Võta aega selleks, et endale selgeks teha, mida sa tegelikult tahad

PARIM VOODIPESU Viimane lihv. Et keegi asjata ootama ei jääks või ei tekiks möödarääkimisi, siis on oluline, et ettevõttes või tiimis reeglid ja suhtluskanalid paika pannakse. Vastasel juhul täitub päev või nädal kiirelt erinevate koosolekutega ja muudeks tööülesanneteks aega ei jäägi. Ära alahinda pealtnäha väikestele tegevustele kuluvat aega. Kuidas laenata raha kiirlaenu abil?.

Swedbank

. Kujunda oma kogemus luksuslikuks sellel ajal kui "töötad". Sinu selgroog võib olla ükskõik kui valiv, anname sulle madratsi, mis kohaneb sinu kehakujuga. Õpi e-postkasti haldamise kunsti. Näiteks, kui tagasiside ei vaja kirjalikku kinnitust, võib vabalt ka helistada ja teema niiviisi kiiremini ära lahendada. Mõni võib kiire aruande kokku panna minutitega, teise jaoks on see aga paaritunnine projekt. Nii suudad ootamatusi paremini juhtida.  Lisa ülesanded kalendrisse. Näiteks peetakse meilide lugemist kuluvat aega tihti väheoluliseks. Seetõttu tasuks hinnata sõnumi edastamise kiireloomulisust. Laenukindlustuse olemasolul maksab kliendi jaoks halvima stsenaariumi korral laenu tagasi kindlustus, maksepuhkus aga võimaldab tagasimaksete aega ajutiselt edasi lükata. Oma praktikast võin öelda, et minu jaoks muutub vastamata kirjade hulk kriitiliseks siis, kui pean ekraanil hiirekursorit juba rohkem kui ühe ekraanivaate jagu allapoole rullima. Kui asi on pakiline, tasub saata sõnum, helistada või kasutada muid välksõnumite programme. Kui aga kavas on pikem kirjatöö, mis vajabki veidi vabamat aega ja tegemistuhina peale tulekut, ei pruugi ajaline piiritlus alati toimida. Sa ju ei valiks oma magamispartnerit kergekäeliselt. Hea lahendus luua erinevate teemade jaoks oma kaustad, kuhu kirjad lisada. See aitab paremini kirjade mahtu hallata ja vajaminevat infot kiiremini üles leida.

Eelmise punktiga seotult tuleks läbi mõelda, millised tegevused nõuavad rohkem süvenemist või mida saab teha ka n-ö käigu pealt. Kui postkasti seadistamisega hätta jääd, küsi abi ettevõtte IT-spetsialistilt. Võimalik on ka auto müümine või vahetamine odavama vastu, et vähendada regulaarsete osamaksete suurust. Targa töö tegija leiab ka õiged suhtlusvõtted. Siin mängivad rolli väga mitmed nüansid – mõtestatud tegevuste süsteem, tark asukohavalik, teadlik igapäevane ajaplaneerimine ja enesedistsipliin. Võta aega planeerimiseks. Kõik e-kirjad ei nõua vastust sama kanali kaudu. Sõltuvalt tööst võib igaüks endale mõõdikud ise seada. Kui töötad ettevõttes, kus on kasutusel avalik kalendrisüsteem ja ajaaugud on teistele vabad planeerimiseks, muutub kalendri haldamine eriti oluliseks. Igapäevased tööülesanded on jada lõputute valikute tegemisest. See ei saa palju paremaks enam minna. Selleks ajaks kui ärkad, saad aru, et meie padi oli alati sinu jaoks olemas. Võimalusel planeerigi kalendris aeg meilide lugemiseks näiteks päeva alguses ja lõpus. Elektrooniline postkast on failikataloog nagu iga teinegi. Tähtajad pane alati väikese varuga ja pea nendest kinni. Võta aega selleks, et endale selgeks teha, mida sa tegelikult tahad. See on märk, et pean sellele rohkem tähelepanu pöörama. Kindlad tähtajad, olgu siis need välised või enda seatud, annavad hea ülevaate sellest, mis on prioriteetsemad teemad või mis kannatavad oodata. Nii on hõlpsam päeva ja nädalat planeerida ning keerulisem asju homsesse lükata. Mõtle ka läbi ülejäänud esmapilgul vähese ajakuluga ülesanded.  Loo tegevussüsteem. Produktiivsuse pjedestaali kõrgeimale astmele ei jõua ilmtingimata need, kes on kõige rohkem tööd rüganud, vaid hoopis inimesed, kes on oma tegemisi targemalt planeerinud. Kui tegeled näiteks projektijuhtimistöödega, mis on jätkuvad ja vajavad tähelepanu regulaarselt, on hea nipp planeerida endale kindel aeg ja sellest ka kinni pidada, et jõuaks tegeleda ka teiste -listis olevate ülesannetega. Need võivad inimesiti erineda.   PARIM MADRATS Võid olla ükskõik kui eriliste magamisharjumustega, anname sulle madratsi, mis on mugav, toetav ja innovatiivne. Sõltuvalt ametikohast tuleb päeva jooksul e-kirju sisse üksjagu.

Arvekeskuse Blogi

. Vali õiged suhtluskanalid. Keskendu ja mõtle toimetused läbi, vastasel juhul on kuu lõpus ikka hulk tegevusi, mis täitmist vajavad. E-post ei ole tänapäeva ärisuhtluses enam ammu A&O. Nii saad ülevaate, kuidas oma tegevusi paremini planeerida ega ülehinda oma võimekust. Võta aega ja maga selle peal. Näiteks võib teha jaotuse, et ’i jätad vaid kiiret vastamist nõudvad meilid, mis vajavad lühemat vastamistähtaega. Tutvumine ja neile vastamine võtab aega. Selleks, et näha suuremat pilti ja osata ka tulemusi paremini hinnata, tuleks igal nädalal võtta aega selleks, et koostada list tegemist vajavatest ülesannetest ja paigutada need järgmiste nädalate ajaplaani koos konkreetsete tähtaegadega

Märkused