Värske õhk, kaunid fotod ja puhanud vaim – võita on nii paljutki

Talutoidu märk tekitab huvi tervisetoodete ostjate seas, samas kinnitab tarbijale, et tegu on kohaliku ja kvaliteetse tootega. Seotud lood:     Kanepipõllul kasvavad nii isas- kui ka emastaimed, viimased on välimuselt veidike tihedamad. Laenukoormuse leevendamiseks pakutakse ajutist maksepuhkust ning ka laenuperioodi pikendamist, mis võimaldab tagasimaksete suurust alandada ja hajutada väikelaenu maksed pikema aja peale. “Varsti lisandub toodete valikusse veel kolm uut toodet, mida praegu keegi kohalikul turul ei paku.

FOTOD: Tee rõdust mõnus tuba! - Moodne Kodu

. Pärast kuivatamist alustatakse saagi väärindamisega. Kuid nendest kuuleb tarbija kindlasti juba lähiajal,” jääb peremees salapäraseks. aastal pälvisid Sativa kooritud kanepiseemned parima talutoidu konkursil parima tervisetoote tiitli.Turuarendustoetuse abiga rahastatud tegevus. Kõikidel taimedel on ka vähemärgatav õisik. Värske maitsega kanepitee on lõõgastava toimega ja toob hea une.” Foto: Heikki Avent, Eestimaa Talupidajate Keskliit Pererahva sõnul on tore kuulda, et klientidele tooted meeldivad, ja paari aastaga on neil välja kujunenud kindel tarbijaskond. Foto: Heikki Avent, Eestimaa Talupidajate Keskliit “Kanepi koristamisel tuleb olla eriti hoolikas, kuna kiulised kanepivarred mähivad ennast ümber masinaosade ja takistavad masina tööd. Selle vältimiseks tuleb kombaini tihti puhastada, vastasel korral võib masin üle kuumeneda ja isegi põlema minna,” tõdeb Janis.Selleks, et säiliksid kõik kanepi head omadused, tuleb pärast saagi korjamist alustada kohe selle kuivatamisega. Värske õhk, kaunid fotod ja puhanud vaim – võita on nii paljutki. Kuid eks siiani võib laatadel kohta ka neid, kes kanepi peale kohkuvad ja esmapilgul ei julge kohe maitstagi,” tõdeb Janis.Tee toob hea uneja pehme nahaKanepiseemned on väga toitainerikkad, neis on rohkelt vitamiine ja mineraale. Lisaks kasutame kanepit salatites, niisama kehaniisutaja ja juuksemaskina. “Meie ei soovi saaki niisama müüa, vaid tahame kogu saagist toota selliseid tooteid, mis meile endale meeldivad,” kinnitab perenaine.Kuus erinevat toodetKanarbiku talus alustati tegevust nelja tootega. Kui kanepipõld muutub pruunikaks, on aeg saaki korjata. SmsMoney, laenude andmine. Tavaliselt tehakse seda nelja kuu möödumisel külvist, väga kuuma suve korral isegi varem. “Tarbijad on üldiselt väga teadlikud, kuidas mingit toodet kasutada ja miks kanep hea on. Vajaduste pealt on raske kokku hoida, kuid vahel kiputakse soove kategoriseerima vajadusteks. Samas tõdeb pererahvas, et nullist kogu talu ja tootmise ülesehitamine ei ole lihtne ning nii mõnigi kord jääb kätest puudu." ”Ehtsa talutoidu” märgiga liitumine on aidanud meil Sativa tooteid paremini pilti tuua.

FOTOD | Kaunid talumajad üle Eesti, mis otsivad uut.

. “Hea sõna annab indu ja kinnitust, et toodame õiget asja, mis on omamoodi tasu kogu vaevale,” lisab perenaine. Praegu on tooteid sortimendis juba kuus: kooritud kanepiseemned, -õli, -tee, -seemned, -jahu ja proteiinipulber. Foto: Heikki Avent, Eestimaa Talupidajate Keskliit Pererahva sõnul on kohalikul turul kõige suurem konkurents ikka kanepiõli ja -jahu tootjate seas, kuid tarbijad tunnevad huvi ka teiste toodete vastu. “Kanep on tuultolmleja, seega võib juulis-augustis näha põllul suuri tolmupilvi ja tunda iseloomulikku lõhna,” jutustab Merle.

Kanepit koristatakse kombainiga nagu teraviljagi

Märkused