Valmistades süüa kodus olevatest toiduainetest, ei pea ka tegema eelarvesse juurde ruumi

Ettevõtted tellivad kontorisse puu- ja köögiviljakorve ning töötajad saavad neid tööpauside ajal süüa. Kui eelarve ei luba ja tööandjal ei ole võimalik pakkuda töötajatele lõunat iga päev, siis võiks seda teha kasvõi paaril korral nädalas. Kui organism saab energiat rohkem kui vajab, võib üleliigne hakata põhjustama rasvumist. Valmistades süüa kodus olevatest toiduainetest, ei pea ka tegema eelarvesse juurde ruumi.

Keetmine mängud tüdrukud - mängida tasuta mäng - Mäng

. Hea valik on toitev supp või praad, soovi korral ka magustoit. Tähelepanu juhtimisel hakkavad töötajad suure tõenäosusega ka ise tervislikumaid valikuid tegema ja nii paraneb üleüldine tervislik heaolu.Autor: Toomas Põld, Qvalitas Arstikeskuse AS peaarst * Artikkel ilmus ajakirjas Personali Praktik. Oluline on näidata töötajatele eeskuju ja anda edasi teadmisi tervisliku toitumise kohta. Õige toitumine suurendab organismi vastupanuvõimet ja immuunsust, parandab üldist töövõimet ja annab energiat. ID kaardi lugeja abil võetatavad laenud, 1credit kiirlaen. Tööandjad saavad olla eeskujuks Tööandjad saavad samuti aidata ja suunata töötajaid tegema tervislikke valikuid. Istuva töörütmiga töökohtadel peaks eelkõige tähelepanu pöörama liikumisvõimalusele. Eeskujuna võiks siinkohal tuua Taani ja Norra kogemuse, kus on edukalt käivitunud töökohal puuviljade pakkumise praktika. Ka kõige laisem töötaja peab siis vähemalt paaril korral päeva jooksul püsti tõusma ja kõndima vajaliku paberi järele. Prae koostises peaks olema kala, kana või lahjem liha keedetult või hautatult. Vale toitumine põhjustab tõsiseid terviseprobleeme Põhilised toitumisprobleemid on seotud toidu üleliigse tarbimisega. Pikapeale võib nii kujuneda ülekaal ja tekkida ülekaaluga kaasnevad tervisehäired. Loomulikult peaksid ka töötajad ise liikumisele rohkem tähelepanu pöörama ja harrastama tervisesporti. Tulemuseks on parem füüsiline vorm ja rohkem energiat. Tööefektiivsust see kindlasti ei vähenda, pigem stimuleerib kõndimine vereringet ja inimesed ei jää päeva lõpuks uimaseks.

Näokoorija: nahahoolduse kodus

.

Igas ruumis ei pea olema printer, olgu üks ja võimsam ning võimalikult kaugel koridori lõpus. E-poodides ostlemise puhul tuleks aga pöörata tähelepanu turvalisusele. Iga aasta tuleb juurde II tüüpi diabeedihaigeid, mis on seotud ülekaalu ja vähese liikumisega. Ka meie tööandjad võiksid neist eeskuju võtta ja sõlmida näiteks soodsa ja pikaajalise lepingu mõne hulgilaoga.Samuti saavad ettevõtted organiseerida oma töötajatele lõunaeineid, mille valmistamisel on arvestatud tasakaalustatud toitumise soovitusi. Kuna tühja kõhuga kipuvad tervisliku toitumise põhitõed ununema, siis on hea, kui lõunaks on kaasa võetud tervislikud snäkid, mis aitavad näljatunnet leevendada. Loomulikult tuleb süüa naudinguga, aga tihti pingutatakse sellega üle. Lisandiks keedetud kartulid, kartulipüree, riis, makaronid või tatar, vältima peaks praetud, frii- ja ahjukartuleid. Enamasti valitakse kiireks näljakustutuseks saiakesed, majoneesikastmega salatid, krõpsud, kommid ja muud kiiresti tarbitavad toidud. Organism vajab toitu elutegevuseks, mitte nautimiseks. Rasket füüsilist tööd tegeva inimese ja kontoritöötaja energiavajadus võib erineda kuni kaks korda ja tihti on just kontoritöötajad need, kes kipuvad üle sööma

Märkused