Uuele töökohale kandideerides küsitakse üsna tihti seda, milline on sinu palk varasemalt olnud või milline on sinu soovitud palganumber

Valmis kaaskiri Ja nüüd oledki jõudnud lõpliku kaasirjani Lisaks võid veel vaadata kaaskirja näidist, mille koostasin lihtsalt jutu illustreerimiseks Soovin sulle edukat kaaskirja [email protected] Kui suudad midagi sellist enda kohta kirjutada, mis on täiesti siiras ja sõnastatud nii nagu Sa ise ennast arvad olevat, on tulemus teine. Kaaskirja ja CV koostamine ei erine oluliselt antud näitest. See on ainus võimalus, kuidas tööandja saab Sinuga ühendust. Next Post: Kallis sõber, siin on 39 põhjust, miks ma sulle raha ei laena. Ehk jätate endast mulje kui viisakast inimesest, kes on töökohast väga huvitatud. Samuti võib minu iseloom ja isikupära kompenseerida mõningaid puudujääke, mis mul kogemuste osas võivad ilmneda. Seda, kumb lähenemine Sulle paremini sobib, otsusta ise. II lõik – toob välja Sinu võimed ja kirjeldab, miks just Sina oled parim kandidaat antud töökohale Nüüd oleme jõudnud kohani, kus toome välja kandideerija võimed ja oskused.

Harta12 -

.

Kaaskirja kirjutamine - kommenteeritud juhend

. Näiteks kui valdad rohkem keeli, oskad lisaks mõnda erialast programmi kasutada või oled läbinud mõne kursuse, siis too need välja. Ehk tööandja jaoks on need rohkem sellised "reklaamlaused", mida ta väga ei usu ja mille suhtes on ta suhteliselt immuunne. See tähendab, et karjäär algab üsna suure võlakoormaga. Kui oled aktiivne ja elurõõmus, siis pane see kirja.

Uuele kliendile esimene kuu tasuta!. Kui seda suudad, siis on Sinu vastu huvi tekkinud ja saad juba vestlusesse asuda. Samuti on hea kui õnnestub kaaskiri nimeliselt adresseerida, aga ei ole ka hullu, kui lihtsalt suunate selle firmale. Ole valmis vastama täiendavatele küsimustele. Oma võimetes on vaja välja tuua oskused, mis sobivad uue töökohaga kokku ja millest tööandjal kindlasti ka kasu on. Kindlasti oskad midagi, mis annab lisaväärtust. Seda olen teinud sihilikult just sellepärast, et kui ma näiteks jään oma kandidatuuris kellelegi professionaalsete omaduste poolest alla, siis tuues välja ka isiklikud omadused, näitan, et oskan ennast analüüsida erinevatest vaatenurkadest. On selleks siis haridustase, töökogemus või lihtsalt suur huvi ja tahe seda tööd teha. Kui Sa müüd autot kellelegi, siis räägid just auto tugevustest mitte halbadest külgedest. Ainult antud juhul müüd Sa ennast. Mida rohkem Sa pakkuda oskad ja see pakutava töökohaga vastavuses on, seda suurema eelise ja eristumise Sa võrreldes konkurentidega saavutad. Kui Sa oled loomult tagasihoidlik ja saad intervjuule, siis võib Sinu suhtes tööandjal tekkida vastuolu, kui oled CV-s väga otsekoheselt ja agressiivselt läheneneud. Tegelikult aga tööle asudes ei viitsi keegi midagi õppima hakata ja pärast pooleaastast tööleasumist on alles näha, kuidas inimene tegelikult pinget talub.

Enn Pant – Vikipeedia

. Näidises olen välja toonud kahes tulbas, miks ma arvan end olevat parim kandidaat nii professionaalsete kui ka isiklike omaduste poolest. Lõppsõna ehk kokkuvõte Võta oma kaaskiri lühidalt kokku. Kaaskirja päis ja adresseerimine Kaaskirja kirjutamisel on kindlasti tähtis selgelt kirja panna oma kontaktandmed. Selles lõigus võid tuua välja ka mõned oma nõrgad kohad, kuid kui seda teed, siis lisa juurde, kuidas oled nendest üle saanud või milline on Su plaan neid likvideerida. III lõik – millist lisaväärtust Sa ettevõttele tood ja miks Sa sobid kandideeritavale töökohale Kolmandas lõigus vii oma oskused vastavusse töökuulutustes soovitud nõudmistega. Samas ära unusta, et tegemist on ikkagi formaalse avaldusega ja kirjastiil on soovitavalt pigem ametlik.

Kaasaegse Kunsti Eesti Keskus / Pealeht

. Näiteks kirjutate, miks kandideerite, kust töökoha kohta informatsiooni saite jne. Pane kõik kirja, mida sa arvad, et uuele töökohale kasuks võiks tuua. Uuele töökohale kandideerides küsitakse üsna tihti seda, milline on sinu palk varasemalt olnud või milline on sinu soovitud palganumber. See näitab, et oskad jällegi analüüsida ennast ja oma oskusi. Ehk kui töökuulutuses on kirjutatud, et eeldatud on interneti/kindla programmi kasutamise oskus, siis too välja, kui tihti ja mis tasemel Sa antud internetti/programmi kasutad ja mida valdad. Ehk põhimõtteliselt tavaline müügitöö. – viisakalt ja sissejuhatavalt. Soovitav on kohati isegi punktidena olulisem välja tuua, sest neid on lihtsam jälgida ja lugeda. See mitte ainult ei taga, et maksad endale esimesena, vaid aitab ka lihtsalt ja valutult raha koguda. Ehk kui ostad poest uue mantli ja Sulle antakse tasuta kott juurde, siis see ongi see kott ehk lisaväärtus, mida Sa tasuta ettevõttele juurde pakud. Kokkuvõttes võid veel rõhutada, et oled igati avatud igasugusele edasisele suhtlemisele. Kokkuvõte võiks olla viisakas ja ootusärevust väljendav. lõigus tuleks kindlasti kõik oma eelised välja kirjutada. See lõik tuleks kirjutada suht kirglikult, et tööandja ka näeks, et tõesti tahad seda töökohta rohkem, kui midagi muud. I lõik – sissejuhatus Sissejuhatust on võimalik alustada kahte moodi

Märkused