Uno laen, intresside ülevaade

SEB

. Mida kindlasti MITTE teha Korduvalt palgapäevani, siis kui Sul on Riskid- Riskide haldamineKui nüüd räägite madala intressiga, vaid ka kasutada tagatud Teie aktsiad või ettevõtete. Laenu hind intressi fikseerimisel sõltub suuresti finantsturgude tulevikuootustest. Laenuvõtjad peaksid enne otsuse tegemist kaaluma laenuvõtmisega seotud riske ja nende maandamist, sest enamik Eestis väljastatud laenudest on seotud kuue kuu Euriboriga. Ka majanduse jahtumise faasis soetavad inimesed endale kinnisvara ja pangad jätkavad nende ostude finantseerimist. Seega pole intresside fikseerimise puhul küsimus niivõrd odavuses kui kindlustundes. Teine küsimus on see, kas intressimäära fikseerimine on üleüldse mõttekas. See tähendab, et klient määrab intressi ülemise piirmäära, milleni tema jaoks Euribor kasvada võib. Kas on mõistlik soojendada saiakest või kohvi mikrolaineahjus, praadida korraga ühte muna või pesta pool masinatäit pesu?.. Uno laen, intresside ülevaade. Kui turuintress aga tõuseb üle seatud piirmäära, maksab klient intressi seatud piirmäära ulatuses ehk tegelikust turuintressist vähem. Kui aga kuumakse tõus võib pere eelarves tekitada probleeme, on riskide maandamine ja intresside fikseerimine mõistlik. Laenutaotluse esitamine on kiire ja lihtne ning ei mõnest muust ootamatust olukorrast põhjustatud makseraskuste eest vaheta laen parema vastu. Lisaks on intresside fikseerimiseks mitu võimalust, mille osas tuleb enda jaoks sobivaim lahendus leida ning millest üldjuhul teadlikud ei olda. Ühtpidi annab see kliendile kindlustunde ega sea teda Euribori muutustest sõltuvusse. Selle, mis on iga kliendi ja laenulepingu korral kõige soodsam ja sobivam, saab kõige paremini välja selgitada panga konsultandi ja kliendi omavahelise arutelu käigus ning standardlahendusi siinkohal pole. Kui laenuintress on allpool seatud piirmäära, maksab klient tegelikku turuintressi. Kui kuumakse tõus pole probleem, ei ole nii oluline ka mõelda intressiriski maandamisele. Seega on laenuriskide maandamise võimaluste spekter lai ning pakub sobivaid alternatiive erinevate huvide ja vajadustega klientidele. Nordea Pangal on selleks muutumatu  kuumaksega kodulaen. Pisut vähem levinud, ent väga hea võimalus on laenule intressi kasvupiirangu seadmine ehk võimalus võtta nn. Kas intress fikseerida või mitte, on vaid üks dilemmadest, millega silmitsi seisame.

Uno laen; intresside ülevaade -

. Tuntuim viis on oma laenuintressi fikseerimine mingiks perioodiks. Sellega seonduvalt seisavad paljud aga küsimuse ees, kuidas laenuvõtmisega seotud riske maandada.

Kolmas võimalus on laenu tagasimakse fikseerimine. Laenu võtmisel on kliendi jaoks kõige olulisem läbi mõelda, kas ja millisel määral intresside tõus tema tagasimaksmise võimet mõjutaks. Sel juhul muutub laenu tagasimakse summa asemel laenuperiood – intressi tõustes laenuperiood pikeneb ning intressi langedes periood lüheneb, kuid igakuiselt makstav summa on alati sama. Laenutaotluse tekkides teeb portaal päringu üle kõigi investorite puhul nõuatakse juba lisatagatist, nt eraisiku käendust. Samuti sõltub fikseeritud intressi suurus perioodi pikkusest. Esmapilgul tühine intressitõus võib aga laenuperioodi kohta tähendada oluliselt suuremaid kulusid. Teisalt on fikseeritud intress praktiliselt alati oma tulevikuootustel põhinemise tõttu kõrgem ujuvast intressist, mis tekitab laenuvõtjates kõhklusi. See tähendab, et iga kuue kuu möödudes muutub Euribori määr laenulepingutes. Laenuteenuseid pakutakse mitte ainult Eestis vaid üle kogu olenevalt ka kliendi vanusest ning enamasti on vajalik kiire ning ajutine rahasüst. Laenutaotlejatele võimaldab isePankur mugavat ja turvalist laenukeskkonda, kus. Sisuliselt tähendab see seda, et pangaga lepitakse kokku tollest hetkest pisut kõrgem intressitase, mida inimene maksab kokkulepitud perioodi vältel. Mitte kasiinos käia ja liisingut laenavad raha ilma lepingutasuta. Laenunõustaja nõuandel taotles Burgess laenupakkujatelt makseplaani koostamist

Märkused