Ümber — millal on laenuvõtmine õigustatud

Liialt mullaste juurtega maasikataimed võib otsapidi veeämbrisse tõsta. Seejuures ei sobi multšiks aga värskelt niidetud muru, sest see kipub hallitama ning hakkab peenrakangast liialt kokku suruma, takistades seega õhu liikumist ning soodustades seente kasvu. Millal ja kuhu istutada Maasikatele meeldib hea drenaažiga pinnas. Kõige paremini tunnevad nad end tõstetud peenardes. Vajadusel tuleb peenrakangas aga mitmeks lõigata ning laotada selliselt, et tükid omavahel pisut kattuksid. Ümber - millal on laenuvõtmine õigustatud. Kui üleliigne muld on küljest tulnud, saab juured kenasti kokku koguda ja taime oma kohale istutada. Katkised juured tuleb aiakääridega tagasi lõigata. Seejärel tuleb potti pisut väänata või sellele koputada, et maasikataim tervena kätte saada. Kui taim juba juurdunud on, võib kivid ära võtta.Nädal pärast ümber istutamist ja esimest kastmist kontrolli, kuidas on lood mulla niiskusega. Turbamulla häda on aga see, et kastmisel jookseb vesi sellest lihtsalt läbi samal ajal, kui muld ise jääb suhteliselt kuivaks. Uute taimede puhul tuleks istutamistöödega tegeleda varakevadel, pärast viimaseid öökülmasid. Näpunäide. Maasikad kasvavad meelsamini muust maapinnast kõrgemale tõstetud peenardes, kus mulla seisukorda on hõlpsam jälgida. Kangas tuleks lõigata selliselt, et see kataks terve peenra. Seejärel tuleb augu sisse lisada puu- ja juurviljade jaoks mõeldud universaalväetist. Maasikate istutamine ei erine mis tahes muude taimede istutamisest. Õige vahekorra jaoks tuleb järgida pakendil olevaid õpetusi, aga igasse auku tuleks enne maasikataimede istutamist lisada umbes poole tassi jagu valmis väetisesegu. Kogu protsessi juures tasub siiski silmas pidada paari olulist näpunäidet. X-sisselõigete kolmnurksed lõikekohad tuleb peenrakanga alla silma eest ära lükata ning kaevata selle koha peale maasikataime juurepalli jaoks paraja suurusega auk. Samuti tuleks mulla sisse segada orgaanilist multši või muud looduslikku materjali. Uus pott tuleks valida nö kaks numbrit suurem. Potis olevate maasikataimede puhul tuleb pott tagurpidi keerata ning taim selliselt sõrmede vahele haarata, et juurepall jääks peo peale. Sobiva suuruse tunneb ära selle järgi, et vana pott peab uue sisse ära mahtuma ning vana poti ümber peab jaguma ruumi ka mullale.Poti põhja pane kiht kergkruusa, seejärel natuke mulda. Täpsemaid soovitusi erinevate maasikasortide kasvatamiseks saab kohalikest aianditest ja aianduspoodidest.

Omanikujärelevalve | Ehitusjärelvalve ja konsultatsioon

. Suurte taimede puhul peavad lõigatud augud mõistagi suuremad olema kui noorte taimede puhul. Sel moel jõuavad taimed enne talvisesse puhkeseisundisse minemist korralikult juurduda. Täiskasvanud taimede puhul on oluline, et taimede juured ümberistutamisel liialt kahjustada ei saaks.

Hiiumaa Militaarmuuseum

. Mulla kogus on õige siis, kui koos mullapalliga taime uude potti asetades jääb mullapalli pind uue poti suudmes õigele kõrgusele. Viimase asjana tuleb eelnevalt kanga alla keeratud X-lõiked tagasi oma kohale sättida. Näpunäide. Selleks, et taimed ikka terved püsiksid, tuleb vaadata, et nad nädalas korra vähemalt viie sentimeetri sügavuselt kastetud saaks.

Peenrakanga kasutamine aitab pinnast niiskena hoida ning ennetab umbrohutaimede vohamist. Õhutaskute vältimiseks tuleb muld istutatud taime ümber tihedalt kokku suruda. Maasikapeenra võiks katta lahise multšiga, näiteks õlgede, kuivanud lehtede või turbasamblaga. Maasikataimede istutamine ja ümberistutamine on võrdlemisi lihtne, olgu tegu siis istutuspoti jaoks liialt suureks kasvanud, toast õue või õues tuppa tõstetavate taimedega. Siis suru uus muld tihedalt ümber vana mullapalli ning kasta korralikult.Võib juhtuda, et mitmetüvelise draakonipuu tüved pudenevad ümber istutamise käigus lahti. Investeerimine võib kõlada küll hirmuäratavalt, kuid tänapäeval on võimalik alustada investeerimist vaid mõnekümnest eurost. Kui peenrakangas paigas, tuleb selle sisse maasikataimede jaoks paraja suurusega X-kujulised sisselõikeid teha. Olemasolevaid maasikataimi või -peenart ümber istutades tuleks seda teha varasügisel. Värskelt istutatud maasikataime ümber tuleb pinnas korralikult kokku suruda. Kui sõrme sügavuselt on muld veel niiske, lükka kastmine veel nädalaks edasi. Taim tuleb istutada sama sügavale kui potis ehk ülejäänud maapinnaga tasapinnaliselt. Kui taim juurdub ja alles harjub uue kasvukeskkonnaga, kasutab ta reeglina vähem vett.Autor: Lemmi Kann, Jane Pappel.

Millal on kodu ja kus on kodu? -

Märkused