Ühtlasi tähendab nö ostmise pärast ostmine seda, et sa ei mõtle ratsionaalselt rahale ning juhindud emotsioonidest ostude tegemisel

Aga räägime siis muusikast. Mis muud kui meeldivat kuulamist!. See võimaldab klappe kasutada näiteks nutitelefoniga. Ning kui läbinisti aus olla, siis pean seda siiani. Kuna olen aastate jooksul on kõrvu hellitanud erinevate ja Roccat Rengast kuni kümme korda kallimate klappidega, siis ei saa ma paraku nõustuda Roccati enda väitega, et tegu on stuudioklassi klappidega. Kui soovid laenata kuni 5000 eurot, siis ei ole mõttekas läbi teha keerukaid protseduure ning seega tasuks kaaluda hoopis tagatiseta laenusid. Roccat Renga helipilt on avar ja õhuline. Mis siis, et enamus mu muusikakuulamisklappe on varustatud ka mikrofoniga. Fanaatilist mängurit ei pruugi rahuldada klappide stereoheli olukorras, kus iga väiksema krõbina järgi tuleb vastase asukoht täpselt kindlaks määrata ja siis tuld anda. Kohal on nii madalad, kõrged kui keskmised sagedused.

Vähemalt koolitatud kõrvale. Ning reididel tihti ettetulevate ootepauside ajal rahulikult mussi kuulata. Sel aastal on fotograafide südameid kiirelt põksuma pannud uudised uutest “taskukohastest” keskformaatkaameratest Fuji-lt ja Hasselbladilt, kuid näiteks fotomaailma tubli Pentax on “soodsat” keskformaatkaamerat pakkunud juba paar aastat. Selleks napib Rengal nii heli detailsusest kui helipildi sügavusest. Annan omalt poolt Roccat Rengale kerge südamega maksimumpunktid. Mänguriklappide helikvaliteet pole olnud muusika kuulamiseks minu aastate jooksul ärahellitatud kõrvadele lihtsalt piisavalt hea. Kõik sõltub muidugi signaalide võimsusest. Peamiselt kasutan neid linnaruumis liikumisel ning töö juures keskendumiseks ja kolleegide keskustelust eraldumiseks. Kuigi Roccat Renga on tehtud mänguritele, on see mudel suunatud siiski rohkem melomaanidele. Laenud ID kaartiga tuvastamisega, kuidas saada pangast laenu. Klapid on minimalistlikult mustad, väärikalt jämeda helesinise kaabliga. Mikrofoni kuuldavus on igati hea, ning see sobib väga hästi ka telefonikõnedele vastamiseks. Elutoas võivad distantsid olla pisut erinevad kui arvutitaga istujal vaja läheb. Või vähemalt melomaanikalduvustega mänguritele, kes valdava osa ajast arvuti taga muusikat kuulavad ja vahetevahle ka kambakesi kollide või lihtsalt pahadega kaklema lähevad. Roccat Rengat kasutada on sulaselge lust, need on mugavad ja hästi istuvad klapid ka pikematekst ’istungiteks’. Roccat Renga saabus minu juurde tüüpilises roccatlikus sinimustas karbis. Klappide koostekvaliteet on roccatlikult kõrge, esmapilgul jätab vaid üks detail vääritult odava mulje – klapikaare all olev rihm, millele klapid peas toetuvad, tundub olevat tehtud paksemat sorti vakstust. Kuulasin nende klappidega muusikat seinast-seina va heavy ja raskema otsa müdistamist. Bass seevastu oli igati rahuldustpakkuv, ilma liigse domineerimiseta oli teda just piisavalt ja seal kus vaja. Kasutades klappe aga oma PC või telefoniga võib liigse kaabli kokku lapata ning kinnitada komplekti kuuluva takjapaelaga. Kuid lihtsalt kaasas kandmise kaamera ta päris kindlasti ei ole.  Kallutatav tagumine ekraan on kindlasti suureks abiks, näiteks, maastikufotograafidele Kõrvaklapid on tähtis osa minu igapäevasest rutiinist. Muusikakuulamiseks on omad klapid, mängimiseks aga teised.

Õnne 13 | ERR | Digihoidla

. Ometi aga suutis Roccat Renga mind tõeliselt üllatada. Üldmulje jääb igati positiivne. Kuigi tootja ise rääkis oma kodulehel stuudiokvaliteediga helist, siis pidasin seda tavaliseks turunduslobaks. Kui klapimaailmas kehtib üldiselt rusikareegel, et sa saad, mille eest maksad, siis viimastel aastatel on tekkinud üllatajaid, kes pakuvad üllatavat helikvaliteeti vägagi üllatava hinnataseme juures. Nüüd on nende seas vähemalt minu jaoks ka Roccat. Muusika kuulamise ajal soovitan mikrofoni välja lülitada, sest sisselülitatud mikrofoniga on heli rohkem summutatud ja tagaplaanil. Avatusest hoolimata isoleerivad need vajadusel eeskujulikult välishelisid, mis on vahel oluline kasvõi arvuti taga töötegemiseks. Popmuusikaga harjunud ning leplikum kuulaja aga ei leia kindlasti ka sümfoonilise muusika puhul midagi häirivat. Külla aga ajavad need klapid asja kenasti ära MMO-des, kus reididel käies on oluline eeskätt lihtsalt ühendus oma kaaslastega, et ühistegevust korrigeerida. Edasi lugeda vaid omal vastutusel! Täielik läbipaistvus Minu oma siis, mitte kaamera. Klapid saavad võrdselt hästi hakkama nii klassikalise, kui pop-, nii jazz- kui folkmuusikaga. Ühesõnaga helindeid, mille juures detailid suurt rolli mängivad. Ühtlasi tähendab nö ostmise pärast ostmine seda, et sa ei mõtle ratsionaalselt rahale ning juhindud emotsioonidest ostude tegemisel. Mikrofon on piisavalt rohmakas ja mitte teisaldatav, mis ilmselt muudaks klappide kasutamise näiteks tänaval pisut koomiliseks. Klapipuldil olevast nupust võib mikrofoni vajadusel sisse/välja lülitada, samuti saab puldist reguleerida helitugevus.

geel |

. Ning hilistel õhtutundile mõnes MMO-s kambaga kollide nuhtlemisel. Seda suurem oli minu skepsis, kui sain enda kätte testimiseks Roccat Renga mänguriklapid. Heli, mis julgesti mitmekordselt ületab antud toote hinnaklassi. Isiklikult oleks igatsenud sinna puldile ka nuppu, millest klapiheli momentaalselt vaigistada, kuid vaadates toote hinnaklassi, siis tundub selline nõudmine kapriisitsemisena. Roccat Renga puhul on tegu nö avatud klappidega, mis tähendab, et need ei summuta täielikult klappidest tuleva heli imbumist ümbritsevasse keskkonda. Kõrged kipuvad kohati ehk liiga teravaks muutuma ning keskmised liiga tagasihoidlikuks jääma. Saan aru, et see on lõivumaksmine massimaitsele st popmuusikale, kuid õnneks on elu helipilt märksa mitmekesisem ning Roccat on sellest hästi aru saanud.  Aga rõhutan taaskord, et oma hinnaklassi kohta on tal seda enam kui kuhjaga. Kahjuks polnud komplektis USB-otsikuga kaablijuppi, mis oleks olnud ehk loogilisemgi. Samuti jätab see odava mulje ka visuaalselt. Mõistagi on nendeks kaheks tegevuseks kahed erinevad klapid. Erinevalt viimasel ajal massihüsteeriaks kujunenud hullusest, kui klappide üle otsustatakse, kui vägevat bassi see suudab edastada, on Renga helipilt pigem neutraalne, kuid mitte analüütiline. Siiski tuleb tõdeda, et mida minimalistlikum helipilt, seda parem tulemus. Tõenäoliselt on tegu igati vastupidava materjaliga, kuid käe all see paraku eriti usaldusväärne ei tundu. St et erinevad sümfooniad, ooperid või muud massiivsema helipildiga teosed polnud paraku tema tugevaim külg. Head inimesed Photopointist andsid ta mulle järele katsumiseks. Ühtlasi tähendab see, et ka ümbritsevast keskkonnast jõuavad helisignaalid siiski klapikasutajani. Seda enam, et ma ei kuula mitte lihtsakoelist popmuusikat, vaid pigem klassikalist, jazzi või etnomuusikat

Märkused