Tee viisakustest ja saad tasuta pileti kinno

Tema südamesõpradest õnneks vaenlasi saanud ei ole. Palk laen, kiir laen 0. "Tegelikult on mulle lapsepõlves selgeks tehtud, et rahalaenamine on üks trikivärk, sest niimoodi võib sõbrad kaotada. Kui tajud, et mõne inimesega on teed lahku jooksnud ja jutuajamine koosneb ainult viisakustest, pole mõtet seda sõprust vägisi kangutada, et ta püsiks.""Minu sõprused põhinevad alati aususel. Öeldakse ju samuti, et armastusest vihkamiseni on vaid üks samm..

Sõpra tunned hädas. Kas vastab tõele? | Õhtuleht

. "Mina ei hakka kedagi kohe usaldama. Ta nõustub, et avaliku elu tegelastel võib ette tulla ka seda, et kuulsusehetkel on sõpru väga palju. Kindlasti on inimesi, kes kaovad ära, kui sa enam nii kuulus pole.""Minu kui artisti puhul on seda küll olnud, et kui oled populaarsuse tipus, siis neid kaasajooksikuid, kes sõbraks pressivad ning kellega mõne õhtu koos veedad, on palju. Erimeelsused tugevdavad sõprust väga hästi," arvab Ivo Linna.

Kui see on olemas, siis võib kukkuda ja katkigi minna, aga ikka jääb alles," ütleb Andres Sõber."Muidugi piisab teinekord väga vähesest, et midagi võiks tuksi minna. "Olen seda kogenud, et tingimata juhtub just selle laenatud riistaga midagi, see on nagu rusikareegel. Kui omavahel puudub empaatiavõime, siis purunebki vääratades, kuna teine inimene ei pruugi aru saada, milles asi on," räägib Liina.

EBA 2015 kokkuvõte -

. Hobust mul küll ei ole, aga ju siis hobuseomanikel ei tule ka hobuse laenamine mõttessegi. "Aga hobust võib sõbrale laenata küll, mis seal siis on. Mõnest sellisest juhuslikust tutvusest areneb ka pikemaajaline ja tore sõprus, aga kui kontakte pole, siis need ajutised sõbrad vajuvad ära tõesti," nõustub Ivo Linna."See on küll õige värk, ma arvan, et peabki nii olema. "Ma arvan, et mälestused jäävad meelde väga suurelt. Tee viisakustest ja saad tasuta pileti kinno. Kui üks tunneb, et talle tehakse liiga, aga teine ei saa sellest aru, siis võibki toimuda purunemine."Liina Vahter ütleb, et temale on sõber kell kolm ööselgi Pärnusse järele sõitnud, kui neiu peolt koju kippus.

Kui ma nüüd ka siit ei leia mida otsisin. Eks siis tuleb.

. "Kui isegi tekib tohutu riid ja inimesed lähevad laiali, siis ei keera tõeline sõber sulle käkki juba puhtast austusest," arvab ta, et kui sõbrast saab vaenlane, polnud järelikult tegemist õige sõbraga."See on väga õige. Lähedastele sõpradele võib ta hädas helistada ükskõik mis päeval ja kellaajal. "Aga mina pean neid inimesi pigem tuttavateks. Tee viisakustest ja saad tasuta pileti kinno. "Keset pidu tundsin ennast väga pahasti, helistasin oma parimale sõbrale kell kolm öösel ja ütlesin: palun tule mulle järele ja vii mind siit ära! Ja ta tuligi," on Liinal väidetu paikapidavuse kohta näide omast käest võtta. "Sõbrad võivad riidu minna ja isegi mõnda aega mitte suhelda, aga kui on tõeline sõber, siis sa ei peagi temaga päevad läbi rääkima ja koos istuma," räägib Ivo. "Sõprade vahel peab olema mõistmine ja arusaamine, et me võime teinekord ka asjadest valesti aru saada. "Öeldakse ju ka, et kui tahad kellestki lahti saada, siis laena talle raha."Tantsutäht ja näitleja Liina Vahter ütleb, et tema arvates võib väga heale sõbrale laenata kõike ja seepärast ei pruugi sõprus kohe läbi saada. Inimene on juba kord selline, kes tahab olla seal, kus on päikest rohkem," filosofeerib Andres Sõber. Ma ise pole seda õnneks kogenud ega tahaks ka, aga siit järeldus, et ära räägi kõiki asju isegi kõige paremale sõbrale," ütleb Andres Sõber."Just selle pärast ma arvangi, et peab väga valima, keda enda lähedale lasta," usub Liina Vahter. "Ma mõtlen nende peale tihti väga pikalt, kes on lihtsalt ära surnud. "Mul ei ole purunenud sõprust, aga mõni on hääbunud. Ja no naise laenamine ei tuleks kõne allagi!"Korvpallitreener Andres Sõber naerab, et temal hobust ega püssi pole, kuid naise laenamine ei tuleks kindlasti kõne alla. Ma ise kasvasin maal ja vanaema kogu aeg laenas kolhoosist hobust, et põldu künda," naerab ta. "Kaugus just tugevdab sõprust, kuna kokkusaamised on sisult palju tugevamad." Treener on päri, et pole oluline, kas sõber elab saja meetri või saja kilomeetri kaugusel. Kui minuga ühel hetkel midagi juhtub või ei lähe enam nii hästi, siis ma kujutan ette, et mõni võib küll kõrvalt ära kaduda," arvab Liina Vahter. Ma küsin nende käest teinekord nõu ja tajun, et nad räägivad minuga – sõprus kestab ikka.""Siin tuleb jälle mängu see pikamaa asi. Temal on sõber, kellega kontakteerutakse paar korda aastas, kuid sellest hoolimata ollakse head sõbrad. Laenudega kehtib üldiselt üks reegel: mida pikem laenuperiood, seda soodsam on laen. "Ma tean seda oma lastegi pealt – kes on Ameerikas ja kes Kanadas. "Ma olen ka ise püüdnud käituda nii, et kui keegi vajab abi ja olen võimeline seda andma, siis teen seda hea meelega."Andres Sõber ütluse paikapidavuses aga väga kindel pole. "See kõlab kaunilt, kuid vahel ei pruugi see teostuda. Aga rahalaenamise lisaks ta loetelusse küll

Märkused