See, kuidas kumbki partner ülejäänud raha kulutab, on juba tema teha, seni, kuni järgite samu põhimõtteid

Venna eks ei ole rahul ka majaga, ütleb, et kulud suured ja vaja remonti teha. Laste paha olla ning erinevad häired on kasvanud plahvatuslikult. Positiivse laenuotsuse korral tuleb veel läbida isikutuvastus. Aga jagati ka plusspoolt, kui kas emal või isal oli rohkem võimalusi, kas preemiat või vaba aega, ikka jagati seda lastega. Ostis endale korteri ja maksab nüüd ise laenu. Ja ühekilomeestel polegi muud võimalust kui nöör kaela panna. Maja on ju tore küll, aga lapsed peavad ju kuskil elama, pealegi maja pidamine maksab. Naine ja lapsed saavad vabalt elada, aga miks peaks elamispinda pakkuma mehele, kes ei oma majaga mingit pistmist. Pole ju päris nii, paned igast palgast mingi osa kõrvale ja suurema väljamineku korral sealt võtadki, lastega eraldi elav ema samuti. Tegelikult, just elatisvõlglaste arv on see, mis näitab, kui vähesed emad hoolivad oma lastest. See, kuidas kumbki partner ülejäänud raha kulutab, on juba tema teha, seni, kuni järgite samu põhimõtteid. Pea taguotsas ja nutitelefon näppude vahel on inimene oma valiku teinud- ise seejuures tähtsusetu, üksildane, vaime tervis mitte enam kiita. Me näeme seda, mis on eesti naise õnn ja eesti mehe paha olla. Veri on paksem kui vesi, aga sinu asi pole teise pere rahaasjade vahele ronida, nende hea läbisaamine ja kui nad omavahel hakkama saavad on kasulik ennekõike sinu oma vennalastele, et neil säilib harjunud kodu, tihe läbikäimine isaga jne. Seda viimast kasutaksingi naise survestamiseks. Paraku ei ole perekonnaseaduses elatise all ühtegi sellist punkti, mis vabastaks elatise maksmisest mingis osas, kui elatist maksev vanem maja “lastele kingib”. Tundub ebaõiglane, sest vend on laste jaoks olemas. Venna eks on ülbust täis, ütleb, et tema ei tee liiga ja et vend on vastutustundetu ja peab suureks kasvama. Ise ta tahtis osta vana maja ja seda renoveerida.

Taevaskoja - Matkajuht

. Eksnaine jagas talle ainult “almust” voodipesude ja nõude ja vanema mööbli kaudu. Elatise summa suurus peaks olema võrreldav toitjakaotuspensioniga! Please wait. Kui maja on mehe oma, siis on samuti naisel õigus elatist küsida. Mingeid selliseid tasaarveldusi ei tehta, sest laps vajab süüa ja riideid jne iga päev ja maja ei söö ega kanna seljas. Seega, naised, seiske oma ōiguste eest! Please wait. See ei puutu asjasse, kelle nimel on maja nüüd või oli. Nüüd ei saa sellega hakkama ja pumpab vennalt raha. Midagi ei ole teha, lihtsalt agressiivsus on eemaletõukav.. Normaalne oli see, et asi toimis suulistele kokkulepetele. Naisel on uus mees ka olemas. Loeb see, kuidas asjad tegelikult on ja kuidas õiglane on. Kui ta aga tegi majale suuri kulutusi, remontis ja uuendas, siis on teine asi. No seda enam! Please wait. Kõige enne tuleks sele´geks teha see kinnisvara teema. Majja elama jäämine tähendab, et eks ei pea võõrale üüri maksma, mööbel ja kodumasinad on ka tõenäoliselt olemas jne.

Eliser kodumasinate hooldus

. Kas sa ise kulutad sendi pealt oma kogu palga ära ja kui sul vaja teha suurem väljaminek, siis lähed küsid tööandjalt juurde. Ehk hakkab mõtlema ja nõustub väiksema summaga kui “miinimum”. Nüüd on laenud ümber vormistatud, vend ei pea maksma, laenujääki maksab eks. Pole sinu asi kaevuda teise rahakotti ja kõik need ühisvara jagamise ja elatiseteemad on nende kahe asi.

uudiskiri lapsevanemale - Perekeskus Sina ja Mina

. Ainuke mure on see, kas raha ikka laekub sendi täpsusega. Madala palga juures on suurimaks murekohaks kütteperioodi kulude katmine. Vend oli rumal ja läks tühjade kätega. Mees saigi ju korraliku palgatõusu, ongi nüüd rikkam, aga vist ei taha seda rikkust lastega jagada. Teisi inimesi nagu enam olemas ei olekski, on ainult üksikema, tema raske ja laps, kellel on pidevalt midagi vaja. See, kuidas kumbki partner ülejäänud raha kulutab, on juba tema teha, seni, kuni järgite samu põhimõtteid. Nad elavad linnast väljas, vennal pole juhilube ja busdiühendus on vilets. Kaart on korduvkasutatav kuni kaardil olev summa on otsas. Viie aastaga makstud laenuosa küll kompenseerima ei peaks, ta ju ise elas ka seal. Pädeb see, et seaduse järgi on miinimumelatis ette nähtud kõigile lastele. Rõhutas, et olulised on isa ja laste suhted ja ei taha venda ka majanduslikult laostada. Nii et need kes vinguvad: keegi ei keelanud lapsi rikkama mehega lapsi teha! Mõtle natuke laiemalt. Poeb aga laste taha, et lastel ju ka vaja uut ahju, et maja oleks soe jne. Maja jättis naisele ja ise elab korteris. Selliste erijuhtude korral tuleb pöörduda kohtusse. Niikaua, kuni kohus pole määranud miinimumist väiksemat summat, pole mehel kahjuks seaduslikku õigust vähem maksta, kuigi see on hea lugeda, et ta on hea isa ja tegeleb ja tunneb huvi ning “jättis maja neile”. Kui mul palk tõuseb, siis minu laps saab ka sellest osa. Mis sa ussitad seal, kuhu sind pole kohtunikuks kutsutud.

Tõrjub meie peret ja mängib õnnelikku peret oma uue mehe ja minu venna lastega. Kui maja enne naise oma oli, siis pole see maja lastele jätmine mingi suuremeelsus ja tuleks elatist maksta täismahus. See on näide sellest, kuidas lapsel on ema teater- vaja keskel halb olla. Elatis on teema, mis kajastab väga hästi praegust olukorda. Samas võiks muidugi vaadata, ega see uus mees pole mingi puuk, kes majaga naise ja tema laste arvelt hästi elada tahab… Please wait. Seaksin fakti ette, et suudan maksta ainult siis kui maja maha müüa. Lastetoetus ja ema panus lisaks, võiks välja tulla. See ei puutu üldse asjasse. Korteri väärtusest pool arvestati mehele mõtteliselt ja selle mehe osa arvestati elatisest maha. Nii et need kes vinguvad: keegi ei keelanud lapsi rikkama mehega lapsi teha! Please wait. Lugege siit lähemalt omavoliliselt elatise summa muutmise kohta: Please wait. Vingub, et kulub ohtralt raha, et lapsi venna juurde tuua ja auto ka kulub. Vaata, et sina oma eluga hakkama saad. Juriidiliselt ei ole vahet, kelle oma see maja oli või on. Seaduse silmis tuleb jah nui neljaks miinimumelatis ära maksta. Vend ei saa ise arugi, kuidas tal nahk üle kõrvade tõmmatakse. Kui maja on naise oma, siis on naisel õigus küsida miinimumelatist lastele. Tugines mõistlikkusele ja sai ka läbi rääkida, kui embal kumbal keerulisem aeg oli. Vajan laenu 5000 maksta arveid 2018, laen raha kätte sularahas. Sama suur kui “lahus elavale isale peab kätte jääma” pärast üksnes miinimumelatise mahaarvamist. Teistel ei ole vaja, ainult neil on vaja ja seda vahendeid valimata.

Märkused