Seda ei tee sinu ülemus, sinu sõbrad, sinu pere – ainult sina vastutad selle eest, mis sinu elus toimub

Sinu ülemus teab seda ja võib olla pisut pettunud, et sina ei tea. Seega kui sa ei tule pärast seda lagedale lahenduse või teise võimalusega, ei aita selline lause kuidagi probleeme ennetada. Ohkamine on keelatud, kuna selles peitub passiivne vaenulikkus ja ärritav mitmetähenduslikkus. õtle, enne kui ütled Kõigil ülal mainitud asjadel on üks ühine läbiv motiiv: need kahjustavad sinu ametialast mainet, kuna loovad ülemusele mulje, et sa ei ole koostööaldis. Paastukuu kaaluseminar meelerahust Mõttejõud ja alateadvus Dobele sirelipidu Havai šamanism Karjääri jooksul tuleb paratamatult ette olukordi, kus ütled ülemusele midagi rumalat või kahetsusväärset. Seega pea neid soovitusi meeles järgmine kord, kui puhkenurgas ülemusega jutule satud. Seda ei tee sinu ülemus, sinu sõbrad, sinu pere – ainult sina vastutad selle eest, mis sinu elus toimub. Sellise soovi väljendamine paneb ta ebamugavasse olukorda. Ta võib olla keeldumiseks liiga lahke või liiga rumal. Igal juhul on see taoline ninatark märkus, mis näitab su ülemusele ja teistele inimestele sinu põhjendamatult kõrgeid ootusi. Seda ei tee sinu ülemus, sinu sõbrad, sinu pere – ainult sina vastutad selle eest, mis sinu elus toimub. See näitab korraga nii laiskust kui ükskõiksust. Samuti alavääristab see kellegi – võib-olla sinu ülemuse või isegi tema ülemuse – tehtud jõupingutusi. "Ma ei saa selle eest piisavalt palka." Üheksakümnel protsendil juhtudest ei pea need sõnad paika. "Võimatu; seda ei saa teha." See on täpselt taoline lühinägelik mõtlemine, mida ükski ülemus kuulda ei taha. Iva on selles, et ametijuhend ei kirjelda kaugeltki kõiki tegevusi, näiteks töölt sõpradele kirjutamist või netis surfamist, aga sa ju teed seda ikkagi. Tõenäoliselt otsib ülemus kedagi, kes võtaks vastutuse selle probleemi lahendamise eest enda peale, isegi kui see algselt ei olnud sinu tööga seotud.

Märgid, mis viitavad sellele, et ülemus on sinusse armunud!

. "Eile õhtul sai kõvasti pidu pandud…" Sinu mõtted võivad veel tõesti keerelda möödunud õhtu ümber, aga sinu ülemuse jaoks on see vihje, et kavatsed olla sel päeval eriti väheviljakas. "See pole minu probleem." Selline väide eeldab, et kuskil on mingi probleem, ning suure tõenäosusega pahandab see su ülemust või abi vajavat kolleegi. Ent see ei vasta tõele ei sinu ega su ülemuse puhul. Seega ta juba teab, et see ei ole sinu probleem. Lisaks loob see väide pinnase tervele hulgale valmisvastustele. Sul pole vaja seda talle meelde tuletada. See ei tähenda, et temaga ei võiks kontoripeol vestelda, aga ei ole mõtet kavandada tema ja tema perega ühiseid nädalavahetuse väljasõite.

Me kõik teame väga hästi, mida ohkamine tähendab: see on ametlik märk sellest, et inimene on pahane ja peab tegema midagi, mida ta parema meelega ei teeks. Järgnev loetelu sellistest asjadest ei ole kindlasti ammendav, aga nende ütlemata jätmisega teed kindlasti endale, oma tööalasele mainele ja ülemusele suure teene. Ohkega võib vastata ülemuse väga erinevatele palvetele ning esmapilgul näib, et selle mitmetimõistetavus lubab sul pärast isegi ohkamise fakti ennast eitada.

Tutvumiskuulutused - püsisuhted, salasuhted, seks, abielu.

. Seega ei saa ta sulle usaldada täiendavaid ülesandeid. Loomulikult seda seal ei ole. "Siin pole midagi mõelda." Kui neid sõnu öelda veidigi üleolevalt, muutuvad need väga lihtsalt solvanguks. Samuti võib see talle meenutada, et sul on raskusi töö- ja eraelu lahus hoidmisega ning sul võib nappida taktitunnet. Paljusid neist, kui mitte kõiki, on võimalik vältida positiivse töössesuhtumisega ning oma sõnade hoolika vaagimisega enne nende väljaütlemist. Igal juhul tuleks sotsiaalset suhtlust ülemusega peaaegu eranditult vältida. Räägi seda inimestele, kelle arvates sul võib isegi õigus olla, näiteks oma emale. Tarbimislaenud on tunduvalt soodsamad. Neist kõige jõulisem on ehk: "Esita siis lahkumisavaldus ja rakenda oma kasutamata potentsiaali mujal." Lõppkokkuvõttes on sellise väite ainus eesmärk kurta ja viriseda – seda aga ei ole ülemuse ees või juuresolekul mõistlik teha. Me kõik teeme seda mingil määral varem või hiljem

Märkused