Sama kehtib ka kodu remondi osas, ükskõik milline remonditöö ka tegemist ei taha

Aktiviseerimiseks sobivad mõtte- ja ninaülesanded, jälje ajamine ja asjade otsimine ning ka näiteks tasakaaluharjutused. Kutsikate saamine ei ole tervislikel põhjustel kasulik.

- parim koht tõsise suhte leidmiseks

. Tutvu oma kodukoha koerte pidamise eeskirjaga. Tegemist on tõugudega, mis on keskmiselt enam orienteeritud inimesele ja seetõttu ei naudi nad enamasti üksi õue peal luusimist ja otsivad endale ise tegevust, mis võib lõppeda omanikule kuuluva hävitamisega ja naabrite häirimisega. vajab järjepidevamat koolitust , valmis alati paarituma. Mõni koer on rahulik, teine rahutu ja aktiivne, mõnest koerast saab hea jahikoera, aga mitte sõpra pensionäridest vanavanematele. See on lihtne protseduur, mis võtab aega paar tundi ja millest koer toibub kiiresti. Müüti “paberid on kallid” levitavad need kutsikamüüjad, kes kasvatavad koeri raha pärast ja ei vaevu oma koertele tegema terviseuuringuid ja aretavad neid hoolimata sellest, kas nad on terved või kannavad pärilikke haigusi. Nende tunnuste esinemise korral pead küsima nõu müüjaga mitteseotud kompetentselt isikult. Seega ei ole ühtegi tõsiseltvõetavat põhjust, miks “paberita” koeral see puudub. Ka korterikoer vajab tegevust, muidu on tulemus sama. Valik on Sinu, kuid see ei tohiks olla pime valik. Vastutustundlik kasvataja siiski ei kasuta aretuses koeri, kellel ei ole uuritud puusad, küünarliigesed ja silmad. Sama kehtib ka kodu remondi osas, ükskõik milline remonditöö ka tegemist ei taha. Sulle võivad huvi pakkuda palgapäevalaenud. Hundikarjas saab kutsikaid vaid alfa-emane, teised toimivad ammedena-õpetajatena.

Nagu kõik saksa lambakoerad pole Komissaar Rexid, pole kõik retriiveritõugu* ka sellised rahulikud koerad, nagu võibolla naabril või tuttaval. Nii ei ole tal kunagi enam jooksuaega ega tõenäosust saada soovimatuid kutsikaid. Iga emane EI PEA ja EI TOHIKS saada kutsikaid. Alati on võimalik, et kutsikast kasvabki just Sulle meeldiv ja sobiv sõber. Enamasti on seal taga ka päris palju koolitust ja tööd koeraga.

KODU -

. Vastupidi, vahel aktiviseerib see emase koera hormoontegevuse, millele võivad järgneda libatiinused, emakapõletikud, rasked jooksuajad ja probleemid. Teadmata päritoluga kutsika ostmisel maksad Sa nagu lotopileti eest. Emase miinused: Isase miinused: Kaks korda aastas jooksuaeg, väiksemat kasvu. ,,Ma ei tea maailmast veel midagi” Retriiver* on koeratüüp. Näiteks: kui soovid endale jahikoera, siis saab kasvataja hakata juba enne, kui kutsikad on loovutusealised, hakata valima sulle pesakonnast kutsikat, kellel on kõige paremad jahiinstinktid ja paremad eeldused. Oluline on, et Sa tead, millega riskid ning oled teadlikult valmis ebameeldivusteks. Piltlikult üteldes sõidavad korterikoerte omanikud oma koeraga nädalavahetusel metsa, aga majaomanikud peaks oma koera pistma autosse ja viima ta linna sotsialiseeruma. koer muutub justkui “kurdiks”, ja tülinorivaks teiste koertega. Emased on kodu hoidvamad, leebemad, rahulikumad ja kergemini koolitatavamad. See sõltub sellest, kui palju teda omanik aktiviseerib ja sotsialiseerib. Mõned tunnused kutsika pakkumisel, mis peaksid tegema ettevaatlikuks. Seega võib vabalt paaritada ka neid koeri, kellel ei ole tehtud terviseuuringuid või kes ei ole osalenud ametlikel näitustel. Sama kehtib ka kodu remondi osas, ükskõik milline remonditöö ka tegemist ei taha. Ka edukas näitusekoer on ju ennekõike kellegi perekoer. Sama kehtib ka näitusekoera ja aretuskoera kohta. Arvesta, et hea kutsika saamine võib tähendada ka seda, et pead mõnda aega ootama. Koer ei tunne enamasti “ematundeid”, vaid tegutseb põhiliselt instinktide alusel ja need võivad teda panna ka tegema meie mõistes ekstreemsusi nagu oma kutsikate tapmine, söömine või hülgamine. Kui sinu koer käitub halvasti, rikub oma käitumisega teiste rahu või on halvasti sotsialiseeritud, on see sinu, mitte koera või naabrite probleem. Selline kasvataja ei pruugi teid aidata enam siis, kui kutsikal peaks ilmnema pärilikke haigusi. Ei ole “tilkuvat” jooksuaega, suuremat kasvu, tugevam. Tegutse sammhaaval ja ära mõtle üle. Ja tõesti – võit ei ole välistatud. See on dokument, mis kinnitab, et sinu kutsika vanemad on samast tõust ja nad näevad välja nagu see tõug välja nägema peab. Tõutunnistuse olemasolu EI TÄHENDA, et pead koeraga näitustel käima või teda aretama hakkama. Koertekasvatamine on ennekõike hobi ja sealjuures suht kallis hobi. Üheksa inimest kümnest võtab koera sõnadega “oi, ega me näitustel käima ei hakka” ja pooltega neist kohtume me ikka kunagi hiljem näituse- või treeningplatsil, sest neil tekkis tahtmine ikka kord järgi proovida, mis seal tehakse. Selle saamise ainus eeldus on see, et kutsika vanematel on see olemas. Koeraomanik vastutab oma koera eest kõikides olukordades. Ka oma õuega koer vajab igapäevaseid jalutuskäike väljaspool oma aeda ja sotsialiseerimist teiste koertega, et olla psüühiliselt tasakaalus. Tavaliselt ei sõltu kutsika hind sellest, kas ta võetakse näitusekoeraks või mõne muu harrastuse jaoks

Märkused