Säästa elektrikuludelt – ka väga väikesed muudatused võivad muuta kommunaalkulude suurust radikaalselt

Ka suruõhu osas tuleb mõelda, kuidas seda paremini kasutada.  „Sellest oli meil ettevõttes omavahel varem juttu, et nendest kohtadest oleks võimalik kokku hoida. juunil toimuval praktilisel seminaril ja räägib ettevõtte kogemusloo "Valgustus ja suruõhk – reaalne sääst ja tulemused". „Suhtlesin erinevate inimestega ja sain tagasisidet, et valgustuse pealt on võimalik olulisel määral kokku hoida. See oli ka väga suur mõju,“ selgitab ta. Tõhusam valguslahendus aitab säästa kümneid tuhandeid eurosid aastas Kontori- ja koolitarvete tootja Victor Stationery läks oma Tallinna tehases üle tõhusamale valguslahendusele ja hoiab nüüd elektrikuludelt kokku kümneid tuhandeid eurosid aastas. Kütteseadmeid – Lihtne on kokkulepitud ajaks välja lülitada elektrilised kütteseadmed.

5 lihtsat moodust nutikamaks elektritarbimiseks - Maaleht

. Näiteks kui öösel töötab vaid paar masinat, siis valgust saab vaid nendele lasta.

Kuidas tarbida elektrit nutikamalt? - Rahakott - Tarbija

. Palk ja laen, klienditeenindus Monetti.ee. „Järgnes teine tootmishall ja laopoolele said lisatud ka liikumisandurid. Tuled läksid põlema siis, kui keegi liikus. osalevad tarbimise juhtimise programmis, on võimalik väga lühikese etteteatamisega mõjutada terve riigi elektritarbimist. Sõltuvalt ilmastikutingimustest on jahutusseadmete väljalülitamine või nende koormuse vähendamine võimalik nii, et hoones viibijad seda ei tunneta. Kui tulemus on positiivne, siis jätkame,“ kirjeldab Säärits.„Meil on kasutuses selline mõõdik, nagu elektri kulu ühe tonni toodangu kohta. Ka siin läheb valgemaks, kui sisse astuda. Jahutusseadmed – Jahutusseadmetega on sama lugu nagu kütteseadmetega. See näitaja hakkas pärast esimest projekti järsult kukkuma,“ kirjeldab Säärits tõhusama valguse mõjusid.Sääritsa sõnul otsustas ettevõte ka ülejäänud pinnal valguslahendust uuendada. Kokkuvõtvalt: Kui erinevad tarbimiskohad, nagu hotellid, haiglad, tööstused jne. „Nüüd viimane uuendus oli meil kontoris. Ettevõte on suruõhu tootmise abil hoidnud kokku küttekuludelt ja tõhusamale valguslahendusele üleminek on aidanud elektrienergialt kokku hoida koguni kümneid tuhandeid eurosid. See tähendab, et võimalik on vältida kallite ja saastavate elektrijaamade rajamist, mis peaksid katma elektrivajaduse tiputundidel või kui taastuvenergia tootmine on ebastabiilne. Külmhoonetes on teatud ajahetkedel piisavalt inertsi seadmete välja lülitamiseks või alla koormamiseks kuni paariks tunniks. mail Äripäeva põhilehe vahel. „Lisaks säästame veel ka hoolduse pealt. Leppisimegi kokku, et teeme esimese pilootprojekti ära ja esialgu ainult poole tootmishallist. Meil on mitmeid eritüübilisi hooneid, kus ventilatsiooni juhime.. Mis kõige tähtsam – ettevõtjad saavad säästa elektrikuludelt ning teenida kasumit elektriturult. „Meil on tegemata veel täpsem elektrikulu jälgimine ehk tahame panna andurid ja jälgimisvõimalused erinevatesse energiatarbimispunktidesse, et leida raiskamisi. Seadmete tark juhtimine, ilma põhitegevust kahjustamata toob ettevõttele lisa tulu.

Säästa elektrikuludelt – ka väga väikesed muudatused võivad muuta kommunaalkulude suurust radikaalselt. Siis jaotasime ka ruumi veel sektoriteks, et ei peaks kogu tootmishoonet valgustatuna hoidma. Tunne on ju ikka, et mis see valgustus ära ei ole. Vee-ettevõtted Pumpade ja veepuhastusseadmete kaasamine tarbimise juhtimise programmi on lihtne ja laialt kasutuses ka mujal maailmas.

Tõhusam valguslahendus aitab säästa kümneid tuhandeid eurosid.

Märkused