Reaalsuses küll ei mõjuta ka kiirlaenud pangalaenu saamist, kuid ühisrahastus tagab igal juhul väga diskreetse toimetamise

Korteriühistu renoveerib maja, remont langeb ühte aastasse. Jätame nüüd hetkeks need KÜ d ja kontod kõrvale ja proovime ilma nendeta kuidas see siis välja peaks nägema. Saate bilansi korda, elanikele reservkapitali suurendamise kohta arved esitada. No ehk selgitad kuidas sa nüüd siis sellest tühjast karbist kavatsesid vahendeid reservi, ehk siis roosasse karbikesse tõsta. Reservkapitali suuruse üle otsustab korteriomanike üldkoosolek. KÜ kogub ka osakapitali, tavapäraselt siis kui alustab. Jah, reservkapitali võib suurendada tulemist. Pühapäeval aga tuleb No le hiilgav mõte, et roosa karbi varusid peaks täiendama sinisest karbist. Oli teil varemalt kü või muu majandamine, siis maja kohta eelmise aasta kulud, mis elanike vahel jagasite, on ju olemas. Seega on osamaksu suuruse arvutamise aluseks korteriühistu majandustegevuse esimese aasta hinnanguline kava. Tuleb olla paindlik ja arukas. Tulemi real näiteks kui on aasta lõpuks null siis see näitab, et Majanduskava oli koostatud ideaalselt ja jooksvateks kuudeks koguti täpselt nii palju nagu vaja. Kogu raha läheb uuesti ringlusse, st remontideks jne. Reservkapital Korteriühistul peab olema reservkapital, mille suurus on vähemalt üks kaheteistkümnendik korteriühistu aasta eeldatavatest kuludest. Vahepeal on aga uus seadus kehtima hakanud ja selle järgi ei pea reservkapital olema vastavuses mitte asutamisaasta vaid jooksva aasta eeldatavate kuludega. Rahateemad võivad seega olla üsna keerulised. Erinevad kontod, aga põhimõte on sama. Üldiselt on raamatupidamine puhas loogika ja peoga seadusi juurde ei muud. Mida suurem reservkapital ja mida vähem võlglasi, seda väiksema laenuintressi saate pangalt kaubelda. Seoses sellega kulud ka suured. Reaalsuses küll ei mõjuta ka kiirlaenud pangalaenu saamist, kuid ühisrahastus tagab igal juhul väga diskreetse toimetamise. …Võib juhtuda, et korteriühistu asutamisest on möödunud palju aastaid, mistõttu asutamisajal kogutud osamaksud ei vasta enam ühistu ühe kuu kuludele.

Vikerkaar

. Või on siin mingi konks, millest ma ei ole aru saanud.

Artikkel ‹ Rubriik - Vikerkaar

. Kui majas on kõik arved alati tasutud õigeaegselt ja raha pangakontol olemas kõikide kohustuste tasumiseks õigeaegselt ja veidi varukski ja ka pank ei nõua reservkapitali suurendamist, siis võib rahulikult elada ka väiksema reservkapitaliga edasi.

Kuidas käib ettevõtte alt investeerimine? - Kristi investeerib

. Avab sinise karbikese ja …. Kui aga miinus on suur siis lihtsalt tuleb sellega järgmise aasta majanduskava koostades arvestada. Suureneb küll raha pangas, aga samamoodi suureneb ka kohustus seda raha kasutada kindlate kulude katteks. Kuna registris pole kü osakapitali või reservkapitali summa kirjas, siis sinna selle suurendamisest teatama ei pea. KÜ üldkoosolek otsustab kuidas tulem jaotada. Laenu andjad saaremaal, laenuleping eraisikult eraisikule. Kas see on normaalne, et ühe aasta suurte kulude tõttu, tulebreserv kapitali suurelt suurendada. Reaalsuses muidugi nii sendipealt planeerida on suht raske ja seega väike + või – pole midagi erakordset.

Mitte ühelgi moel ei puuduta see tulemiaruannet ja tulem ei kasva

Märkused