Ootamatus olukorras võib laen olla suureks abiks, kuid üksnes siis, kui käitud nutikalt

Laine ja Georg peavad Krissu petmiseks uue plaani välja mõtlema. Henry selles nii kindel ei ole. Ülo jääb oma loomakeste vestmisega Riksile kogemata vahele ja selgub, et mees ei olegi selle pärast vihane. Alma ja Are on Taivoga hädas. Allan üllatab Maret uute elustiilivalikutega. Evelin ja Laura saavad Henry arvates liiga hästi läbi. Raivo Tiik tahab uuel aastal Morna linnapeaga rahu teha ja tuleb tema juurde ühe ideega. Mare saab Jaanuselt suurepärase idee oma romaani avaldamiseks. Jürka näiteks laseb jalga turuleti tagant ja suundub spaa-kirikusse vana saatusekaaslase Harry Ahvena juurde. Lauri sõltuvus üha süveneb ja selle mõjud hävitavad nii tema vabrikut kui kodu. Allanil on Alma ja Johannese tülitsemisest kõrini ning ta üritab neid lepitada, kuid Alma on oma põhimõtetes kindel. Allan näeb enda suureks imestuseks Morna peal Annelit. Laur Põder pakub Almale tööd. Jaanus koos neiu Merikesega hääletab Tallinnast Tartusse. Mehed losutavad tugitoolides ja pajatavad, mis vahepeal juhtunud on.

Õnne 13 | ERR | Digihoidla

. Morna hotelli põikab mees minevikust - endine pankur Raul Ollene. Jürka on murest murtud ja valust vaevatud. Uuevariku metsast kostub mootorsae mürinat. Katrini reaktsioon on aga hoopis teistsugune, kui Tiik ootas. Laine teatab Evelinile abielust Kristjaniga. Anu ja Ints lähevad panka kodulaenu konsultatsioonile. Alma aitab Marel valmistuda vanglasse minekuks. Henry leiab Evelini juurest Harry. Neile elab innukalt kaasa Alma. Jürka peab vana patu eest vastust andma. Vaevalt on ta pubis koha sisse võtnud, kui lauda istub Mare, kelle ees pillimehe südametunnistus just päris puhas ei ole. Mare leiab, et Margna uusi kannatusi saaks enda kasuks ära kasutada. Are käib Jürka juures maal Raimi otsimas, kuid saab hoopis ootamatu tööpakkumise Pfeffermindilt. Konstaabel Torim ei jäta Põtra rahule ja esitab talle mitmesuguseid küsimusi. Pille isa ja Evald kohtuvad raamatukaupluses. Allan tahaks Marega aega veeta, aga Maret ei huvita miski peale tema raamatu. Üle hulga aja kohtuvad vanad sõbrad Jaak ja Uku, et kohvikus veidi juttu puhuda. Allan soovib Jaanusega koostööd teha. Laine tahab Jürkalt püstolit tagasi saada, kuid tulutult. Saara ja Marek on silmitsi oma uue reaalsusega. Stsenarist Astrid Reinla, režissöör Tõnis Kask. Are saab teada, et Raim kavatseb filmivõtetele minna. Vaike kurdab oma muret Pillele. Tiik annab sellest ka Marele teada, lisaks kõigele näeb ta selles loos korruptsiooni varju. Ootamatus olukorras võib laen olla suureks abiks, kuid üksnes siis, kui käitud nutikalt. Aleksander õpetab Arinale eesti keelt. Ülo langeb Vissi käe läbi alkoholi küüsi. Linnapea Uku Palm on hädas memmega Piiri tänavalt, kes on otsustanud talle kogu oma suguvõsa loo ära rääkida. Priidu saavad kätte Aino ja Iiris. Väikelinn on saanud uue volikogu. Jürka läheb Kristjani juurde vanu asju klaarima, Laine aga arvab, et käib duell tema pärast. Kelli lobiseb Richardile kogemata Ülo ja Mare maamüügi tehingust ning nüüd suudab vaid Anne-Mai Riksi viha taltsutada. Johannes teeb kõigile kingitused. Miks, seda ta Arele selgitabki. Öö jooksul kohtub ta Anneli, Mare, Laine, Krissu, Alma, Jürka ja nii mõnegi täiesti ootamatu näoga! Alma kutsub Mare enda juurde hotelli, et Palmi korteri päästmisest rääkida. Romani karjäär läheb ülesmäge.

TM testib: uue hooaja talverehvid |

. Evelinil on Henry armukadedusest kõrini. Sumberg avaldab Evelinile armastust. Johannes tahab päästa olukorda, et Alma Pillele liiga palju ei lobiseks. Oliver-Sten teeb Lainele ja Krissule valimiskampaaniat. Nii vaikne, et mõni muutub rahutuks. Anneli jõuab napilt Allanit ja Intsu hoiatada, kui Vissi majas suur õnnetus juhtub. Just siis, kui Priit Saaraga skaibi vahendusel juttu ajab ja omal kombel probleemidele lahendusi otsib, satub tema ukse taha Ursula. Pille on Põdral külas, kuid ootamatult otsustab ta koju minna. Priit peab otsustama, kas anda Intsule võimalus või mitte. Georg läheb Are käest oma korterite ja Evelini kohta selgitust küsima. Laine küsib Almalt nõu, kes võiks talle keskaegse lõikega kleidi õmmelda. Evelin ja Annabel istuvad kohvikus, mitte nagu ema ja tütar, vaid kui kaks võrdset sõbratari. Ootamatult saabub Pinuse baari ka Felix Viss, kes teeb Almale ahvatleva ettepaneku, millest too vihastades keeldub. Margna ja Põder kavatsevad linnapea vastu vandenõud alustada. Evelinil on hirm, et temast ei peeta piisavalt lugu.

Juurikas: ERRi võib juhtida robot - Juurikas - Kultuur

. Sander-Eero kardab Intsu pärast oma kohast Uuevarikul ilma jääda ja teda ei suuda isegi Ülu lohutada. Ülo selgitab Richardile "ajaloolise tõe" olemasolu. Evelin loodab Laura paika panna. Rihol on probleeme tulevikuga. Uuevarikul areneb kummaline lahkumisdraama. Jaanus läheb Peetrikesega Õnne tänavale mänguasju otsima ja kohtub seal Markoga. Tiik süüdistab Margnat tema mustade tehingute lekitamises ajakirjandusele. Morna linnavalitsuses toimub volikogu istung, kus valitakse uus linnapea. Põder ähvardab Morna linnapead. Üldjuhul tuleb maksta vaid paar eurot, mis on tunduvalt soodsam, kui kiirlaenude intressid. Marel on Almale varuks suurem kingitus, mis Allanile sugugi ei meeldi. Ülu valmistab Riksile pettumuse. Sumbergid valmistuvad peoks. Almat ootab ees operatsioon. Jaanus jätkab elupõletamist ja ahvatleb ka Kristjanit. Evelin muretseb Rocco pärast. Ülo läheb taas Mare juurde oma reisivideot vaatama. Hotellibaaris toimub sel päeval mõndagi: Alma on endalegi üllatuseks natuke häiritud, et Are oma uut direktorirolli liiga tõsiselt võtab. Saara tahab, et Are teda ära kuulaks. Are avastab Taivo juures, et temast on saanud moodne naine. Oliver-Sten ja Marko on päris headeks sõpradeks saanud, sest muidu poleks võimalik, et linnasekretär ning kultuurimaja juhataja istuksid koos kohvikus ja laulaksid euro kiituseks. Pärast Almaga vesteldes leiab ta aga, et nad mõlemad, aga ka minia Jane, on kanged nais-Petersonid. Koju saabub Uuevariku talu kõige vanem perepoeg Ints, kes üllatab Annemaid oma asjatundliku huviga talu vastu. Ajakirjanik Eve on otsustanud Tiiki veidikene küsitleda, viimasele see loomulikult ei meeldi. Ikka veel pole kindel, mida Almale juubeliks kinkida. Vestluses Johannesega lähevad meeste vaated kõvasti lahku. Iiris ja Priit on jälle karvupidi koos. Alma saab teada, et Vaike lahutas oma abikaasast juba suvel.

Lugeja küsib: kui läätse pole kuhugi panna, kas võib selle.

. Ülot ootab Mare juures üllatus. Mare ja Allan arutavad oma rahaseisu. Kummalisel kombel rahustavad tõeks osutuvad kuuldused vana naise maha. Richard palkas tallu sulase, kes armastab napsu võtta ja kuulujutte levitada. Ilmub Morna linna esimene ajaleht. Petersonid veedavad koos toreda õhtu, mida ei saa rikkuda isegi Alma suur koormus tööl ega Mare kerge pettumus lähikondlastes. Kristjan on hullusti külmetunud. Nähes aga trööstitut tehasehoonet, mõistab Laine oma olukorda ja püüab Almaga lepitust otsida. Kristjanile kinnitab ta aga, et mingit ketsi pole seal kunagi olnud. Marele pakutakse tööd Tallinnas. Are tahab Taivo Palmist paremini aru saada. Ivar Karineem üllatab Uuevarikul Georgi ja Riksi. Alma saab teada, mida Age ja Georg on kogu see aeg plaaninud. Jaanus ja Jane peesitavad koos Peetrikesega Egiptuse päikese all. Kristjan külastab hotellibaaris Almat, kuid ootamatult saabub sinna ka ajakirjanik Eve sooviga Almat intervjueerida. Allan saabub tagasi Leedust ärireisilt. Viss paljastab, miks ta on alati Mare poliitikukarjääri toetanud. Priit tunneb ennast süüdi, kui külastab tööasjus Uku Palmi. Margna viib Tiinale asjad ära, aga saab tuttavaks hoopis Anneliga.

Riks pragab Intsuga, sest peab maksma Anule fiktiivset palka. Sonja ja Allan leiavad ühise keele. Laine läheb Evelini juurde uurima, et mis hulle jutte Kristjan tema tütre kohta räägib. Uku ja Annemai sõidavad Tallinna. Alma ei oska aimatagi, millisesse olukorda ta peagi satub, aga saatuse vastu ei saa. Tiina peab klientidele liha pakkuma. Nagu kiuste satub see taas Sonja olema, kes Georgi suust mõned alateadlikud otsused välja kisub. Viss palus Allani käest vabandust ja viimane on nüüd jälle tööl. Johannes aitab kirjanik Raidveril ahjukive osta. Anu sunnib Intsu Riksilt metsamüüki nõudma. Kultuurimajas käib jälle näidendiproov. Samal ajal võetakse asju oluliselt vaiksemalt linnapea kodus, kus ristavad piike väga rase Merilin ja väga võimukas Maige. Allan teeb Uuevarikult ootamatu koduvisiidi ja Marega koos jõutakse otsusele, et isegi tülides on midagi head. Alma suvi on möödunud vaheldusrikkalt - nad on Einariga võtnud ette mitmeid reise kodumaal. Evelin süüdistab Saarat lapse ära rikkumises. Neid ei häirigi niivõrd see, et poeg kindla palga pealt tahab ära tulla, vaid pigem tema edasised plaanid. Merilin räägib lõpuks Maigele, mis talle Oliver-Steni juures muret valmistab. Ekskorvpallur Ints tuleb puhkavale meremehele külla. Priit hakkab aru saama, et Saara varjab tema eest midagi. Maige ja Merilin on loomade varjupaigas kassi võtmas. Õnnetuseks on aga hotellis samal ajal Põdral külas hoopis Kukuveer. Evelin ja Alma üritavad aidata kipsis käega Aret, kuid Arele see ei meeldi. Laur õnnitleb uue aasta puhul Kristit. Aga hätta see neiu ennast ei jäta - kutsub koguni Alma appi. Ime siis, et ühe järjekordse nägeluse järel viskab Jaanusel üle ja ta leiab ennast varsti kohvikulaua taga istumas ning koos vallavanem Tiigiga Eesti asju arutamas. Kui ta hotelli baari astub, peab seal taas isiklikult paraadi juhtiv Evelin teda lausa välismaalaseks, aga pärast teeb ta kõik, et ka Are Raimi tulekust teada saaks. Evelin kohtub oma pärisisaga. Katrin ja Marko sõlmivad kihlveo. Evelin küsib Vaikelt oma korteri eest liiga suurt üüri. Georg tutvustab Aret oma uute plaanidega. Koos lume saabumisega tuleb ka Margna Tiina uude kohvikusse tüli norima, aga Tiina annab talle väärika naisena oma vastuse. Iiris püüab Priiduga kohtingul käia, aga Sonja rikub kõik ära. Juba traditsiooniks on saamas ka Riksi visiit. Sündmuseks saab uue inimese saabumine Mornasse, seda enam, kui kohale ilmutakse juhuslike autodega, rahata ja näljasena ning küsitakse teed Õnne tänavale. Maret ja Allanit ootab ees suur šokk

Märkused