Olgu tegemist kassi, koera või mõne eksootilise loomakesega – lemmiklooma võtmine on vastutusrikas ülesanne

Ainus erand on raske haigus, mille korral on vaja võimalikult kiiresti hakata söötma eritoitu, näiteks või. See liha/valk peab olema seeditava kvaliteediga, et kass saaks seda tõhusalt kasutada, näiteks pärinema lihaskoest ja maksast, mitte ainult nahast, kanajalgadest ja sulgedest. Kui tundub, et kassi urineerimiskäitumine on muutunud, peab tingimata kassiga loomaarsti juurde minema, et saaks talle õige diagnoosi panna. Palun pöörake tähelepanu sellele, et kui teie kassipoeg on , võiks talle valida spetsiaalse kassipojatoidu, et noorena juurdevõtmist ära hoida. Kuid kass võib end hästi tunda, olgu ta nina külm või soe, niiske või kuiv.

Mida teha, kui kassil tekivad karvapallid? - SPECIFIC.

. SPECIFIC™ toidud ja sisaldavad kiudaineid, mis hõlbustavad allaneelatud karvadel seedetrakti läbimist ja hoiavad ära karvapallide tekkimist. Muidugi kui kass on haige ja tal on palavik, on ta nina tõenäoliselt soe. Kassipojatoidu või neerude talitlust toetava toidu märg ja kuiv versioon on toitaineliselt üsna sarnased. Enamik kasse oksendab karvapallid välja, kuid mõnel juhul võivad karvade kogumikud kassil seedeprobleeme põhjustada. Kassitoidule õli või õli sisaldava karvapallieemaldusvahendi lisamine teeb karvad libedamaks ja aitab neil läbi mao liikuda. Kindlasti ei ole koeratoidu söömine soovitatav siis, kui koer sööb ravitoitu või kui kass vajab tervisliku seisundi tõttu. Üks mu kassidest on eridieedil. Karvad, mis seedesüsteemi ei läbi, võivad maos moodustada karvapalle. Kui kassil on lihtsalt "põieärritus", on parimaks valikuks spetsiaalne märgtoit.

Meie inimesed ja kultuur | Purina

. Et mitme kassiga kodus kasse eraldi sööta, peab eraldama "aja" ja/või "koha". Mõnikord peab teie kass harjuma ka uue maitse, lõhna, tekstuuri või toidupala suuruse või kujuga. Tavaliselt on kergestiseeditavate ja kvaliteetsete koostisosadega toit ohutu ja hea valik. Kui muutus teha järk-järgult, on see tavaliselt sujuv ja edukas. Kuivtoit on reeglina ökonoomsem ja mõjutab rohkem hambaid, aidates nii hambakivi ära hoida. Samas on ilmselge, et toitude kvaliteet on erinev ja erinevad on ka iga kassi vajadused ja seisund. Seda sellepärast, et kassid on obligatoorsed karnivoorid ja nende toidus peab olema teatud koguses lihavalku ja lihast saadavaid toitaineid. Kui teie kassil on korduvad seedeprobleemid, rääkige sellest oma loomaarstile, sest abiks võib olla spetsiaalne. See, kas toit on valmistatud sealihast, kanalihast või krevettidest, võib olla kassi jaoks maitse küsimus, kuid tervise ja toitumise jaoks see tegelikult oluline ei ole. Mis aga ON oluline, on see, et toit sisaldaks piisavas koguses kassile vajalikke toitaineid. Kassi regulaarsel kammimisel on võimalik lahtised karvad enne kassi seedetrakti sattumist kokku koguda. Kuival ja märjal konsistentsil võivad aga olla erinevad eelised. Kõige kindlam on kassi temperatuuri ja heaolu kontrollida termomeetriga. On iseenesest mõistetav, et pikakarvalised kassid neelavad rohkem karvu kui lühikarvalised kassid. Kui teie kassil on põiekivid, soovitatakse või , milles on teatud mineraalainete või proteiini sisaldust vähendatud. Selleks võib üht kassi hoida iga päev kindlatel söögiaegadel eraldi toas, ja sel ajal, kui teised kassid ka sinna lubatakse, võtta kogu toit eest ära. Kõige loomulikum ja parem jook kasssidele on vesi. Enamik koeratoite ei ole kassidele aga piisavalt tervislikud ja seetõttu ei tohiks kass süüa ainult seda. Teie loomaarsti juhised on väga olulised, sest need probleemid võivad olla teie kassi jaoks väga valulikud ja isegi surmavad, ning nende taastekkimise vältimiseks võib vajalik olla eluaegne dieet. Seda imiteeritakse tavaliselt kassil kogu aeg toitu kausis hoides. Olgu tegemist kassi, koera või mõne eksootilise loomakesega – lemmiklooma võtmine on vastutusrikas ülesanne. Sellest tulenevalt vajavad kassid koertega võrreldes mõningaid täiendavaid toitaineid ja selleks, et neid olulisi toitaineid toiduga piisavalt saada, vajavad nad liha. Kui kasside eraldi söötmine on keeruline, võite oma loomaarstilt küsida, kas kõik teie kassid võivad eritoitu süüa. Kui kass sööb aegajalt koera kausist mõne toidupala, ei tekita see probleeme. Väikesed kassipojad taluvad loomulikult emapiima, kuid hilisemas elus ei ole piim kassile ei hea ega vajalik.

See on tähtis iga toiduvahetuse juures. Tegelikult ei talu suurem osa kasse lehmapiima. Uskuge meid - kui te oma kassile piima annate, saate varsti teada, kas ta talub seda. Nad on loomult kiskjad ja sõltuvad lihast. Seetõttu ei saa kassid taimtoidudieedil hästi elada. Maksimaalset summat, mida laenuandja on nõus väljastama, mõjutavad ka tegurid nagu taotleja sissetuleku suurus ja tema krediidiajalugu

Märkused