Nutitelefon on ühtaegu mänguvahend, meelelahutuskeskus, ajaleht ja isegi pank

Nimed ja numbrid on alati kaasas – vähemalt seni, kuni kõik töötab. Juhul kui nendest näidetest ei olnud kasu, siis tasub vaadata korra üle sinu telefoni kasutusjuhend, sest seal on kindlasti vastav info olemas. Seepärast salvestavadki enamik uuemaid mobiiltelefone kontaktid vaikimisi telefonimällu. Kui sinu telefon toetab mälukaardile kontaktidest varukoopia tegemist, siis sellisel juhul on tavaliselt vastav käsklus olemas sinu telefoni telefoniraamatu seadete menüüs. Selleks on olemas mitmeid tarkvarasid. Päris kõigil mobiiltelefonidel sellist lisavõimalust kahjuks olemas ei ole. Eraisiku laenud, auto laenud, krediidikonto, ettevõtte laen jne. Kui võimalik, siis mõned tegevused tehakse ehk teenustööna ära sinu eestki, kui oled nõus vastavat teenustasu maksma. Telefoni kadumise ja varastamise vastu oled sellisel juhul ikkagi kaitseta. Nüüd on kontaktid mälukaardil olemas. SIM-kaardi puhul on salvestatava info liik piiratud nime ja numbriga.

Samas lisamenüüs on valikud, mis lasevad salvestada koopia mälukaardile ja hiljem vajadusel mälukaardilt kontakte taastada. Sama kehtib ka kõigi teiste selles artiklis toodud näidete kohta. Telefoniraamat> Lisamenüü> Veel> Kuvamisvalikud> … saad ise valida, kas kuvatakse telefoni või SIM-kontakte või mõlemaid korraga. Kui varukoopia aitab andmed talletada, siis selleks, et saaksid telefonis olevaid kontakte jooksvalt kasutada ja hallata, on võimalik sünkroniseerida kontaktid telefonist arvutisse või vastavasse veebiteenusesse. Varundamine teisele SIM kaardileTeisele SIM-kaardile on mõtet varundada kontakte siis, kui kõik või vähemalt enamus kontakte mahub SIM-i mällu ära. Palju probleeme on juba tulnud kellelgi kunagi ära lahendada ja võid vastuse leida erinevate otsingumootorite abil suurest laiast internetist. Selleks oli telefonis vaja: Menüü> Kontaktid> Seaded> Taasta Kontaktid>… ja saadki valida, milliseid kontakte taastad. SIM-kaardil kontaktide hoidmise plussiks on universaalsus.

Kuidas endale arvutihiirt valida? - Digitark

. , mis tutvustab andmetest varukoopia tegemist. Vana kaardi võid jätta lauasahtlisse alles. Kui midagi peaks sinu uue kaardi või telefoniga juhtuma, on sul võimalus kontaktid jälle tulevikus lasta kopeerida vanalt kaardilt uuele. Telefoniraamat lahti, valiku nupul muljudes avaneb lisamenüü> Veel> Seaded> Salvesta uued kontaktid> … saad ise valida, kas telefon salvestab telefoni mällu, SIM-ile või küsib enne iga salvestust üle. Arvuti abil varukoopia tegemine vs arvuti abil sünkroniseerimineÜheks kindlamaks kontaktide pikaajalise salvestamise viisiks on arvuti abil telefonist varukoopia tegemine. Kord arvuti mälus, saad teha koopia mälupulgale või DVD-le või välisele kõvakettale. Nii oled kaitstud juhuks, kui midagi peaks juhtuma SIM-mäluga või telefoni mäluga eraldi. Nii on kontaktide otsimine telefoni jaoks kiirem ja nendega seonduv lisainfo hoitud ühes kohas koos. Samas võid olla kindel, et Sinu kontaktid säilivad telefoni kadumise, varguse, uppumise, murdumise ja SIM-rikete puhul. Tootjate kodulehtedel on olemas foorumid, kuhu saad küsimuse postitada ja siis abi küsida teiste kasutajate või tootja esindajate käest. Saad lasta teha oma mobiilioperaatori esinduses enda mobiilinumbrile uue SIM-kaardi ja lasta kopeerida kontaktid telefoni või vastava seadme abil uuele kaardile. Telefonis olevate kontaktide juurde saad salvestada muud olulist lisainfot nagu kontakti pildi, lauatelefoni, meiliaadressi ja muud seesugust. Arvutisse sünkroniseerimine on võimalik näiteks MS Outlook programmi, Windows Contacts rakendusse või telefonitootja poolt kaasa antud tarkvarasse.

Kuidas kindlustada, et mobiili kontaktikirjed ära ei kaoks.

. Sealt leiad abi ka kõige keerulisemate küsimuste puhul. Kui kontaktid on salvestatud SIM-kaardile ja kaart on töökorras, siis on nad loetavad kõigis telefonides, kuhu standardmõõtmetes SIM sisse mahub. Hea on see, et need telefonid, mis pakuvad andmete salvestamise võimalust mälukaardile, loevad enamasti välja ka teiste telefonide poolt mälukaardile salvestatud andmed. Tootetoe ehk leheküljed ongi selleks tehtud, et abistada kasutamisel tekkivatele küsimustele vastuste leidmisel. Nokia näiteks pakub , klikkides avanenud aknas „Laadi Alla Nokia Ovi Suite Windowsile“. SIM valiku puhul näitab vastavalt SIM-kontaktide infot. Kui korra juba oled varukoopia või sünkroniseerimise läbi teinud, siis tulevikus on sama protseduuri juba tunduvalt lihtsam ja kiirem teha. Nutitelefon on ühtaegu mänguvahend, meelelahutuskeskus, ajaleht ja isegi pank. Raha24 omanik, Eesti laenud EE.. Sellist tegevust ei tasu kiirustades ette võtta 🙂 Viisakamad mobiilitootjad pakuvad vähemasti tööpäeviti kasutajale sobilikus keeles abi ehk infotelefoni teenust. Ei tasu päris ära unustada mobiilioperaatorit, kellelt seadme ostsid, sest ka tema esindustes saad küsida head nõu. Lugejate soovi korral saame tulevikust nendest võimalustest rohkem kirjutada. Ühte kindlat marki telefoniga mälukaardile salvestatud kontaktid ei ole alati igas telefonis universaalselt kasutatavad

Märkused