Mille võid päevas kulutada toidule ja muule vajalikule

Peale tõsist kukkumist või kui saad löögi vastu pead.. Kui sul tekib mõni neist allpool nimetatud sümptomitest, helista kohe kiirabisse telefonil või mine lähimasse erakorralisse vastuvõttu. Palun võta ühendust oma antikoagulantravi juhtiva arsti/õega, kui haigestud ülemiste hingamisteede nakkushaigustesse või kui tekivad gripi sümptomid. Jätka enda jälgimist veritsuse sümptomite osas. Kui INR on liiga kõrge, siis on „veri liiga vedel“ või kui INR on liiga madal, siis on „veri liiga paks“. Vastavalt INR väärtusele ravimi annust kas tõstetakse või langetatakse või annus jääb samaks. Kindluse mõttes võib olla vajalik uus INR määramine.

Üheksa terviseprobleemi, milles võid süüdistada ilma.

. Tavaliselt tehakse seal KT-uuring peast, et välistada verejooksu. Kui sa pead võtma paratsetamooli suuremas annuses, võta ühendust antikoagulantravi juhtiva arsti/õega. Kui sa kukud ja vigastad oma pead, kuid ei saa ühendust oma arstiga, siis pead sa kohe pöörduma lähima haigla erakorralisse vastuvõttu.

Alkohol võib tõsta INR-i väärtust. Mõned võivad põhjustada INR languse, teised selle tõusu. Mille võid päevas kulutada toidule ja muule vajalikule. Kui sa ei oska hinnata, kas veritsus on oluline ja võib olla ohtlik, siis on kõige parem helistada oma antikoagulantravi juhtivale meeskonnale või perearstile ja nõu küsida. Nende riskide vähendamiseks on ülioluline hea koostöö patsiendi ja ravi jälgiva arsti/õe vahel. INR-i mõõdetakse sel juhul sagedamini.

Tervisliku toitumise põhimõtted - Tervislik toitumine

. Vereanalüüse tehakse tavaliselt tööpäeviti, osades haiglates ka laupäeviti. Gripivaktsiin võib lühiajaliselt tõsta INR väärtust, see tõttu oota vähemalt kaks päeva, enne kui vaktsineerimise järgselt INR määrata lased. Iga kukkumise tagajärjel võib tekkida vigastus, kuid verd vedeldavat ravi saavatel inimestel on veritsusrisk kõrgem. Kui soovid hakata tarvitama vitamiine, toidulisandeid või ravimtaimi, pea enne nõu oma arsti või õega. Informeeri kindlasti meditsiinipersonali verd vedeldavate ravimite tarvitamisest. INR sobivas vahemikus hoidmiseks on väga vajalik regulaarne ja usaldusväärne suhtlus sinu ja antikoagulantravi juhtiva arsti/õe vahel. Kui sa annad vereanalüüsi nädalavahetusel, siis doosi muudatustest saad teada nädalavahetusele järgneval tööpäeval. Kui sul on vaja muuta vereanalüüsi andmise aega, siis võta ühendust antikoagulantravi juhtiva arsti/õega ja lepi kokku sobiv ajakava. Samuti teavita arsti/õde, kui sulle määratakse uus ravim, eriti kui nende seas on antibiootikume või steroide või kui muudetakse eelnevat raviskeemi. Tee INR analüüsi sulle ettenähtud kuupäeval. Juhul, kui INR väärtus on kriitilisel tasemel ja meil pole võimalik sind kätte saada, siis saame helistada kontaktisikule, kes annab doosi muutmise soovituse sulle kiiresti edasi. Retsepti pikendamine palun teavita oma arsti varakult, kui su ravimid hakkavad lõppema kontrolli alati, et väljastatud tabletid sisaldaksid sama palju toimeainet, oleksid sama kuju ja värvusega. Selle, millal antikoagulantavi peab enne operatsiooni lõpetama ning peale operatsiooni uuesti alustama, otsustab sinu raviarst. Peale koju naasmist võta ühendust oma antikoagulantravi juhtiva meeskonnaga, et saaksid kokku leppida uue INR määramise aja ja korrigeerida varfariini annust vastavalt sellele. Su arst võib paluda sul tulla kohe vastuvõtule või tellida KT-uuringu või röntgenpildid. Varfariinravi ajal võivad vajalikuks osutada mitmed rutiinsed hambaravi protseduurid. Aju verejooksu ja trombi tunnused võivad olla sarnased ning põhjustada ajuinsulti. Mille võid päevas kulutada toidule ja muule vajalikule. Kui sa ei saa õigel päeva analüüsi anda, siis lepi kokku uus sobiv aeg. Paljusid ravimite sarnaseid tooteid võib siiski kasutada, aga tavaliselt nädal peale uute toidulisandite, vitamiinide, ravimtaimede jms kasutama hakkamist peab INR väärtust kontrollima. Kuigi igapäevaelus ei mõtle me Eesti Panga tegevusele ja olulisusele, on organisatsiooni ülesanded mastaapsed

Märkused