Maksad oma arved õigel ajal

46 kasulikku harjumust isiklike rahaasjade edukaks.

. Hinna järgi ostes võid sattuda toote otsa, mis ei pea vastu sugugi nii kaua kui lootsid, mis tähendab, et pead varsti uuesti sammu poe poole seadma. Teisalt aga moodustavad mõne-eurosed saamata jäänud võlad aasta lõikes korraliku summa – mille sina omast taskust kinni maksad. Ühest küljest võiks ju käega lüüa, kui summad on väikesed.

Hilisemate segaduste vältimiseks jälgi, et kõik saavad kokkuleppest ühtemoodi aru. Veelgi enam, laenata ei tohiks pisikeste kodukulude tarbeks – arvesta, et lisaks laenatud summale pead tasuma ka intressi, mis võib muutuda koormavaks. laen ilma sissetulekuta – selliseid võimalusi pole. Leppige varakult kokku Kõige olulisem on enne kulutuse enda peale võtmist arve jagamine seltskonnas väga selgelt kokku leppida: kes, kui palju ja millal peavad rahaliselt panustama.

Kuidas hoida rohkem raha kokku majapidamiskuludelt -

. Laenu võtmine lapse sünni korral – mõistlik või mitte?.

Arved - Elektrilevi

. Küsi raha nii, et oleks lihtne maksta Swedbanki mobiiliäpis saad küsida ja maksta raha kiirelt, kus iganes viibid. Makske kordamööda Kui teil on sõpradega usalduslik suhe ja ühised väljaminekud jäävad enamasti samasse suurusjärku, võite arveid tasuda kordamööda. Maksad oma arved õigel ajal. Kuidagi piinlik on aga väikseid võlgnevusi sõpradele pidevalt meelde tuletada. Kuid mõnikord juhtub, et mitte kõik ei maksa õigel ajal tagasi. See kehtib eriti siis, kui pead ostma kodutehnikat, mööblit või midagi muud taolist, mis peaks kestma aastaid. Maksad oma arved õigel ajal.. Küsi eraldi arved Kui paistab, et raha tagasi küsimine ei õnnestu meetodist sõltumata, püüa restoranis alati eraldi arved küsida – nii maksab igaüks ainult selle eest, mida ise tarbib. Loomulikult võib kellelgi olla parasjagu rahalisi raskusi, kuid enamasti on põhjuseks siiski lihtsalt unustamine. Ära karda kulutada pisut rohkem raha asjadele, mis peaksid kauem vastu pidama – pikas perspektiivis aitab see sul just raha kokku hoida. Näiteks kui tasusid ühise taksoarve, saad kohe taksost väljudes mobiiliäpis sõbralt raha tagasi küsida ning sõber saab sealsamas makse ära teha, sest makselink laekub talle vabalt valitud viisil: sõnumiga, e-postiga või mõnes sotsiaalmeedia äpis. Taotluse tegemine on samuti ülimalt lihtne ning täita tuleb kõigest vajalikud lahtrid

Märkused