Kuigi rahakitsikuses ei tundu mõistlik iga kuu raha veelgi kuhugi paigutada, ei saa sa isegi aru, kui paned 10 eurot kõrvale

Kuigi rahakitsikuses ei tundu mõistlik iga kuu raha veelgi kuhugi paigutada, ei saa sa isegi aru, kui paned 10 eurot kõrvale. See tähendab stabiilsemat valitsemist. Esimene ja lihtsam oleks pealinna ainuvõim juba täna käest anda ja sõlmida liit oravatega lisaks Toompeale ka all-linnas. Ja igas turundustööstuse sektoris töötab palju tegusaid ja loomingulisi inimesi.Eestis on väikese turumahu tõttu üpris keeruline suurt äri teha ja ka projektide eelarved kipuvad pigem kasinaks jää- ma. Muu hulgas toob Mikser välja, et kolmikliit Reformierakonna, Isamaa ja sotside vahel ei pruugi sündida, kuna Isamaa on sisuliselt EKRE parketikõlbulikum fassaad. Kummagi osapoole punaste joonte kaitsmine toimuks vajadusel ähmases tulevikus Stenbocki maja istungilaudade taga ja lõppeks arvatavalt patiseisu tunnistamisega.Tegelikult võib kaksikliidus osalemine olla enam vastukarva hoopis Keskerakonnale.

Aktsiiside osas leitakse samuti mingi vähimat rahalist kahju toov näidislahendus, võimalik et elektriaktsiisi sümboolse langetamise näol. Pudel lausa veeretatakse jalge ette, et inimene kindlamalt selle otsa komistaks.Otseses füüsilises sõltuvuses inimene on omaette nähtus. Siiski ei takerduks ka selle võimuliidu sünd ilmselt programmiliste „punaste joonte“ taha.On hoopis üks teine faktor, mis võib saada kolmikliidu sünnile saatuslikuks. Juba Ratase valitsuse lõpuaastal määras Isamaa valmiduse valitsuskoostööd teha EKRE käitumine. Kosmeetiline kõpitsemine tulumaksu kallal lubab reformistidel öelda, et „kaos“ on likvideeritud, keskerakondlased aga võivad möönda, et praeguse süsteemi näol ongi sisuliselt tegu „Partsu munadega“ mille suhtes nemad erilist omalust ei tunne. Maakonnahaiglate erakorralise meditsiini osakonnad võiksid lausa pooltühjaks jääda ning terapeutidel poleks enam nii palju katkiseid hingi, mida kokku nõeluda. Kultuuriinimeste kaasamine on Eestis lausa seadusega sätestatud, sest alkoholiaktsiisist läheb Kultuurkapitalile kolmprotsenti. Sellise valitsuse vähemusosalisena on Keskerakonnal keeruline NATO-skeptilise venekeelse valija toetust tagasi võita. See pole küll teab mis suur summa, kuid piisav, et end tihtipeale rahakitsikuses vaevlevaks tunnistanud kultuur sellest pahaaimamatult kinni ei hoiaks. See väide ei pruugi olla sada protsenti siiras, lisaks ei ole see variant teps mitte samavõrd apetiitne Isamaa jaoks, kelle liider Seeder on avameelselt tunnistanud, et eelistaks „paremvalitsust“ EKRE osalusel.

Eesti Lastearstide Selts (ELS) > Avaleht

. Samas pole tsentristidel rahakitsikuses paremvalitsuse noorempartnerina lihtne ka vähemkindlustatud eesti valijate suunal EKREst üle sõita. Oletame, et kaotad näiteks töö – sel juhul sa tead, et järgmine kuu või kaks on su rahaline seis nirum. Ratas ise on oma valimisjärgsetes intervjuudes EKRE-le ukse irvakil hoidnud ja võib eeldada, et mingid ideoloogilised ega eetilis-moraalsed kõhklused sellise koalitsiooni sündi ei nurjaks. See kõik ei tähenda, et alkoholita jääks kultuur ja sport rahast ilma – kui on tahe, siis on ka lahendus.See tähendab aga, et kardetakse, et nii võib juhtuda, ja hirmul on suured silmad. Pole imestada, kui alkoholiturundus, mis Eesti mastaabis suurt raha liigutab, paljudel tegijatel suud vett jooksma ajab. Sellel sõltlasel on naine/mees ja lapsed, ema, isa ja sõbrad. Juba diagnoosikriteeriumid ütlevad tema kohta, et tal puudub kontroll ning teda ümbritsevad inimesed on alkoholitarbimisest vähem olulised. Loodud on majanduslik sõltuvus, sest riigikassasse laekub makse ja kasvatatakse SKT-d. Kasu on küll näiline ja vaadeldav ainult ühe nurga alt, kuid poliitikategemisel võib juhtuda, et see ei ole oluline.Kultuuriloomine õnnestub – see on alkoholist suhteliselt läbiimbunud ja alkoholireklaamides lubatakse ikka veel ilusamat elu. Ja stabiilsust näib suur osa valijaist ihkavat.Programmiliste „punaste joonte“ taha sellise koalitsiooni sünd vaevalt jääb. Selle probleemi lahendamiseks on Keskerakonnal kaks võimalust. See on terve linnatäis inimesi, kellele makstakse tingimusel, et kaaskodanikud alkoholi tarbivad. Vastasel juhul seda ei eksisteeriks.Turundus on nagu mitme peaga lohe: kõige suuremad pead on vähemalt seni olnud tele-, raadio- ja trükireklaam. Maksuküsimuses on võimalik kokku leppida, sest siin seab selged piirid raha. See tähendab, et kõik selle valitsuse kokkulepped maksumuudatustest kuni Ülemkogu hääletusteni saab Mart Helme vaid ühe sõrmenipsuga seisma panna. Näiteks pidupäevakultuuri – alkohol on osa isegi ametlikest vastuvõttudest, rääkimata tantsupidudest.

Sven Mikser: Isamaa on EKRE parketikõlbulikum fassaad.

. See on olnud teadlik otsus, sest tegemist oli ju vältimatu eeltingimusega kauasest isolatsioonist väljumiseks. Kui see nii ei oleks, siis oleks eetilistel põhjustel need tööd vastu võtmata jäetud ning hoopis Tervise Arengu Instituudile pro bonot tehtud. Ka on Ratas „läänestudes“ lootnud ohjata venekeelsete poliitikute mõjuvõimu kasvu erakonna sees. Süües kasvab isu ja mõnikord juhtub, et alkoholitootjatele ei piisa sellest, et müüdav kaup on ise juba väga atraktiivne ning justkui kärbselint enam enda küljest lahti ei lase. Kaasamise ja sõltuvuse levitamise vormiks on sponsorlus. Selle taga on strateegiline analüüs selle kohta, mis ikkagi tsentristidele pühapäeval loodetud valimisvõidu maksis.

Kuidas saada hakkama madala palgaga? -

. Aga aeg-ajalt tasuks pilk põrandalt tõsta ja jälgida poliitikute näoilmeid ja kehakeelt, sest mitte kõik, mis võib kaalukausse ühte- või teistpidi kallutada, ei ole valimisprogrammides kirjas. Välisminister Sven Mikser analüüsib enda sotsiaalmeeida postituses võimalikke võimuliite ja nende ümber toimuvat. Eelsoodumusega inimesele muutub alkoholist sõltumatuks jäämine väga keeruliseks. Aga siis on veel üritusturundus, sponsorlus, internetiturundus, sotsiaalmeedia turundus, ristturundus ja kõik need ülejäänud. Näiteks Eesti Kontsert on konjakisõltuvuses ja peab Hennessy uusaastakontserte. Õlletootjad aga varustavad erinevaid muusikafestivale omanimeliste lavalaudadega ja sportlastele pakuvad lausa terveid halle. Et isu täita, soovivad tootjad, et rohkem tegelasi nende kraami prooviks, ja lausa meelitavad kärbseid lindi äärde. Venekeelse valija pettumust on Ratas ja tema lähikondlased lootnud kaotust kompenseerida eestlaste toetuse kasvatamisega. Lisaks turundusinimestele kaasatakse kultuuriloomesse mõistagi ka rahva poolt armastatud ja austatud kultuuriinimesi – näitlejaid, lauljaid, sportlasi. Laenamine on muudetud niivõrd lihtsaks ja ahvatlevaks, et paljud inimesed ei hakka isegi mõtlema alternatiivsetele võimalustele. Küll tuleksid siin taas mängu Keskerakonna vene hääled. NATO kõneisikuna Vene-vastaste sanktsioonide tugevdamist nõudes on Ratas kaotanud teatud osa vene emakeelega valijate poolehoiu. Kuigi rahakitsikuses ei tundu mõistlik iga kuu raha veelgi kuhugi paigutada, ei saa sa isegi aru, kui paned 10 eurot kõrvale. Kui noor inimene tahab olla popp ja alkoholireklaam pakub talle illusiooni, et alkoholijoomine on popp tegevus, siis võib juhtuda, et ta seda teed mööda ka läheb.Lisaks otsesele reklaamile loob turundus ka kultuuri. Arvestatavast hulgast turundus- ja reklaamiinimestest on saanud sõltuvad.Sõltuvus loob enda ümber uut sõltuvust, sest turundus toimib. Inimkärbeste meelitamisvahendiks on turundus, mille maagilist kepikest viibutades arvud mitmekordistuvad.

Norra kasutab eelarveaukude lappimiseks naftafondi.

. Selle liidu kasuks räägivad kaks väga tugevat argumenti: sellises koalitsioonis oleks vähem osapooli ja samas rohkem parlamendisaadikuid. Ka võhivõõrad võivad purjus sõltlase tee peale ette jäädes kannatada saada. Paraku on viimasel suunal risti tee peal ees EKRE, kes on järjest haaranud endale vähemkindlustatud ja vähemharitud valijate poolehoidu. Tema lapsed võivad küll ise kaineks jääda, kuid düsfunktsionaalseid käitumismustreid kannab ta tihtipeale edasi ka oma lastele.Ka uuringutega on näidatud, et alkohoolikute lastel on rohkem sõltuvusi ja käitumishäireid. Lõõgastumiskultuuri ja nii edasi.

Märkused