Kui sul on nö mustadeks päevadeks raha kõrvale pandud, ei pea sa esimese asjana valima laenuteenuseid, vaid saad kiireloomulise kulutuse kaetud oma säästude arvelt

See on kindlasti varem jutuks tulnud ja tuleb tõenäoliselt veel, aga Sinu rahalise kindlustunde huvides on ülimalt oluline omada fondi mustadeks päevadeks ehk hädaolukordadeks. Suurema summa olemasolul võib kaaluda investeerimist aktsiatesse või muudesse varaklassidesse.

Sa võid küll lastega seonduvad kulud eelarvesse lisada, kuid need kipuvad tihti ootusi ületama. Su sõber eeldab, et maksmata laen ei vii purunenud sõpruseni. Siis on mustadeks päevadeks kogutud rahast palju abi, et võlg taas kasvama ei hakkaks.Oled pere ainus sissetulekKui Sinu sissetulek on pere ainus ja see peaks äkitselt kaduma, satute kitsikusse. Või lõpetab küttesüsteem keset talve töötamise ning pead selle välja vahetama. Kui Sa pole veel harjunud eelarvet koostama oled ka värske koduomanik, siis avastad kindlasti ohtralt kulusid, mida Sa ei osanud ette näha – maksud, haldus, remont jne. Võib-olla tahad parandada keelekursustel mõne võõrkeele oskust, asuda uut eriala õppima või poolelijäänud õpinguid jätkama. Investeerimise eesmärk on teenida oma raha arvel täiendavat tulu. Kui põed mõnd erilist haigust, mis hõlmab eriprotseduure ja lisakulutusi, tasub kindlasti selleks otstarbeks raha kõrvale panna. Võib juhtuda, et oled sunnitud töölt vaba päeva võtma vaimse tervise tõttu ega saa selleks haiguslehte. Tasub teada, et pangahoiusele makstakse siiski mõnevõrra kõrgemat intressi kui arvelduskontol olevale rahale. Laenu ennetähtaegsest tagastamisest saad lähemalt lugeda siit.Kui oled jäänud võlgu näiteks krediitkaardi eest või on arved maksmata mobiilifirmale või korteriühistule, tasub need võlgnevused kindlasti kas osaliselt või täielikult likvideerida. Mustadeks päevadeks kõrvale pandud rahast on palju abi, kui üritad parajasti võlgadest vabaneda, kuid tekib ootamatuid kulutusi. Miks rahaasjades eesmärkide seadmine sulle kasulik on, saad lugeda siit. Õnneks on eelarvestamist võimalik käigu pealt õppida.Kodu omamise rõõmust võib kiirelt saada õudusunenägu, kui see vajab ootamatut remonti. Elu on täis üllatusi ja kahjuks juhtuvad halvad asjad sama ootamatult kui head. Kahe sissetulekuga majapidamises ei ole ühe palga kadumine nii suur katastroof.

Viis ideed, mida teha tulumaksutagastusega -

. Seejuures erinevad hoiuseintressid pankades kordades. Lastele kulub kindlasti plaanitust rohkem raha, eriti, kui nad on pere esimesed. Spordiringides ja kooliteatrites osalemine toob samuti kaasa lisakulutusi erineva varustuse näol. Uuri ka seda, kas laenu ennetähtaegse tagastamise või suurema osamakse tegemisega kaasneb teenustasu. Loo varu mustadeks päevadeks Kuigi inflatsiooni tõttu ei kiputa säästmisesse väga soosivalt suhtuma, peaks igal inimesel olema kõrvale pandud varuraha ootamatustega toimetulekuks. Kui palju täpselt, saad vaadata hoiuste võrdlustabelist, sisestades soovitava hoiusumma suuruse ja hoiuperioodi. Kui oled aga ainus rahateenija ning peaksid mingil põhjusel töö kaotama, on mustadeks päevadeks kogutud rahast uue töö otsimise ajal palju kasu.Loomulikult on võimalikke hädaolukordi lõputult, seega on ka lõputult põhjuseid, miks raha kõrvale panna. Näiteks, otsustasid osta auto ja planeerisid eelarvesse auto osamaksed, kuid unustasid lisada kindlustusmakse. Investeeri iseendasse Tööjõuturul edukalt läbi löömiseks ning enese arendamiseks tasub mõelda ka oma oskustesse ja teadmistesse investeerimisele. Pane raha teenima raha Kui sul maksuametilt tagasi saadavat summat lähiaastatel kindlasti vaja ei lähe, võid kaaluda investeerimist. Või Sa otsustad vastu võtta unistuste töö iduettevõttes, mis tähendab väiksemat palka ja elukohamuutust. Seda kasutada puhkuse, uue garderoobi või uusima iPhone’i ostmiseks. Töö kaotanuna on võlad kerged tekkima, kui näiteks auto vajab parandamist ja on vaja süüa osta.. Lapsed võivad haigeks jääda, mis tähendab, et peab käima arsti juures, ostma rohtusid, jääma ise töölt koju või palkama lapsehoidja. Lõhkeb näiteks veetoru ja vajad ruttu torumeest, et ei ujutaks kogu korter üle. Pigem võiks seda võtta hea abivahendina, kui on läinud rahaliselt kitsaks. Või ei osanud Sa arvestada maksudega, millel peab eelarves kindlasti oma koht olema. Kuid sissetulek väheneb oluliselt ka haiguslehega, mistahes tervisehädade korral ning siis on abi mustadeks päevadeks kogutud rahast.Lastesaamine muudab eelarve koostamise palju keerukamaks ning lisab ka ootamatuid kulusid. Kui sul on nö mustadeks päevadeks raha kõrvale pandud, ei pea sa esimese asjana valima laenuteenuseid, vaid saad kiireloomulise kulutuse kaetud oma säästude arvelt. Kui sul on nö mustadeks päevadeks raha kõrvale pandud, ei pea sa esimese asjana valima laenuteenuseid, vaid saad kiireloomulise kulutuse kaetud oma säästude arvelt. Selliste „aukude“ katmiseks peaks olema võimalik pere-eelarvest raha leida, et vältida laenamise vajadust.

Säästmine mustadeks päevadeks: kuidas ja kus - Bondora Blog

. Planeerimine võib aidata küll tööde vahelist aega üle elada, kuid mõnikord sellest ei piisa. Just sellistes olukordades on kasu mustadeks päevadeks kõrvale pandud rahast. Mõlemal juhul jääb teenitav intress inflatsioonile praegu alla, kuid vähemalt on raha silma alt ära. Mõtle ka, kui suurt tootlust ootad, milline on su riskitaluvus ning kui pikaks ajaks oled valmis oma raha ühe või teise investeeringuga siduma.Autor: Tiive Murdoja, Kirjutab minuraha.ee.

Nõuandeid algajale treenijale ja kaalulangetajale.

. Allpool toome ära mõned tõenäolised põhjused, miks võib mustadeks päevadeks kogutud raha vaja minna.Mis on hädaolukordKindlasti on väga tähtis, et mustadeks päevadeks kogutud raha kasutataks tõesti siis, kui see on hädavajalik. Kuidas prioritiseerida vajadusi ja soove. Vabane kallitest laenudest või vähenda neid Kui sul on võetud mõni kõrge intressiga laen, näiteks paarikümne protsendise aastaintressiga tarbimislaen, rääkimata ülikulukast kiirlaenust, tasub selline laen tagasi maksta või teha korraga suurem osamakse. Kui paned iga kuu veidi raha kõrvale, ei taba ootamatused Sind täiesti kui välk selgest taevast ning kindlasti muretsed vähem ka sellepärast, mis kõik võib juhtuda. Jooksvad remondi- ja halduskulud peaksid olema eelarvesse sisse arvestatud, kuid lisaks sellele võib juhtuda ennustamatuid asju

Märkused