Kui sul ei ole vaja teha hädavajalikku ostu – ja uus käekott ei ole seda enamjaolt – siis ära kasuta mitte kunagi ühtegi krediiditoodet

See tähendab seda, et SIM kaardi ja telefoni vahelise nn. PIN/PUK-koode ei tohi teada teised isikud peale sinu, seega hoia neid hoolikalt ja turvaliselt! Mobiil-ID väljastamine toimub Isikut tõendavate dokumentide seaduse alusel ja vastavuses digitaalallkirja seadusega.

Kui eakas vajab uut ID-kaarti -

. Teatele vajutades lubatakse sisestada PIN koodi. Sa kannad 400-euroseid Louis Vuittoni miljonäride päikeseprille. Juhul, kui mingil põhjusel siiski mobiil-ID abil autentimiskeskkonda sisenemine ei õnnestu, siis tuleb telefonile vahepeal teha välja-sisse lülitamine ning seejärel eelpool toodud juhiseid järgides toimingut uuesti proovida. Konto loomisel palutakse sul oma isik tuvastada – see on ühekordne tegevus ja sa võid ise valida, kuidas oma konto isikustada soovid. Mobiil-ID menüü tekib sinu mobiiltelefoni mobiil-ID SIM-kaardi asetamisel. Mobiil-ID teenuse peatamisega ei peatu mobiil-ID kuutasu. Samuti on sul võimalus oma konto pangakontorit külastades isikustada – ära ainult unusta nii nutiseadet kui isikut tõendavat dokumenti kaasa võtta. Võimalusel muuda oma mobiil-ID PIN koodid kohe peale mobiil-ID SIM-kaardi kättesaamist, kuid ära muuda neid parema meeldejätmise huvides ühesuguseks. Laadi alla äpp Laadi oma nutitelefoni või tahvelarvutisse Smart-ID äpp ja saa osa digitaalsest innovatsioonist! Smart-ID on kiire, lihtne ja turvaline alternatiiv panga koodikaartidele. PIN-koode saad muuta mobiil-ID menüü alajaotuses “Muuda koode”. Kui laenad mobiiltelefoni teisele isikule kasutamiseks, ei tohi kaasa anda mobiil- ID PIN/PUK-koode. Sul tuleb lihtsalt igasse nutiseadmesse oma isikuandmetega seotud Smart-ID konto luua. Pärast seda saab teostada kõiki mobiil-ID toiminguid kuni järgmise väljalülitamiseni. Registreermisel järgi juhiseid rakendusesja sul ei kulu rohkem kui mõni hetk. Kui peale kontrollkoodide kokkulangevuse kontrollimist ja PIN-koodi sisestamist on häiritud vastussõnumi saatmine, annab mobiiltelefon ebaõnnestunud sõnumi saatmisest märku teatega. Kõige lihtsam on seda enamasti Mobiil-ID või ID-kaardi abil internetis teha. Lukustunud PIN-koode saad avada PUK-koodiga mobiil-ID menüüst alajaotuses “Blokeeri lahti”. Ära kraabi PIN/PUK koode lahti enne, kui Sul neid vaja läheb.

Väga oluline nõuanne: mida teha, kui partner järjepidevalt.

. Smart-ID on täiesti tasuta! Rakenduse saad alla laadida täiesti tasuta, lisaks ei kehti Smart-ID kasutamisele mingisuguseid teenustasusid. Mitmed internetipangad on piiranud paroolikaardiga tehtavate maksete päevalimiite. Tehingu katkestamisel tuleb alustada toimingut uuesti. Lukustunud või kaotatud PUK-koodi korral tuleb tellida uus mobiil-ID. Kasutusjuhised ja vastused korduma kippuvatele küsimustele seoses mobiil-ID kasutamisega. Lisaks saab Smart-IDd kasutada mitmel seadmel täpselt nii, nagu sulle sobib.

Mobiil-ID kasutamiseks vajalikud PIN/PUK-koodid on SIM-kaardi plastikümbrise tagaküljel kraapekihi all. Proovi julgelt järele – sul ei ole midagi kaotada, küll aga võid võita digivabaduse!.

Vabaõpe: On sul vaja matemaatikat? -

. Kui mobiil-ID kasutamine Internetis ei õnnestu, proovi uuesti ja kui probleem kordub, võta ühendust konkreetse teenuse pakkujaga. Kasuta paroolikaardi asemel mobiil-ID-d, mis võimaldab tehinguid teha piiranguteta ja on turvaline viis enda isiku tõendamiseks internetis.

Kui sa ei ole motiveeritud, ei ole sind olemas | Telegram

. Tasuta Smart-ID rakenduse saad oma nutiseadmesse laadida Google Play ja App Store kaudu. NB! Kasuta alati Smart-ID kõige viimast versiooni. PUK-kood lukustub kolme järjestiku vale sisestuse korral. Eraisikult laenud, luutari pandimaja. Mobiil-ID abil antav digitaalallkiri on võrdne sinu käsitsi kirjutatud allkirjaga ja sellega kaasneb vastutus. Kui sul ei ole vaja teha hädavajalikku ostu – ja uus käekott ei ole seda enamjaolt – siis ära kasuta mitte kunagi ühtegi krediiditoodet. Registreeri konto Kui oled Smart-ID rakenduse oma nutitelefoni või tahvelarvutisse alla laadinud, loo endale kasutajakonto. Qtek ja HTC telefonide puhul tuleb enne iga mobiil-ID toimingut esmalt avada mobiil-ID menüü ning jätta see ekraanile avatuks. Turvalisuse tagamiseks tuleb hoida mobiil-ID PIN/PUK-koode mobiiltelefonist lahus ja vältida koodide sattumist teiste isikute valdusesse. Kui telefoni ekraanilukk on mobiil-ID tehingu tegemise ajal peal, siis kuvatakse ekraani ülaossa mobiil-ID kontrollkoodi saabumisel teade

Märkused