Kui sa pole veel päris kindel ka selles, kas sinu tegevus tooks üldse viia, on mõistlik kõigepealt otsida inimesed, kes oleksid sinu ideest potentsiaalselt huvitatud

Tee endale uus eraldi endanimeline e-maili aadress. Kui sa pead blogi, siis soovitatav on ka oma blogi aadress juurde panna. Soovin sulle edukat CV [email protected] Seega otseselt väga midagi välja ei ole mõtet jätta. Kindlasti arvesta seda, et siinset teksti võivad lugeda ka Sinu võimalikud konkurendid. Kui oled kooli vahetanud iga paari aasta tagant, siis ei ole mõtet CV-sse kõiki koole märkida. Pane ainult kool ja aasta, mil lõpetasid põhikooli, keskkooli ja/või kõrgkooli/kutsekooli. Välja tuleks tuua isegi kõik väheolulised aspektid, mis võivad anda Sulle eelise teiste kandideerijate ees! Püüan siinkohal välja tuua mõnigad eelised, millele saaksid tähelepanu pöörata. Selles peatükis ilmselt väga palju möödapanekuid teha ei saa, kuid siiski on mõned punktid, mida peaksid vältima. Orkutis on näiteks community-d.   V peatükk – keelteoskus Keelteoskuse juures loetle üles keeled, mida ja millisel tasemel Sa oskad. Kõige tähtsam on just see, et Sa saaksid aru, et tööle kandideerimine on võistlus. Täiendava info all saad ära märkida ka oma hobid. Siinkohal on küll soovitus, et hobide leotelu ei anna just väga palju eelist, kui need ei kattu tööandja omadega. Jäta esialgu välja töökohad, mis kuidagi ei seostu töökohaga kuhu kandideerid. Kui Sul ei ole väga palju haridustausta, siis ära muretse, sest tänapäeval pole paljude tööandjate jaoks haridustase esmaseks prioriteediks. Kindlasti saavutasid töökohal midagi tähelepanuväärset. Mida rohkem infot annad, seda parem on Sinust aru saada. Teil on kohe ühine teema, millest rääkida ja tihtipeale eelistatakse just inimest, kellega on lootust paremini läbi saada! Tööle asumise võimalik aeg Märgi üles ka kuna Sul on võimalik tööle asuda. See jätab mulje kui väga püsimatust inimesest. Kui oled läbinud kokanduse täiendkoolituse ja kandideerid autoremondi lukksepaks, siis otseselt midagi väga palju see Sinu CV-le juurde ei anna, kuid samas ei võta ka punkte maha. Esmalt pane kirja ainult need töökohad, mis seonduvad selle töökohaga, kuhu kandideerid. Need programmid, mida oskad rohkem kirjuta ettepoole.

11 märki, et sa pole veel valmis oma kodu ostma - Kodu.

. Ei ole mõtet öelda, et saad koheselt tööle asuda, kuigi tegelikult saad teha seda alles kuu aja pärast. Sa ei tea kunagi, kas Sinu CV lugejal on mingi eelarvamus mõne asja kohta, seega püüa vältida fakte, mis selliseid küsimusi võivad tekitada. Näiteks kui kandideerid kunstigalerii müügijuhi kohale, siis ära kirjuta, et oled olnud traktorist või ehitaja. Kas Sa ei saanud inimestega läbi või oli Sul õpiraskusi või midagi muud sellist. Tööandja ei tunne Sind, ta ei tea Sinust midagi, aga ta tahab rohkem teada ja siinkohal on Sul võimalus seda infot pakkuda. Räägin Sulle, kuidas seda teha. Alustame CV-d oma nime, sünniaja, aadressi, telefoninumbri, e-maili ja perekonnaseisu kirjutamisega. Blogi annab Sulle eelise ainult juhul, kui see esitleb Sind kui asjalikku inimest või on uue töökohaga seonduv. Kui oled kooli lõpetanud , siis lisa see kindlasti juurde. Näiteks disainer võiks panna tehtud tööde lingi, turundusinimene oma turundusblogi lingi jne. Seega on hea kui kirjutad, kui tihti ja kuna viimati antud keelt kasutasid. Nii oled tõsiseltvõetavam kandidaat. Kui aga kirjutad blogis ebasündsaid asju või kirud kedagi, siis kindlasti ära lisa blogi oma CV-le juurde. Mõni alahindab oma keeleoskust, teine jälle hindab seda üle. Kui Sul CV-s on kirjas väga palju koole, siis tööandjal võib tekkida kahtlus, et miks Sa nii tihti koole vahetasid. Lisaks pangahoiustele on võimalik raha hoiustada hoiu-laenuühistutes. See elimineerib Sind suuresti juba konkurentsist. Kui näiteks ta on autode fanaatik ja see ühtib ka Sinu huvidega, siis märgi see kindlasti ära ka oma hobide all.

Isegi siis kui Sul on töökogemust vähem kui konkurentidel, on Sul võimalik saada intervjuule ja ka saada see töökoht. Sa saad näha, mis communityte liige Su tööandja on. Sest ta kirjutas välja oma eelised, oskas neid analüüsida ja esitleda. Töökoha ülesloetlemisel pane kirja firma nimi, töökoha nimetus, kaua ametikohal töötasid, millised olid tööülesanded ja millised olid antud töökohal suuremad saavutused. Samuti räägin rohkem sellest, et mis võiks anda just Sulle eelise. II peatükk – hariduskäik Hariduskäigu alla kirjuta kronoloogilises järjestuses koolid, kus Sa õppinud oled. Sinna ametikohale otsitakse loovinimest ja isegi kui oled väga loova iseloomuga ja olude sunnil oled pidanud traktorist olema, siis ära pane seda lihtsalt kirja. Kindlasti kontrolli üle oma kontaktandmed, sest see on viis, kuidas Sinuga ühendust saadakse. Hea CV ei taga Sulle veel töökohta, kuid olen üsna kindel, et annab Sulle väga hea võimaluse vähemalt intervjuule pääsemiseks. Püüa täpsustada, millisel tasemel vastavas keeles kirjutad ja räägid. Alusta emakeelest ja järjesta loetelu valdamise järgi. Keelteoskuse juures ei anna tööandjale väga palju infot, kui kirjutad: Vene keel – kesktase. CV on ametlik dokument, seega vaata, et see oleks vormistatud korrektselt, kontrolli kindlasti üle ka kirjakeel ja sõnastus. Kui aga kandideerid automüügifirmasse müügijuhiks, siis vastupidi pane kindlasti CV-sse, et oled traktorist olnud. Ära häbene oma trumpide kirjapanemist, need annavad Sulle teiste ees eelise! III peatükk – täiendkoolitus Täiendkoolituse juures kehtivad üldiselt sarnased märkused nagu hariduskäigu juures. Antud teksti lõpus räägin Sulle täpsemalt, millele veel tähelepanu pöörata ja mida jälgida. Hea kui see on võimalikult koheselt, kuid siinkohal pead Sa siiski olema aus. Etenduse valmimist toetasid Politsei- ja Piirivalveameti Põhja prefektuur, Tallinna Sotsiaal- ja Tervishoiuamet, Tallinna Transpordiamet ja Maanteeamet. Kõik see toimub läbi mänguliste katsete, mis on head nii sinu meelele kui ka ajule. Seega püüa omalt poolt juurde mõelda, mis võiks Sind tööandja jaoks atraktiivsemaks teha. Valed tulevad varem või hiljem välja ja need ei jäta Sinust positiivset muljet. [email protected] või telefonil. Tööandja võib otsida just inimest, kes teaks rohkem teemal, millel just Sina lõputöö kirjutasid. Üldised kriteeriumid CV kirjutamisel oleks, et püüa see koostada võimalikult struktureeritult, arusaadavalt ja korrektselt. Kui Sul ei ole endast korrektset pilti, siis pigem jäta see lisamata või lase endast teha üks korrektne foto. Tähtis on oma eeliste väljatoomine ja rõhutamine. Järjesta nii, et kõige hilisem kool oleks kõige üleval. "Ole ettevaatlik, kui pannkooke teed.". Seega pane kirja ainult kandideeritava ametikohaga seonduvad töökohad ja jäta ebaolulised töökohad kirja panemata.

Rasedad, eemaldage sõrmused juba varakult! / Nädalavahetus.

. Uue mailiaadressi loomine on väga lihtne. See on asi, mida tööandja hindab! Võib-olla on Sul raske neid eeliseid leida või see tundub mõttetu eputamisena, kuid kinnitan Sulle, et seda see ei ole. Sa suudad kogemustega või motivatsioonikirjaga selle osa kompenseerida. Analoogsed faktid näitavad, et oled kohusetundlik, edasipüüdlik ja suudad saavutada eesmärke. Tööandja tõi mitmeid kordi välja minu abivalmiduse ja ehituskvaliteedi. Kui sa pole veel päris kindel ka selles, kas sinu tegevus tooks üldse viia, on mõistlik kõigepealt otsida inimesed, kes oleksid sinu ideest potentsiaalselt huvitatud. Ära muretse, olukord ei ole siin veel lootusetu.

Leslie Laasner: päris rentslisse pole mind veel ükski asi.

. Samuti ei sobi ballikleidiga pilt, sest see on küll pidulik, kuid mitte ametlik riietus. CV-kirjutamine ei ole ainult faktide ülesloetlemine ja rääkimine, miks Sa võiksid sobida kandideeritavale töökohale, vaid ka konkureerimine teiste kandidaatidega, kellest Sa pead edukaks kandiderimisks parem olema. Kirjuta need täpselt ja korrektselt. Sealjuures on tegu meie ainsa teadusteatri etendusega, kus publiku keeleoskus ei mängi rolli, sest teksti asemel saadab katseid meeleolukas muusika. tellida eriüritustele nii AHHAA tehnoloogiasaali kui ka teistesse kohtadesse. Kui oled kirjutanud erialaseid artikleid või lugenud palju raamatuid erialasest valdkonnast, siis pane see kirja. Siinkohal on küll parem, kui täiendkoolitus on seotud erialaga. Kui saavutasid midagi märkimisväärset oma haridusteel, siis pane see kirja. "Ära mitte mingil juhul põlevat õli veega kustutama hakka.".

Ootad ettepanekut? Need on meeste seas kõige levinumad.

. Pilt peab olema viisakas ja ametlik. Siit jõuame järgmise punktini. VI peatükk – arvutioskus Arvutioskuse juures järjesta jällegi oma oskused oskuse taseme järgi. Need keeled, mida paremini valdad kirjuta ülespoole. Kokkuvõte ja soovitused Püüdsin Sulle nii ülevaatlikult kui võimalik kirjutada, mida jälgida CV kirjutamise juures. Keegi ei taha kuulata, mida ta teha tohib või ei tohi.   show nihutab teadusteatri piire! Läbi viidavad katsed on disainitud selliselt, et need oleksid võimalikult grandioossed ja meeldejäävad. Nüüd aga asume esimese peatüki juurde. Sinu pilt CV-s Soovitatav on lisada CV-le oma pilt, kuid kindlasti ära pane selleks mingit peo- või rannapilti. Kui sa pole veel päris kindel ka selles, kas sinu tegevus tooks üldse viia, on mõistlik kõigepealt otsida inimesed, kes oleksid sinu ideest potentsiaalselt huvitatud. Rõhuta oma eeliseid ja too välja iga töökoha puhul oma saavutused! Töökogemuste kirjapanemine ei ole lihtsalt faktide üleskirjutamine. Ehk väga tähtis on oma eeliste leidmine ja väljatoomine võrreldes teiste kandidaatidega. See annab rohkem informatsiooni sinu kui inimese kohta. Võid lihtsalt loetleda ka üles oma tugevused, mis võiksid anda Sulle eelise teiste kandideerijate ees. Saavutused: tellijad olid väga rahul tulemustega, kuna soovitasin alati neile materjalivalikut ja ehituslahendusi. I peatükk: Isiklik informatsioon. VII peatükk – täiendav info Täiendava info juures saad välja tuua veel lisanduvaid omadusi, mis võiksid anda Sulle teiste kandideerijate ees eeliseid. Siin saad ära märkida ka soovitajaid, autojuhilubade kategooriad, auto kasutamise võimaluse jms info

Märkused