Kui sa ei leia veebipoest ettevõtte kontaktandmeid, on suur oht, et tegemist on petturliku veebilehega ning sa võid oma rahast ilma jääda toodet saamata

Alljärgnevalt leiad mõned nipid, mis aitavad eristada turvalisi poode ebaturvalistest ning ostelda veebipoodide kaudu murevabalt. – sealhulgas ettevõtte ärinimi, registrikood, tegevusaadress ning teeninduse kontaktandmed. Väike eeltöö tagab, et su isikuandmed on kaitstud ning keegi ei saa neid andmeid kuritarvitada. Previous Post: Laen.. Kõige ohtlikum on krediitkaartidega tasumine, eriti kui sa ei näe veebipoel kuskil Visa või MasterCardi turvamärgiseid. Tagatisega laenude puhul võib piirmäär olla kõrgem ning samuti ei anta laenu siis, kui taotleja oleks laenu tagasimaksmise lõpuks 75-aastane. Samuti peab olema kirja pandud tellimuse töötlemise kord ehk makseviiside kirjeldus, tarnimine ja muu selline.

Kui mõistlik on rehvide tellimine veebipoest? - Kaup ja.

. Kui krediitkaardiga tasumise puhul on kahtlusi, siis on targem makse sooritada mõne muu makseviisi kaudu. Pangalingid on turvalised viisid makse sooritamiseks, kuna makse tegemiseks suunatakse sind panga lehele – see on juba turvaliselt kaitstud, kuna sisse saad logida üksnes kas ID-kaardi, mobiil-ID või paroolikaardi abil. Kahed viimased saapad on olnud Ecco omad, aga need muidugi ei ole sugugi odavad. Kui sooritad ostu ettevõttelt eraisikuna, laieneb sulle ka Tarbijakaitseameti kaitse, mis annab lisakaitse: juhul, kui sa toodet ei saa ning ettevõte ei võta asja osas midagi ette, on võimalik esitada Tarbijakaitseametisse vastavasisuline kaebus. Mõned poed võimaldavad tasuda ka mõne maksevahendusplatvormi nagu PayPali, Skrilli või Paysera kaudu. Igaks juhuks tasub ka kontrollida veebipoe tausta Google otsingumootori vahendusel. Kõige julgem on ostu sooritada veebipoodidest, millel on veebilehel Eesti E-Kaubanduse Liidu poolt väljastatud märgis „Turvaline ostukoht“. Mina ei leia endiselt, ilmselt siis laiemad veel.

Sellise märgisega veebipoed vastavad Eesti E-Kaubanduse Liidu tingimustele, mis omakorda järgivad veebipoodide turvalisusele vastavuse nõudeid. Kui sa ei leia veebipoest ettevõtte kontaktandmeid, on suur oht, et tegemist on petturliku veebilehega ning sa võid oma rahast ilma jääda toodet saamata. Kui ettevõttel on andmed korrektselt kirjas, vaata, kas ettevõttel on mõned kvaliteedimärgised või turvamärgised, mis kindlustaksid kliendile andmete turvalisuse. Kui sa ei leia veebipoest ettevõtte kontaktandmeid, on suur oht, et tegemist on petturliku veebilehega ning sa võid oma rahast ilma jääda toodet saamata. Veebipoel peavad olema kirjas kasutustingimused ja isikuandmete töötlemise alused, need leiab tavaliselt kategooria „Kasutustingimused“ alt. Trüki lihtsalt otsingusse veebipoe nimi ning vaata, milline on ettevõtte maine ja tagasiside. Järgmise sammuna tuleks tähele panna makseviiside töötlemist. Need viitavad turvalistele maksetele. Lisaks ma neid just soojade saabaste otsingul inimesele ei soovitaks – voodrit pole. Minu meelest tehakse väga laia säärega saapaid, isegi teksad saab sisse mahutada. Kui veebilehel on tingimuste osas kirjas, et isikuandmeid töödeldakse krüpteeritud SSL ühenduse kaudu, on kindlustatud, et isikuandmed on kaitstud. Lisaks turvalise ostukoha märgisele ja teistele ostukaitsele viitavatele märgistele on eriti usaldusväärsetel veebipoodidel ka märgised „Verified by Visa“ või „MasterCard SecureCode“. Juhul, kui lühikese otsingu tulemusena leiad palju negatiivset tagasisidet, võid võtta seda kui ohumärki. Veebipoodides ostlemine on kahtlemata üks mugavamaid trende, võimaldades üksnes paari minutiga teha sisseostud ning tellida endale kaup koju – pole vaja trügida kaupluse riiulite vahel ega seista järjekorras. Krediitkaardi andmed tuleks alati sisestada üksnes sellise veebilehe kaudu, mille aadressiriba algab kujul https://, mis viitab turvaprotokollile. Kummikud on olemas, soojad ka, aga saabast oleks siiski ka vaja. E-poodides ostlemise puhul tuleks aga pöörata tähelepanu turvalisusele. Selline kaitse ei laiene eraisikute vahelistele tehingutele, seega kui soovid osta näiteks Facebooki lehe kaudu tooteid, veendu esmalt põhjalikult, kellelt sa ostad ning kas saad olla täiesti kindel, et tegemist on ausa ning usaldusväärse kauplejaga. Kui veebilehel on andmed korrektselt kirjas ning leidsid ka info kogu tellimuse töötlemise toimingu kohta, võid rahumeeli ostuga jätkata.

Kuidas lasta OneCoinil ennast võrgutada -

. Kui sa ei leia veebipoest ettevõtte kontaktandmeid, on suur oht, et tegemist on petturliku veebilehega ning sa võid oma rahast ilma jääda toodet saamata

Märkused