Kui asi puudutab raha kulutamist või üleüldist finantsilist heaolu, ei tohiks kunagi teha rutakaid otsuseid

Kui asi puudutab raha kulutamist või üleüldist finantsilist heaolu, ei tohiks kunagi teha rutakaid otsuseid. Kuna see käibekaga müüdav russ omab ülevaatust ja kindlustust, siis järelikult on ta juba arvel, garantiid tal nii kui nii enam pole ja selle ühe pildi järgi eriti kasutatud ka ei paista olevat. Seega arvasin ma, et võiks seda lihtsalt järele proovida ja näha, mis juhtub, selle asemel et oodata poliitikute tegutsemist. Selle asemel avastasin ma pöörase tungi asju teha. Ma üürisin kontoripinna, koostasin ülesannete nimekirja ja läksin hommikul tööle. Mul on ühtäkki tekkinud pöörased energiavarud, sest ma teen sada protsenti ainult seda, mida ise teha tahan.Seega oled sa pärast raha nimel töötamise lõpetamist rabelenud veelgi rohkem tööd teha. Esiteks piirdub see vaid ühe aastaga, nii et järgmisel aastal algab taas mure elatise teenimise pärast. Mul viskas lõpuks üle, kuidas selle küsimuse teemal peetud debatid kuhugi ei vii. Remondil ja varuosadega pole tegelikult mingit vahet, russimees remondib ise ja juppe saab ka telefoni teel kulleriga järgmiseks päevaks tellida, kuid arvelesaamise ja garantiiga võib küll probleeme olla. Minu arvates on raha teenimine vinge asi.

Mootorsaed - Ehitusfoorum

. Tädi leidis ühe kuulutuse, hind ei meeldinud ja hakkas pasundama, kus aga oskas. Lätist, Leedust või Valgevenest kohaliku turu jaoks mõeldut või kus iganes kohast, ametlikult tulevad russid Eestisse läbi Türi Bel Est-i. Mu töötingimused olid küll suurepärased, sest ma juhtisin ise oma firmat ja võisin teha sisuliselt kõike, mida tahtsin, kuid raha teenimine oli ikkagi seotud teatud tingimustega. Töötamine ja selle eest tasu saamine on võimas kogemus. Nii, et meil pole õrna aimugi, mida see aaretehnika selle raha eest müüb. Nad tahavad töötamist jätkata, ilma et peaksid sealjuures nii suurt stressi tundma. Mulle kargas pähe mitu uut äriideed,  ma hoolitsen oma tütre eest ja töötan kohalikus kogukonnaraadios. Ja teiseks on muidugi suur vahe selles, kas raha teenimise pärast ei pea muretsema vaid mina või ka kõik teised inimesed mu ümber.Seega ei näita see projekt otseselt midagi. Vahetult pärast seda, kui olin lõpetanud palga eest töötamise, arvasin ma, et pean kohe endale uue projekti leidma. Minu grediit, SMS laen raha kätte. Ikka parem kui Nigeeria kirjad, vähemalt midagi saab vastu. Tingimusteta põhisissetulek seaks kõik inimesed paremale positsioonile, kui asi puudutab läbirääkimisi tööandjaga. Nad tahaksid teha tööd vabatahtlikuna või rajada oma firma. Pealkirja lugedes peab saama aimu, millest antud teemas juttu tuleb. See oli lausa füüsiliselt valus. See tähendab, et kaks inimest ei pea muretsema ots otsaga kokku tulemise pärast. Raha laenamine mõnelt laenuandjalt või pangast tähendab erinevate inimeste jaoks erinevaid asju.

- rasketehnika ja eritehnika

. Oma konkreetset kogemust mingi firma või kaubamärgi kohta saab väljendada kirjutatud sõnumis. Ka nemad ei soovi niisama jalgu seinale visata. Hinda võib iga mees kuulutuse juurde kirjutada täpselt nii palju, kui ta tahab. Ja me peame sel teemal arutelu, sest asi ei ole ainult neis kahes inimeses, kes ka päriselt selle raha võidavad. Üleüldse ei näe sel teemal pointi. Küsimused, ettepanekud ja järelpärimised võib postitada "Vaba teema" foorumis asuva teema "Kaebused" alla. Teema pealkirjas ei tohi laimata kaubamärki-firmat, näiteks: "petturid ASDF autopoes". Tahad ametlikku ja euronormidele vastava russi hinda, küsi Türilt Bel Est-st.

101 ettepanekut – Hando Tõnumaa

. Kui rohkemat välja ei venita, siis tuleb Zetoriga leppida, eks järgmine aasta näeb. Reeglitele mittevastavaid, mõttetuid ja foorumit risustavaid sõnumeid ja teemasid on administraatoritel õigus kustutada või sulgeda. Türilt ostaks pigem sellepärast, et on ametlik esindus, ülejäänud on kiilupoisid. Kuid vähemalt saame me aimu, mida tähendab tingimusteta põhisissetulekuga elamine. Mis aga russi hindasid puudutab, siis aaretehnika ei ole küll koht, mille järgi hinnapiiri seada. Ma ei liialda – ma saan öösiti vaevalt magada.. Oleks küll ennatlik teha järeldusi üksnes minu kogemustest lähtuvalt, aga ma arvan, et kõigis inimestes peitub pöörane potentsiaal, mida on võimalik ära kasutada, kui nad sissetuleku pärast muretsema ei pea. Oma esimest mosset ka taga ei igatse. Kuid töötada ei tasuks üksnes raha teenimiseks. Kodukal neil ka muud ei ole, kui väiketraktorid ja mõningad lisaseadmed üleval. Kui asi puudutab raha kulutamist või üleüldist finantsilist heaolu, ei tohiks kunagi teha rutakaid otsuseid. Ning olulist hinnavahet ei pruugigi olla. Pole enam poisike ja mugavus ning tervis maksavad ka. Teema pealkiri ei tohi olla umbmäärane: "mure", "probleem", "appi".

Pidevalt mõttetu sisuga postitustega foorumit koormavaid kasutajaid on õigus moderaatoritel blokeerida. Kuid see ei ütle midagi selle kohta, mis saaks siis, kui mitte keegi meist ei peaks sisetuleku pärast muretsema.Mõistagi on kogu mu projekt täiesti rumal kahel põhjusel. Lubatud on teema laiendamine. Liiga usinat ühe ja sama telefoninumbri/meili jagamist erinevates teemades võidakse lugeda reklaamiks ning kontaktandmed/postitused võidakse kustutada ja kasutaja blokeerida. eks osta siis vana tehnikat kui on võimalik osta uut ilma käibekata. Naljakas on ka see, kuidas ma sellesse punkti jõudsin. Kuid pikapeale näeksime, et inimesed teevad vabamaid valikuid, sest nad ei peaks langetama otsuseid lähtuvalt majanduslikust survest, vaid ainult sellest, mida nad tegelikult tahavad. Neil oleks aega põhjalikult läbi mõelda, mida nad soovivad või hästi teha oskavad

Märkused