Kõik taotlejad tahavad teada, kui kallis laen tegelikult on

Äri eesmärgil sõitjad peavad kirjeldama sidemeid firmaga, mida nad külastavad ja miks on vajalik sinna isiklikult minna.«Mingit küllakutset kaugelt Ameerika sugulaselt, keda taotleja võib-olla kordagi oma elus näinudki pole, me ei nõua. Küll aga soovime näha selliseid dokumente, mis näitavad sidemeid Eestiga.

. Suure hulga taotlejate tõttu pole konsulil kahjuks aega anda igale taotlejale pikka ja põhjalikku selgitust.USA viisa mittesaamine ei tohiks ühelegi taotlejale jääda eluaegseks probleemiks. See aga nõuab aega.»Viisa võib jääda vanasse passi«Kahjuks ei ole USA viisa passis mingiks lennukipiletiks, mis inimese automaatselt USAsse toimetab. USA Välisministeerium pole volitanud ühtki teist organisatsiooni väljastama märgukirju viisaloterii võitjatele. Kui sa tunned, et asjad on sealkaugel, siis ei ole mingit põhjust, miks sa ei peaks saama oma oskuste eest võrdväärset palka. Teisisõnu – tõestama, et nende perekondlikud, sotsiaalsed ja majanduslikud sidemed Eestiga sunnivad neid Eestisse tagasi tulema. Tõepoolest, Ameerika Ühendriikidesse võib sõita nii uues kui ka vanas passis oleva viisaga. Võidust teatatakse alati tavaposti ja mitte kunagi e-meili teel. Ja me tahame viisa taotlemise korra muuta veelgi kiiremaks ja lihtsamaks. Viisad saadi ikkagi tänu sellele, et inimesed on vahepeal hankinud korralikud töökohad ja soetanud pered. Viisa kehtivus näitab ainult aega, mille jooksul inimene võib Ameerika Ühendriikidesse sisse sõita ning sihtkohas maale sisenemise luba taotleda. Fakt on see, et iga kuu võib ette tulla midagi, mis lööb eelarve tasakaalust välja, olgu tegemist autoremondi või ootamatu sünnipäevaga, mille olid juba ära unustanud. Järgmine tasuta viisaloterii algab taas tänavu sügisel, mil kõik huvilised saavad end registreerida koduleheküljel www.dvlottery.state.gov.Avalduse esitajal peab olema vähemalt keskharidus. «Praegu käimasolevate viisaloteriide taga on organisatsioonid, mis kasumi teenimise eesmärgil esitlevad nn. Turistid peavad olema valmis seletama konsulile lühidalt ja sisukalt oma põhjust USA külastamiseks: mida ja keda nad tahavad näha, kui kauaks nad kavatsevad jääda, kuidas nad saavad seda reisi endale lubada. * Nõuded pangalaenu taotlejale: Vanus alates: 20 eluaastat Minimaalne sissetulek: 300 eurot Alaline elukoht.

Maire Aunaste usub, et kõik inimesed tahavad olla märgatud | Õhtuleht

.

EPKK meediapeegel 20. oktoober 2014 | Eesti Põllumajandus.

. Kõik taotlejad tahavad teada, kui kallis laen tegelikult on. «Selles loteriis osalemine on täiesti tasuta,» selgitab USA Tallinna saatkonna pressinõunik Mairis Tuisk. Samas võib taotleda uut viisat, mis kleebitakse taotleja kehtivasse passi.

Vara kaitse - on kõik oma alused kaetud?

. «Vanas passis olev viisa peab vaid ühes tükis olema. ametlikke viisaloterii kodulehekülgi ning võtavad loteriis osalemise eest tasu. Ka meie praktikas on olnud juhtumeid, kus inimestele, kellele kord USA viisa väljastamisest keelduti, on paar aastat hiljem viisa ikkagi antud. Tegelikult on aeg, mis USA Tallinna saatkonnas kulub ühe viisataotluste läbivaatamisele, kõikidest Ameerika Ühendriikide Euroopas asuvatest saatkondadest kõige lühem. Lõpliku otsuse, kas lubada tulija riiki või mitte, siiski USA Kodakondsus- ja Migratsiooniameti inspektor. See ei tohi olla kahjustatud,» ütleb konsul. See ei pane paika USAs lubatud viibimise aega. Ka USAsse sisenemisel tuleb piiril valmis olla täiendavateks küsimusteks. Tõsi, tegemist pole otsusega, mida nädalaga muudetakse. Kõik taotlejad tahavad teada, kui kallis laen tegelikult on

Märkused