Kohati näivad vabandused ja põhjendused olevat lausa vaikimisi reaktsioonid elu rasketele olukordadele

Üks kahest osutub esimeses bensiinijaamas natuke vigaseks ning tema koorma kergendamiseks pagendatakse Jon meie juurde. Samas on tuleviku-Eestit ilma hästi toimiva tööstussektorita siiski väga raske ette kujutada.Paratamatult ei saa igast inimesest programmeerijat ja keskmise palga kasvades väheneb ka teenuste hinnapõhine konkurentsivõime. aasta oligi üsna erakordne selle poolest, et kuigi kaubaekspordi maht ületab teenuste eksporti kahekordselt, oli viimase panus majanduskasvu kaks korda suurem.

orkaani südames on vaikus: november 2011

. Viimase Guatemala-hommikusöögi võtame koos Brendaga ette järveäärses kohvikus. Siinkohal ei saa märkimata jätta, et kohati näivad heaoluriikide pehmete väärtuste moeröögatused siia jõudvat heaolust endast kiiremini.Tööstuse kõrval on muidugi täiesti arvestatav alternatiiv teenusmajanduse areng. Samal ajal aga tõusevad hinnad nii toidupoes kui muudes elu valdkondades. Kui soovid midagi osta, tuleb oodata seni, kuni on selle jaoks raha ning hoida muidu raha vajalike asjade jaoks. Täna on nad millegipärast tunduvalt vaoshoitumas meeleolus.Hotelli ees laetakse meid kahte väikebussi. Brendal on paraku kogu kohalik raha otsa saanud ja näitsik leti taga kergitab USA dollareid nähes kerge hämminguga kulmu, kuid keeldub neid siiski vastu võtmast. Kohati näivad vabandused ja põhjendused olevat lausa vaikimisi reaktsioonid elu rasketele olukordadele. Saabuvad ka need ülemeelikud Ameerika tütrikud, kes eelmisel õhtul järve ääres tõsise pühendumusega rummi-koolat manustasid. Enamikus Euroopa Liidu riikides on töötleva tööstuse tootlikkus ettevõtlussektori keskmisest kõrgem. Kui mõni erakond valimislubaduste sekka ka midagi majanduspoliitika vallast otsib, siis on head ideed tööstuse arenguhüppe toetamiseks vägagi oodatud. Kohati näivad vabandused ja põhjendused olevat lausa vaikimisi reaktsioonid elu rasketele olukordadele. Ja justnimelt siis, kui parasjagu põnevaks läheb.

Päevad Itaalia keelelaagris -

. Creator Hub Plans & Products.

Mehhiko - Guatemaala - Belize

. Jon korjab taas passid kokku ning toob mõne aja pärast tembeldatult tagasi. Sedakorda libistan edasi vanal rasval. Lõppeval nädalal juhtis keskpanga ökonomist Kaspar Oja oma majanduskommentaaris õigustatult tähelepanu asjaolule, et Eesti töötleva tööstuse tootlikkus jääb aina enam alla majanduse keskmisele. Õnneks on järgmise peatuspaigani – San Ignacio, Belize – sõita vaid õige väheke üle saja kilomeetri, enamus sellest Guatemala pinnal. Näeme esimest korda natuke kruusateed ja pisut rohkem teeremonti kui Mehhikos. Palju saab ära teha ka tänaste harude ja ettevõtete sees, positsioneerides oma tooteid kallimatesse turusegmentidesse.Iroonilisel kombel on Eesti üks kõige tootlikumatest tööstusharudest praegu tselluloositööstus, ületades selle poolest muuseas ka IT- sektorit. Tööstus ei pea majandusarenguga sammuEesti majanduskasv on saavutanud aastate parima hoo, et see säiliks ka tulevikus, peab ettevõtete tootlikkus aga paranema, viitas nädalakommentaaris SEB majandusanalüütik Mihkel Nestor. Meie värvikad isikud ei huvita kedagi. Ega ma õigupoolest teagi, miks see viimane tekst mu arvutisse sedasi seisma jäi. Järgneb väljavõte Nestori kommentaarist: Hoolimata investeeringute tõusust ei näi tööstus viimastel aastatel muu majandusega arengus sammu pidavat. Nende pikkade reisikirjadega on see kurb lugu, et kui neid ühe jutiga klaviatuurist välja ei tulista, siis kipuvad teised kuidagi sumbuma. See ei takista meil oma einet nautimast. Lihtne see kindlasti ei ole. Traditsiooniliste harude kõrval on uusi, parema arenguperspektiiviga tööstussuundi siiski näha, kuid nende mõju majandusele kui tervikule on veel väga väike

Märkused