Kiirtoidu tarbimine

Südame-veresoonkonna haigused ja II tüüpi diabeet on laialt levinud haigused ning avalduvad üha nooremas eas.

Harjumused, millest sa peaksid lahti ütlema, kui tahad.

. Eestis on kiirtoidukohtade arv aasta-aastalt kasvanud ning seeläbi on suurenenud ka kiirtoidu tarbimine: võileibu, burgereid, pizzat saab nii kiirtoidukohtades koha peal süüa, kaasa osta kui ka kulleriga koju või kontorisse tellida. Käesolevas töös kasutati samuti ENSU uuringu raames kogutud andmeid ning hinnati nelja kiirtoidugrupi ¿ friikartulid, burgerid, krõpsud, pizza - ning gaseeritud jookide - Coca-Cola, Sprite, Fanta ¿ tarbimist ja sellega seonduvaid tegureid. Insuliinresistentsust mõjutavate teguritena on nimetatud toitumist, sotsiaalmajanduslikke olusid lapsepõlves, kehalist aktiivsust.

KIIRTOIDU JA GASEERITUD JOOKIDE TARBIMINE NING SEOS.

. Kiirtoidu tarbimine. Sms laenud sularahas, soodne kiirlaenu pakkumine. Insuliinresistentsust seostatakse ka hüperlipideemia, hüpertensiooni ja rasvumisega. ERR kasutab oma veebilehtedel http küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute kõikide ERR-i veebilehtede küpsiste seadetega. Olenevalt teenusepakkujast, võib soovi korral laenuraha kätte saada ka sularahas. Nende haiguste kujunemisel peetakse üheks võtmeteguriks insuliinresistentsust.

Hüpoteetiliselt võib oletada, et kõrgemat sotsiaalmajanduslikku staatust omavate vanemate lastel on Eesti tingimustes võimalus rohkem/sagedamini tarbida kiirtoitu, mis omakorda võib olla kõrgema insuliinresistentsuse põhjustajaks.

Kuidas valida tervislikku kiirtoitu? | Tervis

. Insuliinresistentsus on metaboolne düsfunktsioon, mille käigus rakud järk-järgult kaotavad tundlikkuse insuliini toimele, põhjustades hüperinsulineemia ja II tüüpi diabeedi arenemise. Tänapäeva kiire elutempo on viinud selleni, et söömise jaoks jääb vähe aega ning toiduvalikud tuleb teha linnulennult. Olgu selleks siis käigu pealt kohvi ja saiakese haaramine või hoopis valmis kiirtoidu tarbimine lõunaks või õhtusöögiks. - DELFI

Märkused