Kes saavad tarbimislaenu taotleda?

Isegi, kui oled esmakordne klient, pead üksnes täitma internetis laenutaotluse ning positiivse laenuotsuse korral pead pöörduma Omniva postkontorisse või laenuandja kontorisse selleks, et läbida isikutuvastus. Selle peamine põhjus on pikem laenuperiood. Tarbimislaenu on võimalik taotleda koos kaastaotlejaga, mistõttu on laenu saamise võimalus kõrgem ka siis, kui ühel taotlejal ei ole niivõrd kõrge palk, kui muidu laenu saamise tingimustes määratud. Kui nii sinul kui laenuandjal on ka samas pangas arvelduskonto, saad laenusumma parimal juhul kätte tunni aja jooksul alates laenutaotluse esitamise hetkest. Seetõttu on tarbimislaen parim valik neile, kes ei tea täiesti kindlalt, kas kulutavad kogu laenu ühe teatud väljamineku katmiseks või soovivad laenusummat kasutada hoopis muu otstarbe jaoks. Laenutaotlejal ei tohi olla kehtivaid maksehäireid. Selle asemel tuleb õppida kompromisse tegema ja arvestama oma partneri vaatevinkli eripärasusega.

Kaubandus

. Tarbimislaen ei ole ilma asjata üks klientide eelistatuim laenuliik. Finantsstabiilsuse tagamine koostöös Finantsinspektsiooniga – selle ülesande täitmisel on Eesti Pangal kolm peamist ülesannet: finantssektori turvavõrgu arendamine. tarbimislaen on tagatiseta laen, antakse tarbimislaenu tavaliselt siiski peale põhjalikumat taustakontrolli, veendumaks, et tegemist on maksejõulise laenuvõtjaga. Tarbimislaenu intress on madalam, kui teistel kiirlaenudel ja tagatiseta väikelaenudel. Seetõttu on tarbimislaen võrdväärne kiirlaenudega, ent aitab ka neid, kes soovivad suure kulutuse hajutada pikema perioodi peale, vähendamaks oma igakuisete väljaminekute suurust. Eestis ja Lätis võetakse väikelaenu keskmiselt kaheks aastaks, Leedus kolmeks aastaks. Tarbimislaenu summa kantakse üle üksnes isiklikule pangakontole, seega on vajalik isikliku pangakonto olemasolu. Suurema summa taotlemisel on vajalik ka kõrgema sissetuleku olemasolu ning seetõttu võib vahel tarbimislaenu taotlemine olla keerulisem kui kiirlaenu taotlemine. Isikutuvastus võtab aga aega üksnes mõned minutid. Tarbimislaen on tagatiseta laen ning kuna summad on suuremad, võid osta kas või näiteks auto, ilma, et peaksid uue sõiduvahendi tagatisvaraks rakendama. Kuna tegemist on tagatiseta väikelaenuga, ei ole tarbimislaenu otstarve piiritletud laenuandja poolt.

Tarbimislaenudel on mitmeid eeliseid, nendest kõige prominentsemad on järgmised asjaolud: Tarbimislaenu summad on väga paindlikud ning ulatuvad viiesajast eurost kuni viie või kümne tuhande euroni. „Samas tagastavad meie lõunanaabrid laenu sagedamini ennetähtaegselt. See tingimus võib aga varieeruda olenevalt laenuandjast ja taotletavast summast.

Laen | Laenud - Tagatiseta laen 15 minutiga - Laenud.

. väikefinantseerimise valdkonnajuhi Triin Jalakase sõnul on tarbimislaenude võtmine olnud Eestis ja Lätis viimastel aastatel stabiilne. Tarbimislaenu peamine tagatis on laenutaotleja piisav igakuine sissetulek, mis indikeerib laenuandjale, et tegemist on maksevõimelise isikuga. Leedus on aga toimunud märkimisväärne kasv. Kes saavad tarbimislaenu taotleda. Äriline edu on kaheksakümne protsendi ulatuses kinni sinu suhtumisest ja kahekümne protsendi ulatuses kõigest muust. Tarbimislaenu taotlemisel tuleb esitada põhjalik ülevaade oma maksevõimest, sealhulgas pangakontode väljavõtted ja muud vajalikud dokumendid, mis tõestavad taotleja finantsolukorda. Seega võib sobida nii neile, kes vajavad väiksemat summat kui ka neile, kes soovivad katta suuri kulutusi. Laen hypoteegi alusel, soodsaim laenuintress. Tarbimislaenu taotlusprotsess on sama lihtne ja kiire kui kiirlaenu puhul

Märkused