Kas sul on juba kaskokindlustus?

Et eri liiki puud ei saa omavahel võistelda ei jämeduses ega ka kõrguses, siis tuleb pidada arvet iga liigi kohta eraldi. Muidugi võivad kaasa lüüa ka linnakoolid ning huvilised vanematest klassidest. Esimese etapi lõpetame maikuus kokkutuleku ja preemiaekskursiooniga. Parimad pildid ja lood avaldatakse Eesti Looduses. Sügisel teeme kokkuvõtte ka foto- ja joonistuskonkursist, korraldame rändnäituse projektis osalenud koolides ning selgitame parimad kirjatööd. Kes ei ole veel registreerunud, kuid soovib osaleda projektis elektronside teel, teatagu endast kiiresti aadressil: [email protected] Iga registreerunud rühma juhendav õpetaja saab käsiraamatu, mis sisaldab palju abimaterjale projektis osalemiseks, kuid ka huvitavat koolitundide tarvis. Kui peaksid nägema kuskil ahvatlevat kuulutust, sisuga „ annan laenu ilma tagatiseta ja intressivabalt“, siis tasuks sellest eemale hoida, kuna tegemist ei ole kindlasti turvalise laenukohaga. Kogu meie tegevus, samuti kogutud andmebaas, kajastub ka "Eestimaa puude" WWW-leheküljel http://www.ibs.ee/puud Järgnevalt pisut Eestimaa suurimatest puudest ja ka mõned õpetussõnad. Pank ei anna laenu me anname, kiirlaenude refinantseerimine. Puude projektis kaasa löövad rühmad peaksidki tuge leidma kõigi tegevusaldiste õpetajate koostööst. Korraldatakse ka foto-, kunsti- ning kirjatööde konkurss.

Pihiisa kirjutab: “Kas sul on juba keegi?” | minumoodimaailm

. Ideid, kuidas meie projekti oma tundidega siduda, leiab siit nii bioloogia-, kirjandus-, koduloo-, kunsti-, matemaatika- kui ka mõne teise aine õpetaja.

Kas sul on juba kaskokindlustus. Mõõtmistulemusi saab rakendada Eesti põlispuude andmebaasis; edaspidi jääb see kestva projekti "Põlispuu" valdusesse. Kas sul on juba kaskokindlustus.

Kas sul on juba OMA PUU? -

. Puu koos kõigi olenditega, kellele ta omakorda elupaiga annab, on kui looduse terekäsi temast üha võõrduvale inimesele. Selle juurde kuulub kindlasti ka tükike loodust: kui mitte rohkem, siis vähemalt üks puu. Tundub, nagu oleks meie rahva side looduse, ka puudega katkenud alles viimasel poolsajandil, kuid hakkab nüüd uuesti taastuma. Maavalitsuste keskkonnaosakondades leiduvad andmed oma maakonna kohta, kuid needki on tihti puudulikud või vananenud. Sellisel puhul on vajalik mõõta ka harud. Aga puudele on inimene kurtnud ka oma muresid ning leidnud neilt lohutust. Kindlasti saab igaüks võimaluse kirjutada oma puu lugu, jagada teistega oma kogemusi, mõtteid ja tundeid seoses mõne konkreetse puuga või puudega üldse. Et puude väärtus ei seisne mitte ainult nende suuruses, siis uuritakse, kas mõne kodukandi puu kohta on teada ka pärimuslugusid. Nad andsid varju, sooja, valgust ja tervist, neist on valmistatud tööriistu, relvi ja tarbeesemeid. Aprillis, metsanädalal püüame üles leida kõrgeimad kuused ka mujal Eestimaal ja mine tea, äkki saab see rekord purustatud. Saagem siis lähemalt tuttavaks puudega meie ümber. Maksehäire, omalaen. Eestlase kodu mõiste on laiem kui lihtsalt tuba, korter, maja. Arvutivõrgu kaudu saavad osalejad mitmekesiseid ülesandeid. Esimesel tegutsetakse põhiliselt arvutiside vahendusel, teisel etapil antakse lastele iseseisva töö ülesanded suvevaheajaks. Nüüd saab puuhuvilistega liituda ka Interneti vahendusel. Kokkuvõtte teeme septembris. Projekt "Eestimaa puud" viiakse läbi kahes etapis. Meie esivanemate elus olid puud väga olulised. Me ei kujuta ette eesti talu ilma värava- ja õuepuudeta, linnainimesele asendab neid mõneti kodulähedane park. Muu hulgas saadakse teada, kus kasvavad Eestimaa suurimad puud ning otsitakse üles oma kodukoha silmapaistvamad. Arvutiprojekti "EESTIMAA PUUD" oodatakse osalema eelkõige põhikooli õpilasi, eriti maakoolidest. Tema kujutist võib näha Eesti kümnekroonisel rahatähel

Märkused