Käenduslaenud ei ole sugugi ebatavalised – iga aasta võtavad tuhanded inimesed käendusega laenu, eesotsas õppelaenuga

Kuna maksuamet tahtis kohe raha ning likviidseid vahendeid polnud, siis otsustasin paar aastat tagasi kaks tuhat krooni kiirlaenu võtta," räägib mees.

Tagatiseta laen -

.

Kuskohast laenata 7000.-, ilma, et nõutaks panga väljavõtet?

. Majandusraskused kasvatasid intressid ja viivised nõnda suureks, et maksmata pangalaenuga tuleb tagasi anda üle poole miljoni krooni. Teel sinnapoole tegelikult juba ollakse, sest ka selle elupildi peategelase nimi on internetis viitega: "Lõunalaenud OÜ soovitab alljärgnevate isikute ja firmadega vältida rahaliste suhete loomist. Kuna firma ei käivitunud, siis polnud ka tööd, aga korteriüür oli vaja maksta ja süüa tahtsin. Esimese sammu võinuksin astumata jätta," leiab ta, et korter oleks ka remondita mõne aja veel käinud küll.Mehe arvates võiks olla seadustatud nõnda, et kui üks kiirlaen on tagasi maksmata, siis teist enam ei saa. Juba olemasolevale pangalaenule võeti raske südamega juurde SMS- ja käenduslaenud. "Järgnes nagu taolistel puhkudel tavaline. Kui sul ei ole täna võimalik väljaminekut teha ja oled sunnitud laenu võtma, siis mis paneb sind arvama, et järgmine kuu on asjad paremad?.

Nüüd pole enam palka, naist ega varsti ka korterit."Töötuna ei leidnud enam mingit muud lahendust. Käenduslaenud ei ole sugugi ebatavalised – iga aasta võtavad tuhanded inimesed käendusega laenu, eesotsas õppelaenuga. Kui tööd on, siis see uinutab ning tundub, et midagi ei saa juhtuda. Novembris jõustub uus seadus, mis kohustab kiirlaenu reklaamis näitama ka laenu maksumust koos kõikvõimalike teenustasudega.Ehkki hariduselt jurist, otsustas Tõnu tagasimakse suuruse üle kohtusse protsessima mitte minna. Võlgu võttis mees suuresti naise soovil siiski ajal, kui inimväärilist palka veel oli. "Siis olin kindel, et raskused on ajutised ja küll tagasi jõuab maksta."Mehe elukaaslane töötas poes väikesel müüjapalgal. Ühispangalt sain ise ka Magneti pakkumise, kuigi sissetulek praektiliselt puudus.no SMS laen on ikka küll eriti halb mõte. Reklaamtrükiseid tootval firmal, kus mees ise töötas, läks aga kehvasti. "Olin alustav ettevõtja ja kogemusi nappis. Mure aga on selles, et minu praegune palk ei laeku pangakontole, seega ei ole mul võimalik esitada konto väljavõtet. Pärast poolt aastat miinimumpalgal tuli ta töölt ära, uut asemele ei leidnud. Miinimumpalgaga igat tööd tegema minna ka ei tahtnud, kuigi öövalvurina sai mõni kuu lisa teenitud.Nüüd tõdeb ta, et parem väike palk kui üldse mitte midagi

Märkused