Jagatud mure on pool muret – sõpradega elamispinda jagades on elu lõbusam ning kulud väiksemad!

Eesti 200 valimisprogramm - EESTI 200 | PIKK PLAAN EESTILE

. Häda on selles, et tänapäeva inimesed, kes ei ole vaesed olnud, ei oskagi vased olla. Õnneks on külmakirst see, mis meid aitab veel. Aga oma rahvas sipleb hädas ja viletsuses. Nii raske on see elu hetkel, kui eestis majandusraskus. Äkki tal endal on mingi idee.Lastest on tõesti kahju. Teine asi muidugi kui asi on transpordis, lihtsalt ei ole raha, et bussipiletit teise linna osta vms. Jagatud mure on pool muret – sõpradega elamispinda jagades on elu lõbusam ning kulud väiksemad. Mees võib ju kodus olla ja hoiab kodu korras. ma küll ei tea, mis eriala inimene sa oled, aga helista firmadesse, kus tahaksid töötada ja küsi, ega nad töötajaid ei otsi. Lastele näita paberi peal ette mis rahaline seis on, et arved on tühjad ja praegu tuleb nii läbi ajada.Mis eestlaste abivalmidusse puutub siis selle peale küll ära looda.Ma pigem ei oskaks sellise mehega midagi peale hakata, kes iga jumala päev nina täis võtab. Iga päev käin mööda portaale ja otsin tööpakkumisi. Tema muretseb ainult sellepärast, et homme oleks õlut juua. Lapsed ei mõista veel elu nii nagu täiskasvanud. Tahtsin lihtsalt natukene muret kergendada.Räägi enda eest, riik ei ole süüdi majanduslanguses. Kui lapsed söömata jäävad siis saada nad pigem mõneks ajaks turvakodusse elama. Igaühel on keegi lähedane, tuttav, sugulane vms, kellel majanduslanguse tõttu halvasti läheb. Mõnikord kui rohkem süüa saada oli, helistasime talle, et nüüd võib sööma tulla.Kui oled Tallinna inimene, siis tööbörsi stendidel on igal tööpakkumisel kohe ka kontaktnumber kõrval, ei pea enam konsultandi jutule trügima. Võta end kokku ja pöördu abi saamiseks laste jaoks tõesti kasvõi sots. Aga muidugi tuleb neile selgitada asju, kuidas muidu nad mõistma hakkavadki. Kui külmakirstus liha on siis elab ju isegi neist väikestest toetustest ära ja üürivõlga ära tekkida lase. Jagatud mure on pool muret – sõpradega elamispinda jagades on elu lõbusam ning kulud väiksemad. Kõik vähegi väärtuslik juba pandimajja ära viidud, et lapsed süüa saaksid. Leia nišš, mis sind ka kriisi ajal toidaks. Kust tema raha saab, sa uuri nii kogemuste vahetamise korras.ma arvan, et portaalides otsimisest ei piisa. Halb kogemusJagatud mure, on pool muretLihtsalt ei osanud mujale kirjutada. Aga sama seis on ju ka praegu. Sai siin mingi aeg turult lihapoolist ostetud. Kui külla sööma sai minna, siis oli õnn majas.

Ebapädevaid juhte on ilmselt ringi vahetama hakatud.Ja lisaks veel, et sellises olukorras, nagu teemaalgataja on, tuleb uhkus alla suruda ja lastele süüa hankida sealt, kust saada on.

Jagatud mure, on pool muret -

. Oleks nii vähemalt, et ta oleks moraaalseks toeks aga ei. Ja kui vallad ei maksa preemiaid, siis tähendab see ikkagi ainult seda, et riigil õnnestub reservi toel ilma laenuta pikemalt majandada. Teil tundub olema selline mitte eriti tarkadest inimestest koosnev pere. Pole juba nädal käinud poes süüa ostmas. Ma arvan, et lapsele võiks öelda, et sul pole sünnipäevale minemise vastu otseselt midagi, aga sul pole kingituse jaoks raha anda. Mul on ka poeg ehitaja, kuu aega otsis tööd ehitusele, ei leidnud. Lapsi ei saa ju nälga jätta. Sinu seisu kumbki nendest ei muuda ja majanduslangus vast puudutab ainult nii palju, et tööpakkumisi on vähemaks jäänud vist. Lapsed ka kuidagi ei mõista, kui ütlen, et tõesti meil ei ole raha. Kui asi tõsiseks läheb, ei häbene enam keegi lapsi külla sööma saata. Mees ka töötu.Nagu enamus ehitajaid. Laps küsis mu käest, et kas saab minna järgmine nädal oma sõbranna sünnipäevale ja mina sain vastata ainult eiii. Õnneks mul olid normaalsed sõbrannad, kes olid ka ise tehtud kaltsunuku või barbieriiete üle õnnelikud. Mees ei ole laps, et teda kantseldama peab. Vinguda on ikka alati hea, eksole. Sõidukiliising, laenu üleviimine teisele laenuandjale. Kerge see muidugi ei ole, aga lootust ei tasu ka kaotada. Ma ei tea kus piirkonnas te elate, aga ma usun, et pisemaid ehitus-remonditöid on paljudes majapidamistes vaja. Kui mehe õlleraha laste kõhu kõrvalt tuleb, siis oleks targem mees välja visata. Tõsi, Eesti on töötuid ehitajaid täis, aga ümberõppe võimalused ei ole minu teada keelatud. Ei leia, et riik peaks aitama neid, kes abi tegelikult ei vaja. SMS-laenu ka võtta ei tahaks ja sõpradelt ka ei tahaks laenata. Siiani olen elanud ainult üks päev korraga. Ärge pahandage, et kirjutasin siia. Kui meil paremaid aegu oli, sest isa tööl käis, siis üks üliõpilasest sugulane käis meil söömas ja keegi ei pidanud seda imelikuks. Leidis hoopis midagi muud ja õpib hoopis teist ametit. Pikaajalise laenu periood kuni 15 aastat. Laen hüpoteegi, annan laenu tingimusteta. Pane lihtsalt pea tööle eks varem või hiljem leiad midagi. Ei kujuta ette, kuidas elan selle majanduslanguse üle. Ja kusjuures tööpakkumistest suurem osa on miskipärast juhtivate ametite peale. Lapsed kasvavad suureks ja hakkavad sama elu elama, sest muud nad pole näinud. No ja kuna me vaesed olime, siis pidime muudmoodi endaga hakkama saama, kingitused tegin ise, käsitöös olin päris osav. Ja hakka mõtlema elu väärtuste üle. Töölt ka koondati ja koondamisrahasid ka vist pole lootust saada, sest tööl olin nii vähe aega. Kuivanud leivanukke ei visanud kunagi minema, sest ta tegi nendest mingit sööki. Ei vääri kommenteerimistki.Sina, teemaalgataja, tee endast kõikvõimalik, et sa uue töökoha leiad

Märkused