Isegi, kui on selgelt teada, mida sooviks edasi õppida, on õhus teinegi küsimus, mis paljusid kummitab: kas valitud erialaga on üldse võimalik teenida?

Ära unusta raamatu disaini Kuigi me kõik tahaks elada maailmas, kus raamatut ei hinnata kaane järgi, on paraku tegelikkus selge: raamatuid hinnatakse siiski kaante järgi. Kui tahad aga tagada ülima kvaliteedi, ole valmis ka kulutama pisut rohkem. Maja ehitamiseks laen, laenuintresside arvutamine.

Disaineri valimist ja raamatukaane disaini ei tohiks võtta kergekäeliselt. Isegi, kui on selgelt teada, mida sooviks edasi õppida, on õhus teinegi küsimus, mis paljusid kummitab: kas valitud erialaga on üldse võimalik teenida. Olenevalt soovidest ja iseenda oskustasemest võib raamatu ise avaldamine maksta vaid paarsada või paar tuhat eurot. Lisaks on soovitatud saata toimetajale „testtööna“ väiksem lõik või näiteks üks lehekülg toimetamiseks, et saaksid näha tema töö kvaliteeti oma silmaga. Nende seas esile tõusta pole sugugi lihtne, kuid tabava välimusega raamatukaas on üks viise, kuidas silma jääda potentsiaalsetele ostjatele. Isegi, kui su kirjutusoskus on suurepärane, on toimetaja leidmine hädavajalik, kuna toimetaja ainus töö on muuta tekst täiuslikuks. Ükskõik, kas sa kavatsed palgata toimetaja professionaalsest ettevõttest või võtad appi mõne vabakutselise, uuri kindlasti järgi, milline on toimetaja varasem kogemus – võimalusel küsi soovitusi varasematelt klientidelt. Isegi, kui on selgelt teada, mida sooviks edasi õppida, on õhus teinegi küsimus, mis paljusid kummitab: kas valitud erialaga on üldse võimalik teenida. Tänapäeval on õnneks asjad muutunud kõvasti paindlikumaks ning tekkinud on võimalus ise raamatuid avaldada – taoline võimalus polnud veel mõeldav aastaid tagasi. Taoline inimene võib küsida töö eest vabalt paarkümmend või paarsada eurot, kuid nagu iga teise asjaga – tavaliselt on kõrgema hinnaga töötajad ka märksa paremad. Paar sõna toimetaja leidmise kohta Üks kõige olulisemaid kulusid on professionaalsete toimetajate leidmine.

Kuidas õigesti vananeda? | SEB

. Samas aga ei ole raamatu avaldamine kohe kindlasti odav: igaüks võib Amazoni oma kirjatöö üles laadida ja loota, et keegi ostab selle ära, kuid korralik avaldamine nõuab ressursse. Trükkimise puhul on aga kulud selgelt suuremad, kuna raamatu jaoks peab ka trükikoda tegema kõvasti tööd. See on ühtlasi üks kõige ahvatlevamaid variante tänapäeva autorite jaoks, kuna see hõlmab üsna väikeseid kulusid, eriti võrreldes traditsioonilise avaldamisega.. Pea meeles, et ainuüksi Amazonis on kümneid tuhandeid raamatuid. Enamus professionaalseid autoreid töötavad mitme toimetajaga, nende hulgas nii arendustoimetaja kui ka grammatikatoimetaja. Isegi, kui sul on endal mingil määral graafilise disaini kogemust, on mõistlik palgata professionaalne raamatukaane disainer. Tänapäeval on aga ka kolmas variant: raamatu avaldamine täiesti ise. Mitmel puhul võib välja tulla, et võrratu maine ja sõbraliku klienditeenindusega ettevõttel ei olegi sulle pakkuda nii palju kui sa oleksid soovinud ja jääd siiski paraku ilma laenuta. Seega leiab toimetaja üles kõikvõimalikud pisivead, mis on sinul kahe silma vahele jäänud ning annab soovitusi selle osas, kuidas midagi paremini öelda.

Keeletasemed A1-C2 - Goethe-Institut Estland

. Teine variant oli mõnele trükikojale tasumine selle eest, et oma raamat trükki panna.

Prügisaared on pindalalt suuremad kui Ameerika -

Märkused