Hangi kindlustus

Kuidas korraldada oma esimest autorinäitust? - SKULPTUR

. Haigused ja õnnetused ei hüüa tulles. Oma kommentaari on andnud ka Swedbanki Eraisikute Rahaasjade Teabekeskuse juhataja Lee Maripuu.Vabane kõigepealt suurtest intressidest. Hangi kindlustus. Osalt on selliste vigade põhjuseks see, et tulevikule ei mõelda, teiseks aga aastatega kujunenud halvad harjumused. Hangi kindlustus. Kui aga inimesel on juba kogutud rahaline puhver, mis katab lühiajalised ootamatud vajadused, oleks mõistlik pikemaajalised säästud enda kasuks tööle panna,” ütles Maripuu. Kuna laenuandjal lasub kohustus kontrollida taotleja krediidivõimekust nii, et see võimaldab selgeks teha taotleja majandusliku olukorra, võib laenuandja paluda infot ka muude asjaolude kohta. Samas investeerimisega saab alustada ka nii, kui paigutada väiksemaid summasid investeerimisfondidesse. Oluline on meeles pidada, et pikaajalisi finantsplaane, näiteks alustada pensioniks kogumist, tuleks teha just noores eas,” ütles Maripuu.Kulud kasvavad kontrollimatult ja selleks, et neid katta, tehakse rohkem tööd.

Ulmejutulabor: Must muna -

. “Olgu selleks siis katki läinud kodutehnika, nädalasele haiguslehele jäämisest tingitud sissetulekute vähenemine, reisi finantseerimine vms,” lisas ta.Sa ei investeeri. Investor peab leidma aega, et jälgida ettevõtte käekäiku, sellega seotud uudiseid,” lisas ta.Puudub isiklik eelarve, puudub tegutsemisplaan. Raha väärtust kasvatavaid lahendusi väga ei kasutata. Et nii ei juhtuks, tasuks kõigepealt vabaneda suure intressiga laenudest ning võimalusel üldsegi vältida selliseid laene. “Näiteks ühes tasuvamas valdkonnas, IT-sektoris, on Eestis praegu mitu tuhat töökätt puudu. “Inimestel puudub pikaajaline finantsplaan ja -kindlus ning näiteks pensioniks kogumisel ei anna nad endale veel aru, et riik on nihutanud pensioniks valmistumise üha enam  nende endi õlule. “Statistika näitab, et eestimaalased eelistavad koguda sääste arveldusarvele ja panevad ka sularahana kõrvale. Niiviisi saadetakse sulle uusimad kuulutused kohe postkasti ning sa ei pea ise läbi lehitsema kõiki kuulutusi, et leida endale sobivad. Mina näen siin eeskätt tüdrukute kasutamata potentsiaali, kes siiani on sellel erialal väga vähe esindatud,” ütles ta. Head ülevaadet isiklikust eelarvest aitab teha Excel, kus lisaks numbritele, saab ka protsente arvutada ja graafikuid koostada. Mida osavamad me rahaasjades oleme, seda õnnelikum on ka meie elu.Selleks, et end rahaliselt kindlamalt tunda, tasuks vältida tüüpilisi vigu, mida paljud oma elu jooksul teevad. Sa arvad, et eelarve koostamine võtab liiga kaua aega, see on igav ning tõenäoliselt pead ennast osavaks ja suudad vältida finantsvigu. Mis formaadis tuleb saata pangakonto väljavõte?. “Kindlustus ja halvemateks aegadeks rahapuhvri kogumine ei ole samaväärsed ning valikud sõltuvad eelkõige inimese vajadusest.

Kuid sinu finantstulevik sõltub just sellest, mis toimub praegu! Kuluta nädalas vähemalt paar tundi oma finantsasjade planeerimisele, sest oluline on teada, kus oled oma finantsasjadega praegu ja kuhu oled minemas. Kui on sääste, tasuks sääste kasutada suure intressiga laenudest vabanemiseks.

. Samas leiab Maripuu, et elukvaliteeti mõjutavad nii ebapiisavad sissetulekud kui ka ületöötamine, kuid sissetulekute suurendamiseks ei maksaks seda teha töö-, pere- ja eraelu arvel. Intress on laenaja suurim vaenlane ning mida suurem see on, seda suurema osa võtab see ka sinu sissetulekust. Investopedia.com on reastanud need finantsvead, mida inimesed kipuvad alatihti kordama. “Sageli soovitakse alustada investeerimist just üksikaktsiatesse, kuid unustatakse, et ainult börsihinna muutumise vaatlemisest ei piisa. Kui sellised asjad peaksid aga juhtuma, aitab kindlustus katta ootamatuid kulusid

Märkused