Enamik tööotsijaid saavad lausa üle kümne eitava vastuse enne töö leidmist

Tuhanded töötud seisid Lauluväljaku tööbörsil sabas | Õhtuleht

. Mulle tundub, et me ei taha selliseid probleeme tunnistada, mille lahendused on väga keerulised. "Inimene loob väärtust, me peame alustama mõttemalli muutmist." Katteli hinnangul peaks riik looma süsteemi, mis teeb palgainfo inimestele kättesaadavaks, et töötajad ei peaks pimeduses kobama. "Me jätame selle asja jätkuvalt tasuliseks, teist moodi me tegutseda ei saakski," lubas Tallinna Töölerakendamise büroo klienditeenindaja telefonitsi. Kuid rakendusaktid on valmimas," lubas Kindel. Professor Kattel rõhutas, et palgalõhe ei ole hiljuti tekkinud probleem, vaid see on sügavale meie ühiskonda juurdunud. Praegu toome välja need, kellel on midagi näidata, teised võtavad tuulest. Mehed sellise valiku ees Eestis ei ole," ütles tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski. Enamik tööotsijaid saavad lausa üle kümne eitava vastuse enne töö leidmist. "Miks naised vähem küsivad - küsimus on emotsionaalses väärtustamises aga samas ka puhas sotsiaalne objektiivsus. "Meie probleemi juur ongi selles, et me ei pea seda ajalooliseks või pikaajaliseks probleemiks. Tihti on palgalõhe õigustuseks toodud seda, et naised küsivadki vähem palka, mis Katteli sõnul õige pole. oktoobril ja praegustel tegutsejatel on aega taotlusi tegevusloa saamiseks esitada kuus kuud. Kui riigi tööturu-asutused saavad enda ülalpidamiseks raha riigieelarvest, siis samadel alustel teenust pakkuvatel eratööbüroodel tuleb ka uue seaduse järgi ise raha leida. "Meie anname nõu, inimene saab töökohti valida, mõni käib mitu korda, enne kui sobiva leiab," ärritus ka Jakob OÜ projektijuht Ksenja Vassiltshenko. "Kui väikefirma peab mitu tuhat krooni sekretäri andmete eest välja käima, hakkab ta mõtlema, kas äkki ei saaks ikka oma jõududega läbi," ennustas Laar tööpuuduse vähenemise pidurdumist. Veel pole neid ministeeriumisse tulnud. Loa taotlemise kohustusest pääses tööbörs Internetis. Ka ajakirjanduses ei kirjutata naisinvestoritest või ettevõtjatest, või kui seda tehakse, pannakse kõrvale tikkkontsadega seda erilisust veelgi rõhutav pilt kõrvale," rääkis Saare. Palgalõhe lahendamine nõuab, et iga ettevõtja, iga ülikool, iga osakond hakkaks selle peale mõtlema," rääkis ta. Lindma sõnul ei tohiks töötajat vaadata kui kuluallikat, vaid tuluallikat. "Tegelikult annaks võrgutööbörsi ohjeldada küll," ütles virtuaalse CV-Keskuse tegevdirektor Erko Kundla. Peame täna jõulisemalt sekkuma, turgu korrigeerima, palgad peavad olema läbipaistvamad," märkis Kattel.

Enamik tööandjaid on võrdse kohtlemise omaks võtnud

. " Kundla usub, et virtuaaltööbörs hoogustub ka uue seaduseta. "Samas ei keela seadus ka kahtlastel töövahendajatel liht-salt oma kuulutusi võrku üles panna," ütles Kundla. Bartertehinguid me ei tee, väärtustame teadmiseid ja oskuseid eurodes, pehmed väärtused on boonuseks. "Selle peale me seaduse väljatöötamise aegu ei mõelnud. Saare sõnul ei ole õige kogu palgaküsimise vastutuse naise õlule panek, kuna palgaläbirääkimistes osaleb kaks poolt."Sageli tekivad läbirääkimiste laua taga kummalised küsimused, kus hakatakse rõhuma pehmetele väärtustele. Praegu juba saadetakse teateid, et palgad on madalamad kui sektori keskmised, kuid ka see on liiga pehme moodus," sõnas ta. SEADUS PÜÜAB KORRASTADA TÖÖTURGU.

Viis võimalust, kuidas ettevõtte personali ühe päevaga.

. VIRTUAALTÖÖBÖRS PIIRANGU ALT VÄLJAS. Suurima tõenäosusega mäletad sa, mis oli ostu summa kas või ligilähedaselt. Smsraha telefon, kus saada ruttu laenu sularahas.

Laari sõnul ei tööta Eestis variant, kus tööandja peab tööotsija andmete saamiseks maksma. "Me ei peaks kuidagi tegema diskrimeerimist pehmemaks. Koolitustel käies on näha, et saal on pigem täis pintsakus meesterahvaid. Riigil on õigustatud kohustus sekkuda. Mehed sellise valiku ees Eestis ei ole, nad saavad käia töökohti šoppamas," nentis Ossinovski, kelle sõnul on riigi seisukohast oluline, et kodune hoolduskoormus oleks võrdsem. Inimest tuleb väärtustada, see on piiratud ressurss," ütles Lindma. Minister Ossinovski sõnul on soolisest võrdõiguslikkusest tervikuna on teadlikkus viimastel aastatel vaikselt suurenenud. Swedbank Eesti personalijuht Ülle Matt nentis, et Eestis peab juhtimiskultuuri tõstma ja alles siis palkade avalikustamisest rääkima. "Kuid mis on selles halba või ebaseaduslikku, et keegi pakub võrgus tööd või oma CV ehitamise võimalust.

Eratööbürood peavad tööotsijaid abistama tasuta - Eesti.

. Pilt: Scanpix Jevgeni Ossinovski: üksikemad peavad võtma esimese töökoha, mehed saavad tööturul šopata "Naistele on oluline, et nad üldse tööle saaksid, sest üksikemad peavad lisaks iseendale ära toitma ka oma lapsed. "Riik saab teha seda ja saavad teha ka erateenuse pakkujad." Minister nõustus, et palgavahemike avalikustamine töökuulutustel oleks konkreetne samm, mis aitaks edasi ja annaks vajalikku infot. Naistele on oluline, et nad üldse tööle saaksid, sest üksikemad peavad lisaks iseendale ära toitma ka oma lapsed. Eesti töö- ja koolituskeskuse juhataja Margus Laar ei välista võimalust, et edaspidi tuleb tööotsijalt küsitud tasu nimetada ümber näiteks administreerimiskuludeks. "Kui räägime paari ettevõtte näitel, kus palgavahemikud on olemas, siis unustame, et enamusel ettevõtjatest neid ei ole. "Naistele on oluline, et nad üldse tööle saaksid, sest üksikemad peavad lisaks iseendale ära toitma ka oma lapsed. Nädala lõpus jõustuv tööturuteenuse seadus võtab eratööbörsidelt õiguse töökohti raha eest vahendada, ka tasuta tegutsemiseks on vaja taotleda sotsiaalministeeriumist luba. Täna meil ei ole ühtset kultuuri," rääkis Matt. "Naised pole süüdi, et küsivad väiksemat palka, meie turg ei toimi praegu. Kui laps sünnib, siis meeste palgad tõusevad, nad peavad ju pere toitma, naiste palgad aga langevad, kuna laps on neile justkui töötegemise takistus," rääkis investor. Täna on palkaja väga heas postisioonis, ta saab tööotsijaid üksteise vastu mängida.. Investeerimisel võimendub investor Saare sõnul palgalõhe veelgi

Märkused