Ei raiska aega kupongide kogumisele, mida sa kunagi ei kasuta

Kasutad “häid laene”, et osta asju, mille väärtus ajas kasvab, rajades tee suuremaks sissetulekuks ja majanduslikuks sõltumatuseks tulevikus. Ei maksa liiga palju kindlustuse eest. Paned vastu kiusatusele kulutada hädaabifondi raha mitte-hädavajalikele väljaminekutele. Väldid intressimakseid nii palju kui võimalik. Ignoreerid posti teel pakutavat krediiti. Olukorra tekkel pead alati läbirääkimisi ja püüa hinda alla kaubelda. Tavaliselt on neil kõrge tasu, mis muudab nad väga kalliks. Ei eelda kunagi, et minevikutulemused garanteerivad tulemusi ka tulevikus. Häid harjumusi rahaasjade planeerimisel võiks lugeda majanduslikult eduka inimese üheks tähtsaimateks harjumusteks. See mitte ainult ei taga, et maksad endale esimesena, vaid aitab ka lihtsalt ja valutult raha koguda. Tihti ei pruugi pikendatud garantii tuua oodatud lisandväärtust. Ei tee ühtegi ostu impulsiivselt. Ei osta omale uut autot – või veel parem, uuemat kasutatud autot – kümneks aastaks või kauemaks. Sa tead, et enne ostlemist on alati hea hindu võrrelda. Aktiivne roll rahaasjade korraldamisel ning keskendumine sissetulekute suurendaamisele tagab helgema tuleviku nii sulle kui ka su perele. Planeerid menüü tervele perele pikemaks ajaks ette ja osta ainult vajalikud toiduained, mis kõik kohe kasutusse lähevad. Väldid kiirlaenude kasutamist ajutiste finantsraskuste lahendamiseks. Jälgid detailselt oma sissetulekuid ja väljaminekuid.

Kaasaegne raamatupidaja andmesisestusele aega ei raiska.

. Hoiad osa raha isiklikus hädaabifondis. Mõned neist mõjutavad elu olulisemalt rohkem kui teised. Inimesed, kes seda ei tee, võivad jääda ilma headest refinantseerimisvõimalustest, mis võivad laenuperioodi vältel kokku hoida kümneid tuhandeid eurosid.

Kolm meigitoodet, mille peale tippmeikarid oma aega ei raiska

. Laena sõbralt või tuttavatelt Eraisikult eraisikule laenamine perekonnasiseselt, sõprade kaudu või tuttavatelt on inimlikust aspektist kõige lihtsam variant. Kulude vähendamine suudab sind viia ainult teatud punktini. Kindlustad esmalt oma vanaduspõlve enne kui laste tulevikuks raha hakkad koguma. Ei looda kunagi saada pärandust, mis sinu rahalised probleemid lahendab. Kontrollid, kas kõik väljaminekud ja võimalikud laekumised on õiged ja ei esine autoriseerimata ülekandeid. Koonerdamise vältimine on heaolu saavutamise vahend. Regulaarne tehniline hooldus aitab vältida ootamatuid ja juba tõsisemaid ning kulukamaid probleeme tulevikus. Aja jooksul asjad kuluvad ning nende remont aastaid hiljem ei taga enam uue või kaasajastatud tootega võrreldes sama kvaliteeti. Kunagi ei ole hilja alustada. Elamused – enamasti ei ole peredes puudust asjadest, vaid ajast. Võimalusel maksad arved internetis. Ei kuluta liiga palju raha kingitustele. Nii väldid mõttetute viiviste maksmist. Üks parimaid viise, kuidas seda vältida, on teha ostunimekiri ja sellest kinni pidada. Kulutad iga kuu vähem kui teenid. See aitab vähendada kulutusi söögile ja minimaliseerib toiduainete raiskamise. Laen eraisikult, kiirlaenud 1 päevaga.

Minimaalsed igakuised tagasimaksed garanteerivad, et maksad maksimaalselt intressi. Kasutad kuponge ja interneti sooduskoode nii tihti kui võimalik. Ütlus, et loterii on lollide maks peab paika. Alusta tegevust siis, kui oled leidnud esimesed maksvad kliendid. Olgem ausad, enamikele inimestele on rahaasjade ebaõnnestunud planeerimine sama kui planeerimine ebaõnnestumiseks. Pöörad tähelepanu hüpoteegi intressimääradele – isegi pärast kodu ostmist. Väljapääs igakuisest majanduslikust kitsikusest peitub planeeritud eelarves ja hädaabifondis. Hoiad rahakotis nii vähe raha kui võimalik. Näiteks, milleks maksta preemium hinda reisikindlustuse eest, kui sa küsid oma kulud tagasi harva ning väikeses summas. Säästmisega alustamine noorelt garanteerib mugava elu vanaduspõlves. Palgatõus ei pea tähendama suurenenud kulutusi. Ka kasutatud asjad võivad olla suure väärtusega – kaubanduskeskuse asemel saab minna antiigipoodi, et leida sealt raamatuid, kunsti või ehteid. Loed kõik lepingud enne allkirjastamist hoolega läbi. Pensioniea planeerimine ei tähenda, et peaksid lootma jääma vaid kogumispensionile. Kui inimesel ei ole midagi vaja, saab tema nimel teha kingi inimesele või loodusele, kes seda väga vajab. Ilma väljumisstrateegiata on raske ära tabada hetke, mil peaks kaotusele pidurit panema või kasumit võtma. Kasutad asjade ostmiseks krediitkaarti ainult siis, kui sa suudad kogu summa kuu lõpuks tagasi maksta. Otstarbekam on suunata lisaraha säästudesse.

Viimase hetke kingitused võivad olla kõige suurema.

. Parima elamuskingi tegemine nõuab kindlasti enne väikest luuret. Vaatad üle oma krediitkaardi väljavõtted. Säästad osa oma sissetulekust pensionieaks. Kõigil peaks olema vähemalt kolme kuni kuue kuu elamisraha pangas. Lapsi võib rõõmustada kupongide pakett „saan tund aega kauem üleval olla“, „üks päev minu valitud tegevusega“, “kinoskäik minu valitud filmile“, jne Kõige olulisem on see, et valida tuleb tegevus, mis teeb rõõmu kingi saajale. Ei raiska aega kupongide kogumisele, mida sa kunagi ei kasuta. Koostad kuu- ja aastaeelarveid. Mõistad täielikult aktsiate ja teiste finantsinstrumentide olemust enne neisse investeerimist. Ei raiska aega kupongide kogumisele, mida sa kunagi ei kasuta. Pead paika pandud eelarvest kinni. Kasutad võimalust osa oma palgast püsimaksetega automaatselt säästudesse suunata. Aegajalt premeerid end mõne suurema ostu või kingitusega. Sa väldid kiusatust naabritele muljet avaldada. Säästmisel paned paika eesmärgid, mida regulaarselt üle vaatad ja uuendad. Uute autode ostmine on kallis, sest nad kaotavad esimese kolme aasta jooksul kuni poole oma väärtusest. Kohtled oma kodust majapidamist nagu äri. Maksad oma arved õigel ajal. Nii saab ühest kingist topeltrõõmu! Meil kõigil on nii häid kui ka halbu harjumusi. Inges Kindlustus. Keeldud tegemast vaid minimaalseid krediitkaardi tagasimakseid. Teed vajalik eeltöö, kui plaanid mõnele asjale osta pikendatud garantii. Kuhugi investeerides omad ette-planeeritud väljumisstrateegiat

Märkused