Eestis on raske leida inimest, kes poleks kunagi kokku puutunud kiirlaenudega – kas on võetud ise laenu või on kiirlaenu võtnud mõni sõber

Salmid on ette kantavad liigutuste saatel, mis päris väikestele väga meeldib ning aitab emade ja laste päeva rikastada. Samuti on oluline lapsele tuttav temaatika ja lihtne sõnastus. Ärge keelake lastel lugedes miskit head süüa või muusikat kuulata, suurematel lastel pühapäevahommikuti raamatuga kauem voodis vedeleda. Lugege ka muul ajal, mitte ainult õhtul. Nii on välistatud olukord, kus üks kaasadest kulutab liialt palju raha, samal ajal kui teine säästab raha hoolsalt. Mitte mingil juhul ärge sundige last lugemiseks laua taha toolile istuma. Lastele meeldivad ka värvikirevad reklaamlehed, kust saab õppida erinevate toiduainete ja esmatarbekaupade nimetusi. Tuleb toetada ja julgustada, kui laps huvi tunneb, mitte sundida või asja ebameeldivaks teha.

Ärge unustage ettelugemist. Kust ja kuidas võtta laenu nädalavahetusel?. Vahetage sõpradega lasteraamatuid, sest see tekitab juba päris noores eas raamatute üle mõtete vahetamise kombe. Näiteks Eno Raua “Porist” on eriti aktuaalne sügistalvisel hooajal, Ellen Niidu “Jussi suss” aitab sokid-sussid jalga saada ning pesemaminekut innustab Paul-Eerik Rummo ”Pinni ja panni“ või Ellen Niidu “Silmapesulaul”. Ühtlasi on see teile endile igakuine meeldetuletus, et laste lugemine on tähtis ja tore. See innustab üsna tublisti, kui mitte lugema, siis vähemalt raamatuid sirvima, ja sealt pole enam ka kuigi pikk tee lugemiseni. Kui raamatuhuvi on olemas, tuleb lugemine üsna valutult. Sageli on lastega nii, et esimesel kahel eluaastal jäävad nad magama lauluga, seejärel mingil ajal eelistavad jutustatud lugusid ja luuletusi ning alles seejärel ettelugemist. Päris vahvaid raamatuid saab lapsele ise valmistada nt jogurtipakkidest, albumist ja vanadest kaartidest või kataloogidest ja reklaamlehtedest. Lubage lapsel ise raamatuid valida, kuid suunake teda pisut enam väljakutset pakkuvate tekstideni. Lugege koos näiteks ilmateadet ja ka kõige pisem saab suurepäraselt aru, milline ilm on tulekul ja kas õue saab. Lapsed saavad sel kombel aimu lastekirjanduse klassikast, teisalt õpetab kirjandus last märksa tõhusamalt kui kuivad õpetussõnad. Lugege ise lapse nähes ja uppuge raamatusse, st ärge laske end raamatu juurest nii kergesti ära meelitada.

. See annab lapsele võimaluse märku anda, millal ta tahab, et talle loetaks. Samas annab see ka teile võimaluse rääkida lapsele oma lugemiselamusest. Lapsed saavad aru, et kirjandus pakub ka vanemale põnevust. Ärge õpetage lapsi paaniliselt lugema, sest lugema õpivad nad ühel heal päeval niikuinii. Püüdke teksti laiendada uute nüansside leidmisega, küsimuste või kommentaaridega. Rääkige ja arutlege loetud raamatute üle, see aitab lastel lugu paremini mõista ja toime tulla tekstist saadud emotsioonidega. Raamatuid ei pea väikelapsel olema palju, sest kogu raamatukuhjast valib ta välja vaid mõned, mida talle korduvalt lugeda meeldib. See on suurepäerane koosolemise aeg. Külastage raamatuüritusi, mida toimub kõikjal Eestis juba üsna rohkesti. Ta rõhutas, et USA palve kaaluda vangi vastuvõtmist esitati juba möödunud kevadel. Tõenäoliselt on tegemist raamatuga, millele on iseloomulik visuaalsus, piltide kiire vahetumine, tegevuse domineerimine, aga ka poeetilisus ja mängulisus. Aga kindlasti ei maksa seda karta, sest need kaks sündmust pole omavahel mitte kuidagi seotud,” märkis siseministeeriumi sisejulgeoleku asekantsler Erkki Koort.

Narkootikumidest, riskide vähendamisest ja abi võimalustest

. Samuti poole ööni raamatuid lugeda või raamatuid õue viia.. „Eesti riigiasutused tegelevad terrorismivastase võitluse ja turvalisuse tagamisega olenemata sellest, kas isik [Qader] oleks Eestisse tulnud või mitte. Tehke ise lapsele tema raamat. Kui paljud meist, täiskasvanuist, ikka niimoodi viksilt loevad! Lugemine peab olema ja on mõnus ja hubane tegevus. Väga oluline on isiklik eeskuju. Selles vanuses lastele mõeldud lood on nii lühikesed, et see on vaid ettevõtmise asi. Sageli innustavad teised lapsed teie last lugema rohkemgi kui teie ise, pealegi saab sealt leida teisi raamatuhuvilisi sõpru. Lastele meeldib leida ajakirja postkastist ja teada, et õhtul on suurem lugemine tulekul.

Odav väikelaen Eestis 2019 - #1 Laenuvõrdlusportaal Eestis

. Ometigi oleks hea luua kõik tingimused, et lapsel oleks võimalik seda loomulikku huvi üles näidata. Muutke lugemine lapsele mõnusaks.

Eesti Lastekirjanduse Keskus » Lugemaõppimise nipid

. Kaasake lugemisüritusse ka vanaemad ja vanaisad, pisut vanemad õed ja vennad, kes juba oskavad lugeda. Siduge kirjandus igapäevaeluga. Samas pakub see ka suurematele lastele võimalust oma väikese venna või õega aega veeta, sest nad ju nii ootavad, et titaga mängida saaks. Tema Eestisse saabumine sattus ajale, kus võimaliku terroristidega kontaktis oleku kahtlus teeb avalikkuse tundlikuks. Paigutage lapse raamatud elutuppa, mitte kabinetti vm eraldi ruumi ja sellisele kõrgusele, et ta ka ise need kenasti kätte saab. „Kuts läks karja“, „Patsu, patsu kooki“, „Tii, tii, tihane“ on emadel enda lapsepõlvest peas, vaja on ainult need meelde tuletada. See on kasulik mitmel moel. Tellige koju lasteajakiri, näiteks Täheke, kus on ehedad ja head eesti asjad kirjas. Selles vanuses võiksid õhtujutud pikemaks venida ja mõnel õhtul võite ju teie lapse “lugemist” kuulata. Külastage koos raamatupoodi ja usaldage vahel ka lapse maitset. Lugege-vaadake koos ajalehti ja ajakirju. Tavaliselt neile meeldib ette lugeda ja vanavanematel ka oma lapsepõlvest lugusid rääkida. Ärge näidake tüdimust ühte ja sama raamatut korduvalt lugedes. Kui taotled laenu ja sinu avaldus lükatakse tagasi, võib see avaldada negatiivset mõju sinu krediidiskoorile. Eestis on raske leida inimest, kes poleks kunagi kokku puutunud kiirlaenudega – kas on võetud ise laenu või on kiirlaenu võtnud mõni sõber. Ma võin kinnitada, et ka sellel juhul me tagame Eesti turvalisuse.”. Ka fotosid meeldib lastele väga vaadata ja “lugeda”

Märkused