Eelarve pidamine ei tundu eriti glamuurse ja lõbusa tegevusena

Hiljem pole muud kui kartul keema, veidi mingit liha ja supipõhi. Üks on aga kindel: pere-eelarve tegemine on kindlasti jõukohane ka neile, kel kooliajal matemaatikatunnis väga hästi ei läinud – vaja on ainult tahtmist, järjepidevust ja täpsust oma sissetulekute ja väljaminekute üles märkimisel. Teine eelistab tšekid kokku koguda ja kord nädalas eelarvetabelile pühenduda. Mida harvem poes käin seda parem. Kui kauge käia, siis saab suurema portsu korraga osta ja sügavkõlma panna parajate portsudena. Puuvilju saab turult ka vahest hea hinnaga. Mitte keegi ei saa sinu eest tööd teha ega sinu eest raha teenida. Põhilised söögid ongi gulja¨¨, hakklihkaste, lihakaste lisaniks riis, kartul, makaron siis veel ühepajatoit, ahjuvorm, riisiga kana-köögiviljad, hakklihasupp, borshi supp jne. Kui ka kodust mahla, siis mannavaht piimaga, tarretis või kissell kohupiimaga ideaalsed. Iga nädal kolm-neli eurot otseselt mittevajalikke oste tähendab aasta kokkuvõttes üle paarisaja eurost väljaminekut. Selle kannab mees kohe kuu algul minu arvele ja mina majandan. Hoidised keldris ja marjad sügavkülmas olemas. Kõrvale on pandud ja lisatööd teen, kuid parem alustada varem kui hiljem. Kui möllata viitsid saab igasugu kiselle jne. Kui soovi on kogemusi vahetada, kirjuta: [email protected] Kui sul on vaja oma kulutusi kärpida, aitab siingi eelarve, sest saad lahku lüüa vältimatud kulutused ja välditavad kulutused. Arvan, et Teie nädala-kuu menüü oleks abiks. Jätab midagi ostmata, saab paari päeva pärast uue nimekirja. Kui oled juba kuu aega eelarvet koostanud, on sul pilt ees, kui palju sul kuus mingi kululiigi peale raha läheb. Välditavad kulud on näiteks meelelahutus, rõivad – nende arvelt on võimalik kokku tõmmata. Ning mine sellega oma mehe juurde, näita talle, et sa ei tule niimoodi välja ning tema panust oleks hädasti tarvis, muudmoodi ei saa. Kokkuvõttes läksid mitmedki asjad pahaks või jäid üle. Praegu veel paras aeg põhi valmis keeta ja purkidesse. Kviitungid on kõik olemas. Kui praade teen siis endaga üldse ei arvesta kuna üritan kaalu hoida, ise söön ka suppe vöi kui teised söövad praade siis teen omale putru vms. Kui juurvilju maalt saad, siis üle talve on mugavalt kiire ja odav söök bor¨ omatehtud supipõhjast. See kui ta siis omal algatusel miskit toob, see on juba tema valik. Magustoiduks ei pea olema alati mingi küpsetis. Ka on maitseasi see, kas kirjutad oma tulud ja kulud üles igal õhtul, et midagi meelest ei läheks või analüüsid kuu lõpus kogunenud tšekkide ja internetipanga väljavõtte põhjal oma eelarve seisu. Toidust rohkem ei meenu, aga kindlasti on neid veel. Näiteks väikeste emotsiooniostude peale võib kuluda su rahakotist üsnagi korralik summa. Selleks tasub oma kulud võimalikult detailselt lahterdada: näiteks kulud koju ostetavale toidule, väljas söömisele, sideteenustele, eluasemele, transpordile, meelelahutusele, hobidele, lemmikloomadele jne.

Laen ilma palgatõendita vs laenud ilma konto väljavõtteta – mis on erinevus?. Ole järjekindel ja sea sisse süsteem, kui tihti kulusid üles kirjutad. Oma närvide huvides hetkel veel seda teed ei lähe.

Vajan abi_eelarve pidamine jms - Perekooli Foorum

. Eelarve koostamise pluss on ka selles, et see aitab sul oma rahaasju pikemalt ette planeerida, sest elusündmused, mille jaoks kipub tavapärasest enam kuluma, on üldiselt ette teada. Kui teen, midagi sellist, mis ei maiste, siis see jääb ka järgi.

Filipiinide reisi eelarve - | Eesti reisiportaal

. Mina kasutan tihti sellist lehte nagu http://www.kriisis.ee kui on vaja midgai suuremat ja kallimat osta, lisan otsingusse vajaliku toote nime ja näen kus on soodukas. Ülivähe kahjuks teha ei oska. Tee täiesti eraldi ja punaseks ka üks lahter, mis näitab sulle, kas oled jooksvalt miinuses või plussis, seda saab valemiga. Kuna kõik kuivained ja liha on olemas siis jooksvalt osan aedvilju, piimatooteid, saia, sinki, kommi 🙂 jne Söögid on meil sellised vanaaegsed vist 😀 sest mina ei oska eriti süüa teha ja olen üritanud ka mingeid udupeeneid sööke teha, aga need mul välja ei tule. Vahest ainult juurviljatoit + kohupiim või seentega midagi. Eelarve tegemise mõte on lihtne: saada ülevaade oma tuludest ja kuludest. Näiteks veidi enam kui kahe kuu pärast tuleb arvestada jõulukinkide ostmisega – poleks paha juba praegu hakata selleks raha kõrvale panema. Lihtsalt liialt palju kulub, vähemalt tundub nii ja pealgi saab vanemahüvitis üsna pea ka läbi. Menüü pakkumisest üksi on vähe kasu. Kui mees on tööl teen lapsele asju mida mees ei söö näiteks tatart, piimasuppi, kõrvitsasuppi jne. Odav kala võiks ka lihale alternatiiviks olla. Kui raha on vähe, pole pere-eelarvet mõtet pidada! See on levinud arvamus, kuid tegelikult on asi täpselt vastupidi – kui raha napib, tuleb eriti hoolega jälgida, mille peale kulutad. Minumeelest on sel teemal siin ka palju juttu olnud. Nüüd võiksid järgmiseks kuuks seada igale kululiigile limiidi, millest kinni pidamist regulaarselt jälgid. Eelarve pidamine ei tundu eriti glamuurse ja lõbusa tegevusena. Ja siis võib juhtude, et tõstetakse kas välja või tehakse muid sigadusi. Selline tabel aitab palju. Või tahad välja selgitada, kui palju oleksid iga kuu suuteline säästma, et täita mõni unistus: reis, kodu sisustamine jne. Sea endale eesmärk, kui palju võid igale kululiigile ühes nädalas/kuus kulutada ja jälgi sellest kinnipidamist. Isetehtud magustoidud head ja odavad. Samas minu nipid kokkuhoidmiseks on liiga spetsiifilised, et neid perekoolis lahata. Kui kirjutad kuude kaupa oma sissetulekud ja väljaminekud üles, saad täpse pildi sellest, kui suur on su sissetulek, kui suured on su väljaminekud ning veelgi tähtsam: mille peale sa kulutad. Juba räimi saab mitmel moel teha. Sea endale eesmärk, mille jaoks hakkad eelarvet koostama – näiteks tahad teada, kui palju sul kuus toidu peale raha kulub.

Eelarve koostamise, vastuvõtmise, täitmise ja aruandluse.

. Kuna ise olen kodune siis on aega igapäev erinevas poes käia. Meie iga päev lihatoite ei söö. Kõik asjad ei ole tegelikult hädavajalikud ja kui nad otsa saavad, siis nad ongi lihtsalt paar päeva otsas ja raha neile ei kulu. Peaasi, et ei hakkaks mingi pingpong, et mina alati ja sina mitte kunagi, süüdistamine ei vii kusagile. Ise teen ainult kodus süüa ja poolfabrikaate ei kasuta v.a mõnel korral sült, pasteet. [/tsitaat] Kui mees söögiga pirtsutab, aga ise söögiraha ei anna, siis ma võtaksin mehe üldse toidult maha. Iga päev hakkad kirja panema, mis kulub. Kolmas vaatab kuu lõpus internetipanga väljavõtet. Siis näed kuhu kui palju kulub ja kas kusagilt saab kokku hoida. Eeltäidetud pere-eelarve vormi leiad siit ning siit saad täpsemalt lugeda eelarve koostamise kohta. Pane kirja kõik tulud ja kulud. Enda korjatud seeni päris palju külmas, nt seenepastat sööme tihti. Järjepidev eelarve pidamine aitab sul üles leida need mustad augud, kuhu raha lihtsalt käest kaob, ilma et sa ise sellest arugi saaksid. Seega tee talle poe nimekiri, nimetades täpselt ära, mis rubriigist lihaollust kui mitu grammi peab ostma. Mõnele võib sobida seda teha igal õhtul, siis on kindel, et midagi ei unune. Palun kirjutage siis oma nädala ja kuu menüüd ning mida poest ostate. Ütlen ausalt, et lihtne pole kuna lapsele tahan võimalikult tervsilikku ja mees on valiv, muidugi on mees päris palju järgi andnud võrreldes aegadega kus saime osta kõike mida tahtsime, aga päris pikk maa on veel minna. Või soovid eelarve pidamisega end distsiplineerida – teades, et pead kõik kulud üles kirjutama, ei haara poes riiulist kõiki asju, mille järgi hetkel isu tekkis. On maitseasi, kas kirjutad tulud ja kulud paberile või kasutad arvutis Excelit – viimasel juhul on kokkuvõtete tegemine lihtsam, sest liitmised-lahutamised teeb sinu eest programm. Jogurtid ja kohupiim on need, milleta ei saa. Terve nädala menüü kallal su mees ise vaevalt viitsib vaeva nägema hakata. Üks tõeliselt hea soovitus on võimalikult harva poes käia, minul see tõesti aitab raha kokku hoida. Kui palju just, selgubki eelarvet tehes. Meie näiteks saime üpris ruttu pihta, millisest päevakulust me peame kinni pidama, nii et me kuu lõpus miinustes ei ole. Kerge ei ole, aga panebki elu pisiasjade üle rohkem väärtustama. nõudepesutabletid – asendaks nõudepesupulbriga, toimib sama hästi ja saab doseerida enda äranägemise järgi

Märkused