Äriideest üksi ei piisa

Oskustega tööline, kellel on vastav kutse või rakenduskõrgharidus, peab olema ühiskonnas au sees. Alles teisel kuul lubatakse praktikant tööle. Ka tööpuudust pole karta, sest Norras on puitmajad au sees ning Eestiski nõudlus kasvab.. Eelkõige hinnatakse firmas töö kvaliteeti. Tulevane tööandja sai praktika kaudu selguse, kes mina olen ja millised on minu oskused ning teadmised, mina sain aimu oma tulevasest töökohast, selle töökultuurist, nõudmistest,” räägib Krasnov. Tublidest töötajatest on aga alati puudus ja see probleem on kõikides ehitusfirmades.” Enniste räägib lehele, et  praktika juhendaja peab oskama noorele inimesele oma teadmisi edasi anda, töö huvitavaks tegema ning olema kannatlik. Enniste sõnul on aeg tähtsustada töölise ametit ja haritud töölise mainet. „Tegime eelnevalt koolis praktilisi töid – ladusime näiteks ahju ja tegime muud ehitusega seotut,” räägib Krasnov. Oma juhendajaga Seve Ehituses, objektijuhi Uiman Tuulikuga jäi Krasnov väga rahule. septembri Eesti Päevalehe lisa “Ehitus ja Kinnisvara”. “Kutseõppeasutustes ja rakenduskõrgkoolis pakutav haridus peab käima arenguga kaasas”. Äriideest üksi ei piisa. Kas vajad raha kiiresti?.

Seve Ehitus: koolitarkusest üksi ei piisa, et tööga toime.

. Seve Ehitus on praktikantidele töö eest ikka ka raha maksnud ning kui praktika saab läbi, koolile oma hinnangu edastanud. Oma praktilised ehitusoskused sai mees kätte juba Tartu kutsehariduskeskuses ehitust õppides, nii polnud töömehe algpraktikat ettevõttes enam vaja. „Kolme aastaga on meil praktikal olnud rohkem kui veerandsada tudengit, tööle on jäänud paraku vaid kaks, kuid vahepeal oli isegi neli-viis. Enniste on kriitiline õppeasutustes antava puitmajade ehitushariduse suhtes ja leiab, et see, millega inseneriharidusega kõrgkooli lõpetanud inimene peaks toime tulema, on ainult koolist omandatava teoreetilise tarkusega raske.

Samuti õpetatakse Seve Ehituses esimesel praktikakuul teooriat lisaks ja kontrollitakse iga nädala lõpus saadud teadmised üle. Tallinna Tehnikakõrgkooli vilistlane ja praegune objektijuht Margus Krasnov räägib, kuidas tema kolmekuulisest praktikast kasvas iseenesest välja pooleaastane praktika.

Kogumise võimekusest üksi ei piisa - Saarte Hääl

. Kui töö selge, hakatakse otsima paremaid kohti. „Firma eesmärk tudengeid praktikale võttes oli see, et koolitada ise endale vajalikke spetsialiste,” ütleb Enniste. „Siis sai ka selgeks, et minu töökoht peale kooli lõpetamist ongi siin. „Kes on praktikal end heast küljest näidanud, sellega alustame töö osas läbirääkimisi,” ütleb Enniste

Märkused