Ära ole kinni äriplaanis, vaid mõtle reaalsele elule

Eestis on olemas asjalikke ärikonsultante, lisaks on igas Eesti maakonnas maakondlikud arenduskeskused, kust saab ettevõtlusabi ja seda täiesti tasuta.Seal annavad nõu inimesed, kes on ise ettevõtjad või olid ettevõtjad lähiminevikus. Esimene - äriplaani kirjutamine on mõttetu aja raiskamine, targem on kohe tegutsema asuda. Kogu selle pika jutu mõte on lihtne - klient on kuningas. Äriplaanide elluviimise praktika näitab, et äriplaan aitab vältida nii kulukaid kui ajamahukaid vigu. Ettevõtluses kujuneb selline katsetamine sageli väga kulukaks ja paljudel juhtudel väga pisaraterohkeks. Kiirlaen 18 aastastele, annan laenu ilma tagatiseta. Ettevõtte tegevusega lahendate tellijate või tarbijate ees seisvaid probleeme. Kuidas üks või teine asjaolu otseselt või kaudselt mõjutab. Kui lahendate need hästi, on kliendid nõus teile selle eest ka maksma.Edasi on vaja välja selgitada, kui palju on inimesi, kes on valmis teie toote või teenuse eest küsitud hinda maksma, sellest oleneb, kui palju on lootust tulevikus tulu teenida. Mõistlik oleks kirjutamisel arvestada maksimaalselt kõigi tekkivate kuludega ja just klientide hulga määramine jätta tagasihoidlikumaks.Äriplaan on olemuselt läbiarvutatud unistus. Elu näitab, et lühidalt paberile pandu näeb välja hoopis teisiti kui mõtetes.Järgmiseks peate endale selgeks tegema, kas see idee on peale teie enda veel kellelgi vajalik. Tegelikult on see lihtsalt analüüs keskkonnast, mis teie ettevõtet ümbritseb. Koostamise hinnaks on ettevõtjale ainult selleks kulunud aeg. Seega, kui alustate ettevõtmist, arvestades algusest peale teie tulevaste tellijate vajadustega, on teie ettevõtmisele loota edu. Alustav ettevõtja ei pea kobama pimeduses. Siin tuleb tähelepanu pöörata sellele, kas teie valitud ruumide elektri, vee ja kanalisatsiooni süsteemid kannatavad välja planeeritava. Väljendeid „mikro- ja makrokeskkonna analüüs“ kuuldes ehmatavad paljud alustavad ettevõtjad või äriplaani kirjutajad ära. Soovitud tulemuse saavutamiseks on muidugi võimalus mitmeid kordi katsetada. Veel on vaja kirja panna, millised on teie oskused oma idee elluviimiseks. Eelpool toodust näeme, et selliselt äriplaani koostades ei olegi vajadust kasutada mingeid erilisi või keerulisi väljendeid, lihtsalt kirjeldate ettevõtmise käivitamiseks vajalikud tegevused koos maksumusega.

Ei hakkaks siin kirjutama äriplaani kirjutamise juhendit, vaid tooks mõned näited, et äriplaani kirjutamine ei ole kosmosetehnika. Alustaks „spetsiifilise“ sõnakasutuse austajatest. Ära ole kinni äriplaanis, vaid mõtle reaalsele elule.. Teisel puhul - peab kasutama spetsiifilist keelt ja keerulisi väljendeid, eriti juhtudel, kui äriplaani on vaja esitada ka panka või rahastajale, mis peaksid mõjutama positiivse otsuse saamist. – see sõna on paljudele inimestele midagi suurt ja kauget. Inimesed, kellel ettevõtlusest on oma isiklik kogemus.Kui alustate alal, kus on juba hulganisti tegijaid, peate olema mitte ainult paremad, vaid erinema, et kliendid eelistaksid teie ettevõtet konkurentide omale. Ruumide otsingul peavad, eriti teenuste osutajad, peale tegevusvajaduste arvestama ka asukohaga. Jätkates näidete toomist päriselust.

Reitingu lektorite soovitused hea ja toimiva äriplaani kirjutamiseks.

.

20 küsimust investorilt ettevõtjale - "Hakkan ettevõtjaks.

. või ükskõik, mis nimega me seda kirjutist ka ei nimeta, on ettevõtte alustamiseks siiski vajalik. Kui hakkate tegutsema alal, mida meie kultuuriruumis keegi pole veel teinud ja olete esimesed, peate arvestama, et teil on vaja kliendid kasvatada tarbima just teie teenust.

Sõpra tunned hädaS -

. Äriidee elluviimisel võivad eeldused valusalt kätte maksta. Oluline on ka arvestada kohale toomise ajaga. Kirja pandud plaan ja arvutused toovad välja selle, kas planeeritav ettevõtmine suudab vähemalt paberil ots-otsaga kokku tulla. Välja on kujunenud kaks valdavat arvamust. Ka torti ei hakata tegema kogust ja koostisosi planeerimata. Abc laenud oü, laen ID kaardiga tuvastades

Märkused