„Rikkaks saamise Õpik“ – autor: Jaak Roosaare

eelarve koostamisest, üheks kuuks ette. Teine tase: on summa millega suudad praeguse elustiili juures ilusti ära elada. Limiteeri sisseostude tegemise arvu, alati leiad poest veel midagi, mida on vaja. Motivatsioonikoolitaja Jim Roth soovitab kulutused jagada nt järgmiselt: pikaajalised finatsinvesteeringud, suuremad ostueesmärgid, heategevus ja igapäevatarbimine. Eesmärgiks on säästa vähemalt niipalju kui kulutad.

Rikkaks saamise õpik - Tallinna Keskraamatukogu

.

Nt proovi kõigepealt kellegi teise asju enne kui endale ostad. Laenu tüüp ja laenu ajastus võivad olla tähtsad.

Rahatarkus | SEB

. Kui distipliini on rake saavutada, vii sisse päeva/nädalaraha süsteem - võta sularahas välja see summa, mida saad kasutada. Mitte liiga detailne, seadke protsentuaalsed vahemikud kuhu peate kulutustega jääma ning kandke rahad eri kontodele, et ei tekiks soovi ühte ülejääki teises kohas kastutada. Kui mõtteviis on õige ja me säästame raha vabaduse saavutamiseks, mitte selleks, et rohkem tarbida, on säästmine lihtsam. Mitte pillavalt aga nii, et elu on täitsa tore. Kolmas tase on see, kus passiivne tulu katab ära nii igapäevased elamiskulud kui ka säästmisvajaduse. Iga kuu investeeri mingi kindel protsent pikaajaliselt. Osta pigem vähem ja kvaliteetsemat kaupa. Asjad ei tee õnnelikuks ja meie väärtus ei sõltu asjadest.   väljas söömine, eriti kohvi ja kook alusta nt sellest, et keeda kohvi ise ja osta pakk head kommi, millest jätkub nädalaks ja mis maksab tegelikult sama palju kui osta kook ühes päevas. Enne vähegi suuremat sisseostu võta vähemalt üks õhtu aega, et selle üle järele mõelda. Laenulepingu sõlmimise tasu, kiired laenud. „Rikkaks saamise Õpik“ – autor: Jaak Roosaare. Ekspresraha EE, seb arvelduslaen. Esmalt tuleb valida laenufirma, mille pakutav auto laen tundub kõige sobivamate tingimustega.

Raamatuarvustus: Rikkaks saamise õpik – Mihkel Külaotsa blogi

. kulude kirjapanek. Kui kulusid pole võimalik firma kaudu maha kanda, võib kulude üleskirjutamisele mõelda vaid ajutiselt. Küsi julgelt allahindlust.

Märkused