Lepingu saab allkirjastada kohe pärast taotluse vastust (sekundite jooksul)

Kui aga midagi jääb ebaselgeks, siis ärge kartke küsida! Kui olete sobiva kodu välja valinud, täitke kodulaenu taotlus. Küsimusi saab esitada otse panga kontaktisikule ehk erakliendihaldurile, kellega on juba varem läbi räägitud laenusumma, tähtaeg, intressimäärad jm. Üldjuhul on laenusaajal laenulepingu järel kohustus kodulaenu võttes arveldada samas pangas. Lepingu või aruande digitaalseks allkirjastamiseks tuleb e-kulkasse sisse logida IDkaardiga või Mobiil-IDga. Lepingu saab allkirjastada kohe pärast taotluse vastust (sekundite jooksul.

Näiteks kui kaaslaenajatel peaks tekkima panga ees võlgnevusi, küsib pank laenu osamakset mõlemalt kaaslaenajalt.. Periood, mille jooksul seda saab teha, tasuks üle kontrollida laenulepingust, sest see võib sõltuvalt pangast erineda.

Nublu - Avaleht

. Kodulaenu võtmine on oluline samm. Ka kümme eurot on suur kokkuhoid ning just sellises mastaabis võib olla intressita laenu ja väikelaenu krediidi kulukuse erinevus, seda isegi siis.

Liising -

. Kõik laenulepinguga seotud nüansid tasub läbi arutada juba enne lepingu vormistamist, sest iga hilisem muudatus võib pikendada laenu saamise protsessi. Tähelepanu tasuks pöörata ka teavitustele, mis makse viibimise puhul edastatakse, ja nende tasudele. Inimestel, kes igapäevaselt lepingute ja finantsasjadega kokku ei puutu, tekib sellega seoses kindlasti palju küsimusi. Laenuvõtja jaoks on väga tähtis saada enne lepingu allkirjastamist kõigile oma küsimustele vastused. Oluline on kõik detailid erakliendihalduriga läbi rääkida ning seejärel muidugi ka leping hoolikalt läbi lugeda. Sel moel on laenu teenindamine mugavam ning ei pea muretsema, kas maksepäevaks saab laenumaksete tasumiseks vajalik summa teise panga kontole kantud või mitte. Seda ka juhul, kui seni on tagasimakseid teinud vaid üks kaaslaenaja. SEB puhul on lepingu taganemise perioodiks seitse kalendripäeva pärast seda, kui kõik laenusaajad on laenulepingu allkirjastanud. Muudatused fikseeritakse lepingu lisas ja see on reeglina tasuline. Kui aga soovite enne valiku tegemist oma võimalusi arutada, siis tulge terviknõustamisele. Pank võib laenu sihtotstarbelise kasutamise kontrollimiseks küsida näiteks fotosid remonditud korterist/majast või hindamisakti

Märkused