„Finantsaabits: Rahaasjade korraldamise käsiraamat“ – autor: Finantsinspektsioon

Samal ajal suutsid teised vaatamata ebakindlale ajale kindlustada tänu ettevõtlikkusele ja investeeringutele oma pere heaolu.

Rahatarkus | SEB

. On üldteada, et kui teie ei kontrolli oma raha, siis kontrollib raha teid! Ehk, teisisõnu, kui te ei oska oma raha targalt kasutada, võib see kujuneda tõsiseks murekohaks. Kuid siiski, kui me soovime tulevikus mõnusat elu nautida, siis tuleks korraks ka selle teema peale mõelda. Oma loengus jagab Kai teadmisi selle kohta, millest koosneb meie põhiline sissetulek ehk palk. loengus arutame teemal „Mis on karjäär“ ja seda, kas kõigile inimestele sobib vertikaalse karjääri tegemine. Diana on üks parimaid rahatarkuse eksperte, aga ka väärtustatud kõneisik meedias, ja edukas Zumba treener. Enamik peresid puutusid kokku töötuse, majanduskriisi mõju või finantsilise ebakindlusega. Seega vaatame koos üle, mida tähendab olla rahatark ja kuidas seda oskust omandada. „Finantsaabits: Rahaasjade korraldamise käsiraamat“ – autor: Finantsinspektsioon. Meie mõistame rahatarkust kui kaasaegset edukaks saamise kunsti ja jagame selle alustalasid teiega. Kui küsida, millest sõltub Eesti tulevik, siis kõige õigem vastus selleks on: ettevõtjatest! Pikas perspektiivis aga ka sellest, kui paljud teist noortest siin Eestis soovivad hakata ettevõtjateks ja kui paljud siis lõpuks selle tee ka valivad. Saada konkreetne CV. SEB-s töötab Evelin eraklientide segmendi müügijuhina ning tema tähelepanu all on eelkõige eluasemelaenud, mis kujunevad paljude inimeste jaoks elu tähtsaimaks finantsotsusteks. See kursus, mida pakume Eesti koolilastele, hõlmab endas rohkem kui puhtalt eraisiku finantskäitumise reegleid. Tööleht videoloengu kohta Ülesanded klassiga koos lahendamiseks Lisamaterjalina soovitame vaadata koos klassiga kursuse sissejuhatavat videot „Unistades õnnelikuks“. Pensionile pühendatud rahatarkuse tund räägib Eesti praegusest pensionisüsteemist ning tutvustab olemasolevaid võimalusi endale piisava pensionisissetuleku tagamiseks.

Kõik raamatud | Elisa Eesti

. Diana oskab ise väga hästi kombineerida nii edukat karjääri pangas kui ka eratreeneri tööd ning jõuab saavutada igas vallas püstitatud eesmärke. Oma loengus jagab Evelin teadmisi sellest, kuidas õigesti laenu võtta ja millele pöörata erilist tähelepanu. Tänapäeva maailm pakub meile tunduvalt rohkem võimalusi saada rikkaks ja edukaks kui kunagi varem. Lisaks tahavad ettevõtjad tooteid ja teenuseid muudkui paremaks muuta ning arendada, tagades sellega ühiskonna progressiivse arengu. Ettevõtjad on majanduse vereringe: nende roll ühiskonnas on tekitada uusi töökohti, maksta inimestele palka ning sellega veavad nad terve riigi majandusliku kasvu vankrit. Erinevad laenud, laeninvest. Selleks, et neid võimalusi märgata ja neid õigesti ära kasutada, ongi meie uus kursus loodud. Viimaste aastatega on rahatarkus laienenud oluliselt ka teistesse valdkondadesse. Edward ise tegeleb ettevõtlusega, tal on magistrikraad Birminghami ülikoolist ning hetkel on ta tegemas doktorikraadi juhtimises. Milliseid makse arvutatakse meie töötasust maha ja mis loogika järgi lisatakse sellele lisa. Tunni videost saate samuti teada, millele pöörata põhilist tähelepanu oma eelarve koostamisel ja millised kulud peavad olema erilise kontrolli all. Kai töötab SEB-s äriarendusjuhina ja tema töö eesmärgiks on kujundada panganduse teenuseid nii, et igal inimesel oleks oma igapäeva rahaasjade ajamine meeldiv, mugav ja kiire. Meie eesmärk on anda noorele inimesele juhtnööre rahaliste otsuste tegemiseks, planeerimiseks, investeerimiseks ja oma karjääri või ettevõtluse planeerimiseks. Vastus küsimusele, mis on tänapäeva tingimustes peamine edutegur, on lihtne.

Pension ei ole kooliõpilaste jaoks kindlasti kõige huvitavam teema. Samuti räägib Evelin erinevatest laenutüüpidest ja, mis on kõige tähtsaim – ka sellest, mis moodustab kõige suurema kulu iga laenamise juures

Märkused